Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

            Lotrando a Zubejda

V měsíci červenci mohli návštěvníci zhlédnout divadelní představení Lotrando a Zubejda v podání hlínských amatérských ochotníků v lesním prostředí na Hlíně.

Hlínským divadelníkům se opět podařilo sehrát vynikající divadelní představení. A jak jistě víte, nebyli by to hlínští ochotníci, kdyby si do scénáře nepřipsali pár vtípků a legračních scének, a proto lesem hřměly salvy smíchu a potlesk byl slyšet při každém pěveckém i hereckém výkonu. Jelikož má samotná pohádka podle hlínských málo písniček, nelenili a několik dalších písniček si přidali. Celé představení ještě umocnily krásné kostýmy jak půjčené, tak doma vyrobené a samozřejmě ručně malované kulisy. Na jevišti byla k vidění oáza, sultánský palác, domov Drvoštěpa, ale také doupě loupežnické.

Ptáte se, jak do vesnice Hlína dopravili velblouda? I s tím si ochotníci poradili...Problém pro ně nebyla ani samotná dušička loupežníka Lotranda, která opravdu doputovala do pekla. Sultán měl kolem sebe velký harém plný břišních tanečnic a Drvoštěp pořádně nabroušenou sekeru. A dokonce se Drvoštěpovi s Lotrandem povedlo pokácet všechny stromy v zahrardě Sultána.

Výborná byla i práce zvukařů, maskérů, nápovědy a další spousty lidiček, kteří pomohli s přípravami divadla. Do toho všeho vůně cigára přímo z udírny, pivo, limo, šumění lesa a slunce nad hlavou…

Závěrečný potlesk nebral konce a tak se ještě přidávaly písničky. Velké poděkování patří všem hercům, herečkám i další spoustě lidí, kteří pohádku Lotrando a Zubejda připravili! Byli jste skvělí!

.

Premiéra divadelního představení Lotrando a Zubejda

Zkoušíme

Hlínští ochotníci začínají s nácvikem divadelního představení!

Je březen, a proto je nejvyšší čas začít s nácvikem divadla pro tento rok. Hlínští ochotníci si jako posledních pár let připravují pro letošek pohádku, která vždy přiláká spoustu návštěvníků nejen dospělých, ale i těch nejmenších.

Místní ochotníci si pro letošní rok vybrali filmovou pohádku Lotrando a Zubejda, režiséra Karla Smyczka a scénáristy Zdeňka Svěráka z roku 1997. Děj je založen na motivu pocházejícího ze dvou pohádek z knihy Devatero pohádek Karla Čapka (Druhá loupežnická pohádka a Velká pohádka doktorská).


            Je to opět další krásná pohádka, kterou má snad každý rád. A tak se určitě těšte na pohádku plnou radosti, lásky i chytrého humoru, ve které najde své štěstí příliš slušný loupežník Lotrando až v daleké Solimánii. Tamní „nemocnou“ princeznu neokouzlí jen jeho svěží pohled na svět, ale i chleba s tvarohem.


            Pohádka Lotrando a Zubejda je prošpikována výbornými scénami od začátku až do konce. A na co se můžete těšit? Opět na strhující herecké vystoupení, neočekávané scénky a efekty, krásnou scénu přímo v lesním prostředí, skvělé pěvecké výstupy a hlavně, že se budete dobře bavit a hodně smát.


Tak si nezapomeňte poznamenat do svých kalendářů data, kdy se můžete přijet podívat na toto divadelní představení. Tedy

6.7.2018, 8.7.2018, 28.7.2018 a 29.7.2018 vždy od 15.00 hod. v lesním divadle na Hlíně. 7.7.2018 v 19.00 hod

Tak se společně těšíme, že se uvidíme na premiéře Lotranda a Zubejdy v podání hlínských ochotníků!


 

Diskuse k položce

16.08.2018 13:44:00 - Irena

DOTAZ

bude prosím ještě letos nějaká repríza?

Odpověz na tento komentář
13.09.2018 11:32:00 - Terezie

Re: DOTAZ

Dobrý den, měla jsem možnost shlédnout, naprosto super. Dívala jsem se, že jste nacvičovali Tři bratři. Bylo by možné získat scénář? Pracuji v Rodinném centru Kopretina a rádi bychom něco takového secvičili. Jste velkou motivací. Děkuji ticha.tery@seznam.cz

Odpověz na tento komentář
02.08.2018 13:53:00 - H

komentář

já tam taky byl a říkám super lidičky a ty bambulky ty taky neměli chybu

Odpověz na tento komentář
31.07.2018 20:23:00 - Marie Kummerova(Průšová rodačka z Hlíny

Pochvala

Zdravím, byla jsem na Vašem divadelním představení Lotrando a Zubejda které nemělo chybu,tolik srandy jsem už dlouho nezažila všechno super velký dík všem hercům a mnoho dalších krásných představení ještě jednou díky.

Odpověz na tento komentář
29.07.2018 20:31:00 - Sandra

Pochvala

Dobry den, <BR /><BR />dnes jsem Vas navstivila a pohadka Lotrando a Zubejda se Vam moc povedla! Velka pochvala! Jste moc sikovni vsichni. <BR /><BR />Krasny zbytek dne.

Odpověz na tento komentář
13.07.2018 10:05:00 - Pavel

komentář

Ahoj já jsem byl na všech představeních a za mě říkám super , tolik srandy jsem dlouho nezažil. A to nepřeháním a mohu všem jen doporučit.

Odpověz na tento komentář
25.07.2018 20:26:00 - Markéta

Re: komentář

Dobrý den my byli také na představení a je to úžasné ??

Odpověz na tento komentář
Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies