telefon +420 723 095 552

email urad@obec-hlina.cz

Obec
Hlína
u Ivančic
znak Hlína

Menu

! info modul

Od 2.3.2024 je rozhledna Vladimíra Menšíka opět OTEVŘENA , soboty, neděle a svátky vždy od 10.00 do 17.00 hod.

ROZHOVOR

vedoucí výtvarného kroužku  Pavlou Tkadlecovou

Převzala jsi vedení výtvarného kroužku po Táně Podlipné. Jak ses k této práci dostala?

Jednou za mnou Táňa přišla, jestli se nechci podívat, jak takový kroužek vypadá. Její návrh mě zaujal. Párkrát jsem se tam proto zašla podívat, a když Táňa nemohla, tak jsem jí zastoupila. Asi po půl roce jsem dostala nabídku, jestli bych tento kroužek nechtěla vést,  ani vteřinu jsem neváhala. Od března už tento kroužek vedu sama.

Jaké výtvarné techniky tě nejvíce baví ?

Určitě práce s temperovými barvami a grafika, ale také techniky s netradičním výtvarným materiálem, jako je vata, těstoviny, látka, či přírodniny, protože jsou snadno k sehnání  a závěrečná díla vypadají nádherně. I děti s nimi rády pracují.

Jaké je to vést malé děti k výtvarnému umění a práci?

Pro mě je to naplňující, protože práce s dětmi je mým životním cílem. Myslím si, že děti, které výtvarný kroužek navštěvují, mají k výtvarné činnosti nějaký vztah, proto si vedení tohoto kroužku užívám. Jsou zapálené do práce a nebráním se ani, když přinesou  nějaký nový nápad. Promyslím, jak by se dal realizovat a do nějaké z hodin ho zařadím.

Máš s touto činností již nějaké zkušenosti?

Před tím, než jsem přebrala výtvarný kroužek, jsem měla zkušenosti z praxe na základních školách. S výtvarnou činností jsem se setkala minimálně, ale myslím si, že dětem i tak ukáži nějaké nové výtvarné techniky, které čerpám právě z praxe, od lidí kolem  sebe, ale občas zabrouzdám i na internet.

Jaké máš plány a co nového bys chtěla vnést do činnosti kroužku?

Mé plány jsou takové, aby výtvarný kroužek na Hlíně stále fungoval a děti se mohly někde odreagovat, proto se budu snažit vést tento kroužek, dokud mi to můj čas dovolí. Dále bych chtěla výtvarný kroužek zpestřit tím, že budu zařazovat i pracovní činnosti, aby  se děti naučily i nějaké zručnosti.

Máš jedinečnou možnost říci něco čtenářům anebo je touto cestou pozvat do výtvarného kroužku…

Jsem ráda, že jsem se s takovou možností mohla setkat a doufám, že dětí ve výtvarném kroužku bude přibývat, a že se za námi přijdou podívat i děti, které ve výtvarném kroužku

Užitečné odkazy

 

 

stažený soubor

kudyznudy RGB 

BLOND1 

banner klesti 

logo

mikroregion ivancicko

logo 

Logoidsjmk 

logotyp jihomoravsky 181214 183313 ako

664 91, Hlína 19, pošta Ivančice | +420 546 421 129 | urad@obec-hlina.cz

Prohlášení o přístupnosti | Prohlášení o používání cookies

© 2024 Obec Hlína u Ivančic | Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.