Obec Hlína u Ivančic -> Co se děje na Hlíně - AKCE -> Rok 2018 na Hlíně - Akce

Akce na Hlíně - rok 2018

Zabíjačkové hody na Hlíně

Zimní měsíce jsou tradičně spojené se zabíjačkou, a proto v sobotu 24. února uspořádali hlínští dobrovolní hasiči u hasičské zbrojnice Zabíjačkové hody. Během nich měla široká veřejnost možnost ochutnat a zakoupit si čerstvé vařené zabíjačkové speciality jako jitrničky, jelítka, tlačenku, zabíjačkovou polévku, zabíjačkový guláš, škvarky, ovar, sádlo a další z pěti vepřových půlek zakoupených k této příležitosti. Mimo jiné se mohli návštěvníci zahřát teplými nápoji.

Masopustní rej v obci Hlína

Po roce opět dorazilo do hlínských ulic masopustní veselí. V sobotu 3. února se zhruba 20 místních obyvatel převléklo do nejrůznějších masek - včela, včelař, rybář, kovboj, Elsa z Ledového království, muzikanti, řezník a mnoho dalších a sešli se před Pohostinstvím u Hošků, odkud za hudebního doprovodu prošli masopustním průvodem obcí Hlína se zastávkami u jednotlivých domů, kde tancovali, zpívali, dováděli a za jejich úsilí byli pohoštěni. Večer se konala v Pohostinství u Hošků masopustní zábava s bohatou tombolou.

Novoroční výšlap

Jak již je tradicí, v první den nového roku si hlinští obyvatelé vyšli k pomníčku tragicky zesnulého letce npor. letectva Rostislava Minkse z 20. stíhacího a bombardovacího leteckého pluku Náměšť nad Oslavou, kde 15. března tragicky zahynul ve věku 25 let. Nejen, že si udělali krásnou procházku, ale u pomníčku nezapomněli zapálit i svíčku.

Provozováno CMS / Eshop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu