Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

BABINEC 2019  

Listopadový babinec 29.11.201

V pátek 29. listopadu se v tomto roce uskutečnilo poslední setkání našeho spolku „BABINEC“. A co bylo na programu? No přece výroba adventních věnečků a svící, protože v neděli začne doba přípravy na Vánoce zvaná "Advent". Toto označení pochází z latinského slova "adventus", což znamená příchod. Myslí se zde na příchod Vykupitele Ježíše Krista.

Začátkem prosince začíná kolotoč příprav, nákupů, pečení a návštěvy trhů, ale přesto si naše ženy udělaly čas a přišly mezi nás, protože k adventu neodmyslitelně patří adventní věnec, kde každou adventní neděli zapálíme jednu svíčku. Lidově se také označuje jako železná neděle. V tento den začíná advent a všechno, co je s tím spojeno. Nejtěžší bylo větvemi obmotat a pečlivě vyhladit povrch polystyrenového korpusu. Pak už samotné zdobení bylo na každé ženě, v jaké barvě ho pojme. Vše dopadlo na jedničku a všem ženám se jejich výrobky velmi povedly. Děkujeme za příjemný podvečer a těšíme se zase na příští setkání.

PODZIMNÍ BAZÁREK 19.10.2019

Podzimní BAZÁREK na Hlíně se uskutečnil ve dnech 18. a 19. října v prostorách Obecního úřadu.
Za pár korun si bylo možné koupit hezké, kvalitní a značkové zboží.
Zkrátka věci, které už z jakéhokoliv důvodu nenosíte, ale nemáte to srdce je jen tak vyhodit.
Všichni to známe, děti rostou, hromadí se malé oblečení a občas se nedostává toho, co zrovna děti potřebují.
Maminky, které přicházely společně se svými dětmi, vybíraly, co se jim líbilo a co potřebovaly. Každý, kdo přišel, si něco odnesl.
Chtěly bychom moc poděkovat všem, kteří se jakkoliv na „Bazárku“ podíleli, ale i těm, kteří jakoukoliv měrou přispěli a díky nimž jsme mohly vykouzlit úsměv na nejedné dětské tváři.
I přes malou účast jsme vděčni, že jsme mohly opět tento „Bazárek“ uskutečnit a do dalšího „jarního Bazárku“ se budeme snažit více přesvědčovat maminky, aby přišly mezi nás a podívaly se na zboží, které jim nabídneme.

Celkem bylo prodáno zboží v hodnotě 3.500,- Kč

BABINEC 13.9.2019

Po dvouměsíční prázdninové pauze se opět sešel náš spolek „BABINEC“ v pátek 13. září v 17,00 hodin na Obecním úřadu.
Setkání to bylo velmi příjemné, jelikož jedna naše členka oslavila své životní jubileum a tak jsme jí mohly pogratulovat a popřát hodně zdraví.
Ochutnaly jsme sladké dobroty, popily kávičku, někteří čajík a popovídaly si,co se událo nového během prázdnin.
Podvečer uběhl jako voda a po domluvě, co nového nás bude čekat v měsíci říjnu, jsme se rozešly domů.

Už teď se těšíme na příští setkání.

 Dubnový babinec 12.-13.4.2019

I letos Babinec stejně jako na podzim minulého roku uspořádal "Hlínksý bazárek" jarních a letních věcí.

Maminky i babičky přišly nabídnout své věci k prodeji, koupit či darovat, nebo se jen tak podívat. Spokojenost byla na všech stranách. Prodejce hřálo u srdce, že mohou prodat věci za malý peníz a kupující měli radost, že za symbolické obnosy nakoupili věci pro ně užitečné. Dále se nám podařilo nastřádat další oblečení a potřeby pro domácnost, které věnovali prodávající zdarma pro Diakonii Broumov, kde obecní úřad vyhlásil sbírku. Celkem se na jarním bazárku utržilo 7000,-. Děkujeme všem, kteří přinesli či nakoupili oblečení a potřeby pro domácnost. 

Březnový babinec 22.3.2019

Slanit se z vysokého patra či vystříhat zraněného z automobilu. Jsou to situace, se kterými se profesionální hasiči setkávají denně. A my jsme si jednoho takového pozvaly do našeho spolku  BABINEC, který se uskutečnil 22. března v podvečerních hodinách. Jmenuje se Kamil Uj a je místostarostou naší vesnice. Popovídal nám o jeho profesi, jak ranním nástupem na rozkaz začíná jeho koloběh činností, který zná velmi dobře. Když hoří - hasí, při dopravní nehodě vyprošťuje raněné z havarovaného vozidla, zachraňuje lidi a zvířata z výšky i z hloubky. Aby mohl svoje povolání vykonávat, je jednou z jeho  každodenních povinností odborná příprava jak teoretická, tak i praktická. Neustále se musí seznamovat s novými pracovními postupy, předpisy a metodami, možnostmi spolupráce se složkami integrovaného záchranného systému. Hlas poplachu však někdy přeruší noční spánek a on musí do dvou minut vyjet k mimořádné situaci.

 

Hasiči na požárních stanicích tráví třetinu života a často je to místo, kde tráví i Vánoce, Velikonoce, nebo svůj narozeninový den, proto jim patří naše velké  DÍKY.

 

 

Únorový BABINEC 15.2.2019

Další BABINEC za námi a opět v duchu oslav životního jubilea.

Sešly jsme se jako obvykle v pátek, popovídaly si, probraly všechna možná a různá témata, ale hlavně jsme oslavily životní jubileum jedné z našich důležitých členek.
Všichni jsme se vesele bavily a vše probíhalo v uvolněné atmosféře. K tomu všemu nechyběl přípitek a malé občerstvení.

Páteční oslavný večer se vyvedl a všechny odcházely domů s úsměvem.

 Lednový BABINEC 11.1.2019

Nový rok 2019 začal pro spolek BABINEC trošku neobvykle.
Sešly jsme se, abychom si popovídaly, jak jsme prožily vánoční svátky a jaká nová předsevzetí jsme si daly a hlavně oslavily životní jubileum.
Po krátké debatě, jsme společně pogratulovaly naší člence k životnímu jubileu a dále pokračovaly v debatách o zážitcích z vánočních svátků.
Celý Babinec se nesl v duchu oslavy. Nechyběl přípitek, sladkosti a občerstvení.

Byl to příjemně strávený podvečer.

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies