telefon +420 723 095 552

email urad@obec-hlina.cz

Obec
Hlína
u Ivančic
znak Hlína

Menu

! info modul

Od 2.3.2024 je rozhledna Vladimíra Menšíka opět OTEVŘENA , soboty, neděle a svátky vždy od 10.00 do 17.00 hod.

Středisko volného času Ivančice a Obecní úřad Hlína uspořádali v neděli 5. června 2011 u rozhledny velkolepou akci k oslavě Dne dětí. Pro děti bylo připraveno několik stanovišť, která obsluhovala pohádková stvoření jako například Sněhurka, Pepek Námořník, Červená Karkulka a další. Pohádkové bytosti dětem nabídnuly rozmanité úkoly, které děti s nadšením plnily. A tak se skládalo i skákalo, tvořilo, jezdilo s lodí i stlala postýlka. Děti za splněné úkoly dostaly razítka a ty pak vyměnily za připravené sladké ceny. Během  celého odpoledne nechyběla ani hudba a dobré občerstvení a také i maxi houpačka. Všechny tyto atrakce přilákaly spoustu návštěvníků, malých i velkých ke hlínské rozhledně. Děkujeme všem pořadatelům této akce za velmi příjemné odpoledne!

V neděli 6. června 2010 se odpoledne konala další akce nejen pro hlínské děti a to tradiční den dětí u rozhledny. Akce, kterou pořádal Obecní úřad Hlína, se účastnilo asi čtyřicet dětí, které po celé odpoledne bavila skupinka klaunů se zábavným programem od společnosti BIANCA – AGENCI. Na děti zde čekaly taneční hry, olympiáda - různé soutěže, sportovní hry a další. Pro všechny soutěžící děti byly připraveny drobné odměny. 

Rozhledna Vladimíra Menšíka na Hlíně již o tomto víkendu zahájí letní provoz návštěvnosti. Navštívit rozhlednu tedy můžete v sobotu, neděli a o svátcích vždy od 10.00 do 17.00 hodin.
Rozhledna, která letos v dubnu oslaví již své třetí narozeniny, byla letos poprvé uzavřena, více jak měsíc a to od února až do 20. března. Důvodem nutného uzavření byla souvislá ledová plocha, která pokryla horní dvě patra rozhledny a znemožňovala tak návštěvníkům bezpečný výstup. Odstraňování ledové plochy bohužel nepřálo počasí bohaté na sněhové srážky a mrazivé teploty a tak bylo nutné vyčkat až do zlepšení počasí.
Nyní už je naše „kráska“ opět ve formě a dychtivě je připravena na návštěvníky a turisty, kteří budou zase moci obdivovat z jejího ochozu krásy okolí. A že je o naši rozhlednu pořád zájem potvrzuje nejvíce její návštěvnost a hlavně to, že v nejbližších měsících na rozhlednu vystoupí již čtyřicetitisící návštěvník! A možná to právě budete vy… Přijďte k nám na Hlínu, podívat se na jarem se probouzející krajinu a její krásy…

V sobotu 5. června dopoledne byl v Ivančicích u hřbitova zahájen již druhý ročník cyklozávodu s názvem S úsměvem na rozhlednu Vladimíra Menšíka. Startovalo 40 závodníků, z tohoto počtu zde byli i tři závodníci z Hlíny, pánové Milan Podlipný, Martin a Vladislav Vašulín. Závodníci vyjeli z Ivančic a přes Jakuba zamířili k hlínské rozhledně. V obci Hlína již na přijíždějící závodníky čekali místní občané a mocně je povzbuzovali. Cílovým místem byla samotná rozhledna, kde se uskutečnilo vyhodnocení a předání ocenění a také zde na závodníky a fandící návštěvníky čekalo občerstvení.
Hlínský závodník Vladislav Vašulín svým sportovním výkonem získal 3. místo v kategorii nad 50. let. Blahopřejeme!

Druhý svatební obřad, který se uskutečnil na rozhledně na Hlíně se konal první červencovou sobotu, tedy 4.7.2009 ve 14.00 hodin. Vdávala se slečna Lucie Krutišová a pan Petr Sova oba z Lažánek u Veverské Bytýšky. Oddával místostarosta Ivančic pan Pospíchal za asistence matrikářky paní Leitnerové.
Na ochoz rozhledny doprovodili snoubence pouze blízcí rodinní příslušníci a svědci, ostatních asi 70 svatebčanů, kteří přijeli autobusem a auty poslouchali obřad pod rozhlednou, zprostředkovaný přes mikrofon a zesilovače. I přesto, že krátce před obřadem dosti vydatně zapršelo, se okolo rozhledny sešla spousta diváků, kteří sledovali již druhou svatbu na rozhledně. Po sestoupení z rozhledny čekal na novomanžele špalír svatebních hostů, kteří je zasypali zrníčky rýže a dále potom proběhly již tradiční úkony a povinnosti novomanželů, včetně projížďky na nově darovaném dopravním prostředku. V závěru se potom novomanželé zapsali do návštěvní knihy rozhledny a společně s blízkými odjeli na svatební veselí. 

Užitečné odkazy

 

 

stažený soubor

kudyznudy RGB 

BLOND1 

banner klesti 

logo

mikroregion ivancicko

logo 

Logoidsjmk 

logotyp jihomoravsky 181214 183313 ako

664 91, Hlína 19, pošta Ivančice | +420 546 421 129 | urad@obec-hlina.cz

Prohlášení o přístupnosti | Prohlášení o používání cookies

© 2024 Obec Hlína u Ivančic | Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.