Obec Hlína u Ivančic -> Co se děje na Hlíně - AKCE -> Rok 2019 na Hlíně - Akce

Akce na Hlíně - rok 2019

Čištění nádrže na "Paloučkách"

Ve dnech 13.-15.3.2019 uskutečnili dobrovolní hasiči čištění nádrže "Paloučky". Nejprve pochytali všechny ryby a následně odčerpali vodu. Nejtěžší úkol byl vybrat nepořádek, který se na dně nádrže usadil. Nakonec dobrovolníci vymyli zbytky bláta z nádrže. Všem dobrvolníkům, kteří se akce zúčastili děkujeme.

Masopustní rej, karneval a mladé hody na Hlíně 2.3.2019

V sobotu 2.3. se na Hlíně uskutečnil bujarý Masopust, karneval a Mladé hody, které se slaví tradičně jednou za sedm let a jsou spojeny se svátkem světice Kunhuty, patronky hlínského kostela.
Ve dvě hodiny odpoledne vyšel od budovy místního pohostinství průvod asi dvaceti dospělých i dětských masek. Mezi maskami převládala skupinka krásných oveček, motýlů a berušek, nechyběl ani bača, potápěči, špatné svědomí, nukleární vědci i stará bába. Masky za doprovodu hudby prošly obcí, tancovaly a veselily se. S maskami šli společně v průvodu i tři stárci, kteří zvali na večerní hodovou zábavu.

Od 15. hodiny bylo v místním pohostinství Hoškovi připraveno pásmo her, soutěží a písniček pro místní děti, které s nadšením v pestrých maskách plnily jednu soutěž za druhou a také tancovaly. Nechybělo ani vyhlášení o Nejhezčí masku. Tu si pro letošní rok odnesla Sárinka jako upírka.

Poté se uskutečnilo klasické hodové zavádění stárků a stárkových, v podání Dominik Zoufalý s Klárou Smetanovou, Petr Mezník s Martinou Nesvačilovou a Dominik Dvořák s Alenou Sehnalovou. Vše se odehrálo pod malou májkou, umístěnou rovněž v pohostinství.
Večer už patřil dospělým, kdy od dvacáté hodiny zde k tanci a poslechu hrálo duo Lukáš a Kája a rozjela se ta pravá hodová i masopustní zábava.

Vepřové hody na Hlíně 2.2.2019

Již druhým rokem uspořádali hlínští dobrovolní hasiči u hasičské zbrojnice Zabíjačkové hody. Tektokrát si vybrali sobotu 2. února. V dopoledních hodinách měla široká veřejnost možnost ochutnat a zakoupit si čerstvé vařené zabíjačkové speciality - jitrničky, jelítka, tlačenku, zabíjačkovou polévku, zabíjačkový guláš, škvarky, sádlo a další z pěti vepřových půlek zakoupených k této příležitosti. Mimo jiné se mohli návštěvníci zahřát teplými nápoji.

Novoroční výšlap 1.1.2019

První den roku 2019 se obyvatelé Hlíny sešli nejen, aby si popřáli do nového roku hlavně zdraví, ale aby tradičně vykročili k pomníčku tragicky zesnulého letce npor. letectva Rostislava Minkse z 20. stíhacího a bombardovacího leteckého pluku Náměšť nad Oslavou, kde roku 1965 zahynul. Celkem se akce zúčastnilo 26 občanů a nechybělo ani nezbytné zapálení svíčky u pomníčku.