Obec Hlína u Ivančic -> Co se děje na Hlíně - AKCE -> Rok 2022 na Hlíně - Akce

Akce na Hlíně - rok 2022

Den matek na Hlíně 8.5.2022

Letos Den matek připadl na neděli 8.5.2022. Obec Hlína uspořádala oslavu tohoto svátku v Pohostinství Hoškovi, kde pan starosta přivítal všechny přítomné a připomenul tradice tohoto svátku, poté už měly hlínské děti připravené pásmo písniček a básniček pro maminky a babičky. Všichni měli úsměv na tváři a radostně tleskali dětem. Každá žena dostala květinu a také kávu se zákuskem. K tanci a poslechu hrála Leny. Ženy si tuto oslavu patřičně užily a odcházely spokojené domů.

Hlavní poděkování patří všem dětem, které maminky potěšily svým vystoupením.

Masopustní rej masek 19.2.2022

V sobotu 19. února prošel již tradiční průvod obcí Hlína tentokrát s velmi vysokou účastí a živou hudbou. Masky se jako obvykle sešly před Pohostinstvím u Hošků, odkud se průvodem vydaly obcí Hlína. Obyvatelé obce maskám otevřeli, pohostili je občerstvením, které pro ně připravili a zaposlouchali se do živé hudby. Letos byla k viděmí delegace až z Prahy a to nejvyšší pan prezident Miloš Zeman s již bývalým panem premiérem Andrejem Babišem a nechyběla ani Alena Schillerová se svým osobním fotografem, dále byli k vidění Bud Spencer a Terence Hill, saunaři, Gejša se Samurajem, kostlivec, kovboj, Covid-19, řezník, parašutisté, zombie, četník, hokejista a mnoho dalších. Masopust pokračoval večerní zábavou, kde k tanci a poslechu hrálo Duo Deli. Účast byla velmi hojná a díky místním sponzorům byla i velmi bohatá tombola.

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod