Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                             

                                                                          

BABINEC 2019 

 Dubnový babinec 12.-13.4.2019

I letos Babinec stejně jako na podzim minulého roku uspořádal "Hlínksý bazárek" jarních a letních věcí.

Maminky i babičky přišly nabídnout své věci k prodeji, koupit či darovat, nebo se jen tak podívat. Spokojenost byla na všech stranách. Prodejce hřálo u srdce, že mohou prodat věci za malý peníz a kupující měli radost, že za symbolické obnosy nakoupili věci pro ně užitečné. Dále se nám podařilo nastřádat další oblečení a potřeby pro domácnost, které věnovali prodávající zdarma pro Diakonii Broumov, kde obecní úřad vyhlásil sbírku. Celkem se na jarním bazárku utržilo 7000,-. Děkujeme všem, kteří přinesli či nakoupili oblečení a potřeby pro domácnost. 

Březnový babinec 22.3.2019

Slanit se z vysokého patra či vystříhat zraněného z automobilu. Jsou to situace, se kterými se profesionální hasiči setkávají denně. A my jsme si jednoho takového pozvaly do našeho spolku  BABINEC, který se uskutečnil 22. března v podvečerních hodinách. Jmenuje se Kamil Uj a je místostarostou naší vesnice. Popovídal nám o jeho profesi, jak ranním nástupem na rozkaz začíná jeho koloběh činností, který zná velmi dobře. Když hoří - hasí, při dopravní nehodě vyprošťuje raněné z havarovaného vozidla, zachraňuje lidi a zvířata z výšky i z hloubky. Aby mohl svoje povolání vykonávat, je jednou z jeho  každodenních povinností odborná příprava jak teoretická, tak i praktická. Neustále se musí seznamovat s novými pracovními postupy, předpisy a metodami, možnostmi spolupráce se složkami integrovaného záchranného systému. Hlas poplachu však někdy přeruší noční spánek a on musí do dvou minut vyjet k mimořádné situaci.

 

Hasiči na požárních stanicích tráví třetinu života a často je to místo, kde tráví i Vánoce, Velikonoce, nebo svůj narozeninový den, proto jim patří naše velké  DÍKY.

 

 

Únorový BABINEC 15.2.2019

Další BABINEC za námi a opět v duchu oslav životního jubilea.

Sešly jsme se jako obvykle v pátek, popovídaly si, probraly všechna možná a různá témata, ale hlavně jsme oslavily životní jubileum jedné z našich důležitých členek.
Všichni jsme se vesele bavily a vše probíhalo v uvolněné atmosféře. K tomu všemu nechyběl přípitek a malé občerstvení.

Páteční oslavný večer se vyvedl a všechny odcházely domů s úsměvem.

 Lednový BABINEC 11.1.2019

Nový rok 2019 začal pro spolek BABINEC trošku neobvykle.
Sešly jsme se, abychom si popovídaly, jak jsme prožily vánoční svátky a jaká nová předsevzetí jsme si daly a hlavně oslavily životní jubileum.
Po krátké debatě, jsme společně pogratulovaly naší člence k životnímu jubileu a dále pokračovaly v debatách o zážitcích z vánočních svátků.
Celý Babinec se nesl v duchu oslavy. Nechyběl přípitek, sladkosti a občerstvení.

Byl to příjemně strávený podvečer.

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies