V souvislosti s výstavbou kanalizace v obci došlo k přerušení dodávky pitné vody. Předpokládaný čas zprovoznění v 18:00 hodin.Za komplikace se omlouváme.

Obec Hlína u Ivančic -> Co se děje na Hlíně - AKCE -> Rok 2021 na Hlíně - Akce

Akce na Hlíně - rok 2021

Hasičské rozmarýnové hody na Hlíně

Konec měsíce srpna patří na Hlíně tradičně hodovému veselí. Přípravných prací je spousta a pracovní nasazení vrcholí v sobotu, kdy se v posledních letech za pomoci stroje staví u kostela hodová mája. Letos tomu ale bylo jinak. Protože škůdci lesa jsou všemocní, přivezli stárci s pomocníky máju, která měla něco kolem šestnácti metrů. Rozhodlo se tedy, že se letos postaví tak, jak byli od nepaměti zvyklí rodácí Hlíny a to pomocí ráhen. Obava, zda přijde dostatek lidí byla veliká, ale zbytečná, protože v sobotu v 17:00 byl plný plac chlapů.

Na place nechyběly obecní skákací trampolíny včetně skákacího nafukovacího hradu zapůjčeného od Mikroregionu Ivančicko.
Letošní rok připadly hody na 22.-24.8. a jako minulý rok místo třech párů letos bylo párů šest. Vše probíhalo podle osvědčených a zažitých zvyků a nedělní ráno zahajuje mše svatá se svěcením rozmarýn, vína, piva i koláčů. Nedělní dopoledne pak patřilo stárkům, kteří obcházeli dědinu a zvali na hody. V letošním roce stárkovali:
Zuzana Nosková a Marek Smetana, Veronika Kulhavá a Martin Smetana, Tereza Jašková a Dominik Zoufalý, Veronika Nesvačilová a Dominik Dvořák, Tereza Hanušová a Ondřej Hanuš, Eliška Schořová a Daniel Binko. Kolem máji bylo dosti živo a ve většině případů plno. I to možná způsobilo to, že stárků v letošním roce bylo opět dvanáct. V nedělní podvečer hrála kapela Blučiňáci, v pondělí hrála při druhé zábavě k tanci a poslechu skupina bezKOFEINu. V úterý svobodní stárci předali hody ženatým, kterými byli pánové Jiří Nosek, Miroslav Jašek, Pavel Dvořák, Jindřich Hanuš, Tomáš Kulhavý a Tomáš Hošek. Úterní hody opět doprovázela kapela Blučiňáci. Večer se pak již tradičně konalo zábavné představení hlinských žen a dívek tentokrát na téma POLICIE. To vše, za velké účasti návštěvníků a mohutného potlesku.