Obec Hlína u Ivančic -> Co se děje na Hlíně - AKCE -> Rok 2022 na Hlíně - Akce

Akce na Hlíně - rok 2022

Den Dětí na Hlíně 4.6.2022

Obec Hlína uspořádala v sobotu 4.6.2022 Den dětí, tentokrát s názvem „V cizí kůži“. Každý si pod tímto pojmem může představit cokoliv, ale děti, které se vydaly na trasu s úkoly si vyzkoušely různá povolání. Na trase od obecního úřadu přes lesní divadlo zažily spoustu zábavy. Hned na prvním stanovišti se mohly vžít do povolání hasiče. Jejich úkolem bylo trefit terč vodou. Na druhém stanovišti se proměnily v myslivce, kdy musely pojmenovat nejrůznější zvířata a stromy, se kterými se potkávají v lese. Na dalším zastavení se potkaly s panem policajtem, kdy jezdily na koloběžce podle značení, které pro ně připravil. Strategicky dalším stanovištěm byli zdravotníci, kteří by ošetřili případné odřeniny, ale naštěstí nebylo třeba a tam se s dětmi věnovali anatomii a první pomoci. Jako další povolání si děti vyzkoušely malíře, kde se učily míchat barvy a společně namalovaly obraz, který bude zdobit obec. Na šestém stanovišti se děti proměnily ve sportovce, kdy se co nejrychleji musely dostat cestou před divadlem na další stanoviště. Jako odměna na ně čekala perníková medaile a míč. Na dalším stanovišti na děti čekal zedník, který pro ně měl připravený náročný úkol. Děti musely překátrovat hromadu písku a komu se poštěstilo (samozřejmě všem 😊), vypadl na něj svinovací metr. Na předposledním stanovišti si děti u pekaře pekly třešňové buchty, kdo chtěl, zkusil si uplést vánočku a jako odměna jim byly koláče, aby se po té dlouhé cestě mohly posilnit. Poslední stanoviště bylo pro děti připravené před obecním úřadem, kde si děti vyzkoušely trochu tvoření a každý si u svíčkaře vyrobil svíčku podle svého vkusu. Poté se děti vydaly do cíle, který byl za obecním úřadem, kde byl pro děti připravený poukaz na párek v rohlíku. Dětský den se velice vydařil a nesmíme zapomenout poděkovat Obci Hlína za finanční zajištění této akce a v neposlední řadě místním maminkám, které celou akci pro děti připravily.

Den matek na Hlíně 8.5.2022

Letos Den matek připadl na neděli 8.5.2022. Obec Hlína uspořádala oslavu tohoto svátku v Pohostinství Hoškovi, kde pan starosta přivítal všechny přítomné a připomenul tradice tohoto svátku, poté už měly hlínské děti připravené pásmo písniček a básniček pro maminky a babičky. Všichni měli úsměv na tváři a radostně tleskali dětem. Každá žena dostala květinu a také kávu se zákuskem. K tanci a poslechu hrála Leny. Ženy si tuto oslavu patřičně užily a odcházely spokojené domů.

Hlavní poděkování patří všem dětem, které maminky potěšily svým vystoupením.

Masopustní rej masek 19.2.2022

V sobotu 19. února prošel již tradiční průvod obcí Hlína tentokrát s velmi vysokou účastí a živou hudbou. Masky se jako obvykle sešly před Pohostinstvím u Hošků, odkud se průvodem vydaly obcí Hlína. Obyvatelé obce maskám otevřeli, pohostili je občerstvením, které pro ně připravili a zaposlouchali se do živé hudby. Letos byla k viděmí delegace až z Prahy a to nejvyšší pan prezident Miloš Zeman s již bývalým panem premiérem Andrejem Babišem a nechyběla ani Alena Schillerová se svým osobním fotografem, dále byli k vidění Bud Spencer a Terence Hill, saunaři, Gejša se Samurajem, kostlivec, kovboj, Covid-19, řezník, parašutisté, zombie, četník, hokejista a mnoho dalších. Masopust pokračoval večerní zábavou, kde k tanci a poslechu hrálo Duo Deli. Účast byla velmi hojná a díky místním sponzorům byla i velmi bohatá tombola.

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod