Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

Obec Hlína u Ivančic -> Co se děje na Hlíně - AKCE -> Rok 2020 na Hlíně - Akce

Akce na Hlíně - rok 2020

Hasičské rozmarýnové hody na Hlíně

Závěr měsíce srpna patří na Hlíně tradičně hodovému veselí. Přípravných prací je spousta a pracovní nasazení vrcholí v sobotu, kdy se za pomoci stroje staví u kostela hodová mája. Letos tomu ale bylo jinak, a to díky počasí. Jelikož se v sobotu hodně rozfoukal vítr a spustil se déšť, změnili pořadatelé termín stavění máje na neděli v 7 hodin. Na place nechyběly obecní skákací trampolíny včetně skákacího nafukovacího hradu zapůjčeného od Mikroregionu Ivančicko.
Letošní rok připadly hody na 23.-25.8. a jako minulý rok na místo třech párů letos bylo párů šest. Vše probíhalo podle osvědčených a zažitých zvyků a nedělní ráno zahajuje mše svatá se svěcením rozmarýn, vína, piva i koláčů. Nedělní dopoledne pak patřilo stárkům, kteří obcházeli dědinu a zvali na hody. V letošním roce stárkovali: Veronika Kulhavá a Petr Mezník, Tereza Jašková a Dominik Zoufalý, Veronika Nesvačilová a Dominik Dvořák, Tereza Hanušová a Ondřej Hanuš, Kristýna Šedrlová a Martin Pátek a Zuzana Nosková a Marek Smetana. Kolem máji bylo dosti živo a ve většině případů plno. I to možná způsobilo to, že stárků v letošním roce bylo opět šest párů. V nedělní podvečer hrála kapela Blučiňáci, v pondělí hrála při druhé zábavě k tanci a poslechu skupina bezKOFEINu. V úterý svobodní stárci předali hody ženatým, kterými byli pánové Miroslav Jašek, Pavel Dvořák, Jindřich Hanuš, Tomáš Kulhavý, Tomáš Hošek a Jiří Nosek. Úterní hody opět doprovázela kapela Blučiňáci. Večer se pak již tradičně konalo zábavné představení hlinských žen a dívek. To vše, za velké účasti návštěvníků a mohutného potlesku.

Masopustní rej masek 8.2.2020

V sobotu 8. února prošel již tradiční průvod obcí Hlína s velmi malou účastí, zato s živou hudbou. Hudba hraje a k Pohostinství Hoškovi přichází místní masky. Průvod se vydal obcí Hlína a obyvatelé domů vyšli ven i s dětmi a poslouchali hudbu, pohostili masky, které mohly ochutnat koblihy, domácí koláčky, ale samozřejmě i svařák, slivovici, nebo minimálně horký čaj. Tentokrát v průvodu nechyběli plameňáci, kuchařka, invalida, časovaná bomba, zvěrolékař, nebo motorkář a Koronavirus. 

Novoroční výšlap 1.1.2020

Jak již je tradicí, v první den nového roku si hlínští obyvatelé vyšli k pomníčku tragicky zesnulého letce npor. letectva Rostislava Minkse z 20. stíhacího a bombardovacího leteckého pluku Náměšť nad Oslavou, kde 15. března tragicky zahynul ve věku 25 let. Nejen, že si popřáli vše dobré do nového roku, ale udělali si krásnou procházku k pomníčku, kde nezapomněli zapálit svíčku. Výšlapu se zúčastnilo kolem 25 místních obyvatel.

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies