Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

Obec Hlína u Ivančic -> Co se děje na Hlíně - AKCE -> Rok 2021 na Hlíně - Akce

Akce na Hlíně - rok 2021

Drakiáda 10.10.2021

Nedělní odpoledne se neslo v duchu krásného počasí, a tak jsme zavítali do prostor k rozhledně Vladimíra Menšíka, kde je ideální místo na pouštění draků. V tento den se uskutečnil již 12. ročník Drakiády. Nejprve to vypadlo, že draci kvůli teplému odpoledni nebudou létat, aly přesto se počasí umoudřilo a několik jsme jich na obloze spatřili. I přes malou účast jsme si odpoledne užili a každý sportovec si odnesl sladkou odměnu a opekl si špekáček, za což děkujeme obci Hlína, která tuto akci zorganizovala.

Vítání občánků na Hlíně 3.10.2021

Narodil se za úsvitu
malinkatý človíček.
Podívejte, po tátovi
na bradě má dolíček.
 
 
Krásné oči po mamince,
po dědovi silný hlas.
Babička mu šeptá tiše:
"Tak Tě vítám, už byl čas."

V neděli 3. října 2021 se na Obecním úřadě Hlína konalo již po desáté Vítání občánků. Slavnostním vítáním provázela paní Jana Čechová, hlavní slovo a slavnostní řeč pak pronesl starosta obce pan Miloš Dostalý.

Celkem jsme do stavu občanů hlínských přivítali devět dětí. Celou sváteční atmosféru ještě umocnilo vystoupení Terezky Šmídové, která zarecitovala básničku a Aničky Dostalé, která zahrála na klávesy. Holky nakonec společně zazpívaly písničku. Po slavnostním úvodu byly předány věcné a peněžité dary dětem a rodičům, kdy každé dítě obdrželo od obce Hlína finanční částku 1.500 korun, pamětní knížku, kytici květin pro maminky a plyšovou hračku pro děti. Na závěr se uskutečnil přípitek všech rodičů s představiteli obce. A pak už se jen fotilo v kolébce i na křesle. Krásné fotky si zde mohli na památku pořídit rodiče, vítaní občánci i jejich sourozenci, ale i prarodiče. 

V tento sváteční den jsme přivítali:

Antonii Černušákovou s rodiči

Filipa Hoška s rodiči

Leontýnu Pikulovou s rodiči

Milanu Jelínkovou s rodiči

Zuzanu Červenkovou s rodiči

Elišku Veselou s rodiči

Jakuba Michnu s rodiči

 

Rebeku Chaloupkovou a Daniela Velčovského, kteří se z rodinných důvodů nemohli dostavit. Blahopřejeme všem dětem a jejich rodičům a přejeme jim hodně lásky a zdraví, spokojené dětství a radost ze života.

Hasičské rozmarýnové hody na Hlíně

Konec měsíce srpna patří na Hlíně tradičně hodovému veselí. Přípravných prací je spousta a pracovní nasazení vrcholí v sobotu, kdy se v posledních letech za pomoci stroje staví u kostela hodová mája. Letos tomu ale bylo jinak. Protože škůdci lesa jsou všemocní, přivezli stárci s pomocníky máju, která měla něco kolem šestnácti metrů. Rozhodlo se tedy, že se letos postaví tak, jak byli od nepaměti zvyklí rodácí Hlíny a to pomocí ráhen. Obava, zda přijde dostatek lidí byla veliká, ale zbytečná, protože v sobotu v 17:00 byl plný plac chlapů.

Na place nechyběly obecní skákací trampolíny včetně skákacího nafukovacího hradu zapůjčeného od Mikroregionu Ivančicko.
Letošní rok připadly hody na 22.-24.8. a jako minulý rok místo třech párů letos bylo párů šest. Vše probíhalo podle osvědčených a zažitých zvyků a nedělní ráno zahajuje mše svatá se svěcením rozmarýn, vína, piva i koláčů. Nedělní dopoledne pak patřilo stárkům, kteří obcházeli dědinu a zvali na hody. V letošním roce stárkovali:
Zuzana Nosková a Marek Smetana, Veronika Kulhavá a Martin Smetana, Tereza Jašková a Dominik Zoufalý, Veronika Nesvačilová a Dominik Dvořák, Tereza Hanušová a Ondřej Hanuš, Eliška Schořová a Daniel Binko. Kolem máji bylo dosti živo a ve většině případů plno. I to možná způsobilo to, že stárků v letošním roce bylo opět dvanáct. V nedělní podvečer hrála kapela Blučiňáci, v pondělí hrála při druhé zábavě k tanci a poslechu skupina bezKOFEINu. V úterý svobodní stárci předali hody ženatým, kterými byli pánové Jiří Nosek, Miroslav Jašek, Pavel Dvořák, Jindřich Hanuš, Tomáš Kulhavý a Tomáš Hošek. Úterní hody opět doprovázela kapela Blučiňáci. Večer se pak již tradičně konalo zábavné představení hlinských žen a dívek tentokrát na téma POLICIE. To vše, za velké účasti návštěvníků a mohutného potlesku.

 

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies