telefon +420 723 095 552

email urad@obec-hlina.cz

Obec
Hlína
u Ivančic
znak Hlína

Menu

! info modul

Od 2.3.2024 je rozhledna Vladimíra Menšíka opět OTEVŘENA , soboty, neděle a svátky vždy od 10.00 do 17.00 hod.

kdo jsme a co děláme … 

Spolek žen z Hlíny „Babinec“ funguje od roku 2004, zakladatelkou spolku je paní Jana Vašulínová. Babinec se pravidelně schází každý první pátek v měsíci, případně dle potřeby a zájmu. Místem setkávání je budova bývalé školy na Hlíně.

Na jaře roku 2011 převzala organizování akcí B abince od paní Jany Vašulínové paní Marie Čechová.

Kontaktní telefon: Marie Čechová  723 479 046 

Babinec každý rok pravidelně pořádá některé tradiční akce, mnohé ve spolupráci s Obecním úřadem Hlína a se Sborem dobrovolných hasičů Hlína a s Ochotnickým spolkem při SDH Hlína. Za zmínku stojí Dětské dny na Hlíně, Drakiáda u rozhledny, Adventní koncert v místním kostele, Vánoční zpívání na Štědrý večer u kostela, Pochod Andělů s nadílkou od Mikuláše pro děti, Den matek, Košt slivovice, Maškarní rej a další.

Ženy z Babince jsou velmi pracovité a nápadité. Pravidelně se scházejí a tvoří adventní, velikonoční a podzimní vazby a dekorace, které pak ozdobí nejen slavnostní stoly, dveře a okna u nich doma, ale udělají i příjemnou atmosféru jako výzdoba na obecním úřadě a v prostorách obecní knihovny.

Kromě tvořivé činnosti jsou i skvělými kuchařkami a podílely se na přípravách občerstvení například pro slavnostní otevření rozhledny, pro pohoštění Dětského chrámového sboru z Oslavan a také často připraví něco sladkého a dobrého na pravidelné akce Babince.

Z dalších akcí stojí za zmínku jejich charitativní činnost jako bylo šití panenek pro UNICEF, šití polštářků pro dětskou onkologii, pletení obvazů pro malomocné a účast na humanitární sbírce pro OS Diakonie Broumov.

Kromě toho se učí a zdokonalují v mnoha kreativních technikách jako je například drátkování šperků, ozdob a drátování nádob, keramická mozaika, ubrousková technika, vizovické ozdobné pečivo a mnohé další.

V první polovině roku 2007 uspořádaly ženy z Babince několik tradičních akcí jako velikonoční vazby a tvorby velikonočních ubrusů, keramická mozaika, ale i nové akce jako Masopustní posezení a První košt slivovice na Hlíně. Ale hlavně se podílely aktivně na přípravě a samotném průběhu slavnostního otevření rozhledny na Hlíně. Připravily tradiční hlínské buchty a pomáhaly během příprav. V den slavnostního otevření pak prodávaly suvenýry, občerstvení, obsluhovaly hosty a pomohly s úklidem. Přes letní prázdniny se Babinec nescházel, odpočíval a užíval si sluníčka.

Po prázdninách ženy vytvořily podzimní vazby a dekorace, začaly šít polštářky pro děti do nemocnic a také před Vánocemi dělaly adventní vazby a ozdoby. Opět připravily pohoštění pro dětský sbor, který hrál a zpíval při adventním koncertě na Hlíně v kostele, podílely se na drakiádě, vánočním zpívání a připravily novou akci Pochod andělů s mikulášskou nadílkou.

V únoru se Babinec učil pod vedením odbornice drátkovat šperky. A jejich výtvory byly opravdu nádherné! V březnu 2008 pak budou tvořit velikonoční  a jarní vazby a dekorace a pro velký úspěch se uskuteční druhý kurz drátkování šperků.

A heslo bab z Babince: „Čím více bab, tím lepší Babinec!“

Užitečné odkazy

 

 

stažený soubor

kudyznudy RGB 

BLOND1 

banner klesti 

logo

mikroregion ivancicko

logo 

Logoidsjmk 

logotyp jihomoravsky 181214 183313 ako

664 91, Hlína 19, pošta Ivančice | +420 546 421 129 | urad@obec-hlina.cz

Prohlášení o přístupnosti | Prohlášení o používání cookies

© 2024 Obec Hlína u Ivančic | Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.