Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                          

BABINEC 2018 

BABINEC 14.9.2018

Sešly jsme se, abychom tak říkajíc hodily řeč a oslavily životní jubilea. Po tříměsíční prázdninové přestávce se v pátek 14.9.2018 v podvečerních hodinách opět sešly naše ženy, aby si popovídaly o zážitcích z prázdnin a dovolených a zároveň oslavily životní jubilea 2 našich členek. Po debatě o realizaci nových nápadů, tipů a přednášek, jsme společně pogratulovaly našim členkám a pokračovaly dál v debatách o zážitcích z prázdnin. Byl to příjemně strávený večer s dobrým jídlem a pitím a se spoustou zážitků.

Nikdo nikam nespěchal a domů každá žena odcházela s úsměvem na tváři.

Květnový BABINEC 11.5.2018 

Paměť je dar, o který je třeba pečovat.

Proto spolek „BABINEC“ na Hlíně dne 11. května v páteční podvečer uspořádal skupinový trénink paměti, který byl vhodný pro každého. Byl zaměřený na osvojení technik, které pomáhají k lepšímu pamatování jako např. technika symbolů čísel, abecedy, příběhu, metoda LOCI, kategorizace a jiné.

Michaela Nešporová, která je certifikovaná Trenérka paměti nám poskytla možnost komplexního pohledu a praktického užití jak v pracovním, tak i v osobním životě. Nezkoušela jako ve škole, ale cvičení jsme si kontrolovaly sami.
Na otázku co se jí na tomto povolání líbí, odpověděla: „prostě ráda pracuji s lidmi a dělá mně radost provázet druhé na cestě osobního rozvoje“.

Celé naše setkání probíhalo v uvolněné atmosféře, ženy se pobavily a cestou domů jsme měly o čem přemýšlet.

Dubnový BABINEC 27.4.2018 

Pěstujete rádi bylinky? Sledujete rádi, jak Vám rostou za oknem nebo na zahradě? Spolek „BABINEC“ na Hlíně v páteční podvečer uspořádal přednášku na toto téma a pozval si paní Hybnerovou z Ořechova, která nám zprostředkovala postupy, jak pěstovat bylinky tak, abychom z nich měli co největší radost a jak je uchovávat, aby jejich aroma bylo co nejvýraznější.

Bylinky jsou neodmyslitelnou součástí mnoha jídel. Při jejich přípravě často saháme po sušených bylinkách, které však oproti čerstvým bylinkám ztrácejí tu pravou chuť a aroma.

Paní přednášející si s sebou vzala bylinky jak na ukázku, tak i k volnému prodeji. Povídání bylo velice zajímavé i když jsme se sešly v menším počtu. Neovlivnilo to však kvalitu přednášky a proto jsme měly více prostoru na dotazy, na které nám pohotově paní Hybnerová odpovídala.
Každá žena si odnesla domů nejen zakoupené bylinky, ale také něco pozitivního.

Jarní bazárek  24.3.2018 

„BABINEC“ konal tradiční bazárek, na kterém maminky mohly nabídnout k prodeji oblečení, botičky, hračky a další potřeby pro děti.Uskutečnil se v sobotu 24. dubna od 8,30 hod. v prostorách Obecního úřadu na Hlíně, kde proběhl prodej věcí. Už v pátek je však mohly prodávající nosit a to od 16,00 hod. do 19,00 hod.
Jarní bazárek se vydařil, spokojeni byli jak prodávající, tak i kupující a to hlavně díky tomu, že jsme udělali značnou propagaci. Oznámení bylo na internetu, byly vylepené plakáty v okolních vesnicích
a každá žena v obci dostala pozvánku přímo do domu. Kdo nás navštívil, neodcházel s prázdnou.

Zboží se prodalo za neuvěřitelných 8.000,- Kč.

Už teď se těšte, co přinese podzimní bazárek.

 Březnový BABINEC 16.3.2018 

 Sníh pomalu ustupuje do hor a přestože ještě zažíváme námrazy, všichni už se těšíme na jaro. Velikonoce se blíží a s nimi i spousta možností k tvoření a kreativitě. Vajíčko, tužka, vrtačka, lžíce, hořák- to vše stačí k tomu, aby si každý vytvořil krásné vajičko na Velikonoce.
Hlinské dívky, ženy a babičky se proto sešly v páteční podvečer 16. března na Obecním úřadu, aby si pod vedením Kateřiny Kandové zkusily něco jiného,netradičního než je vyfouknuté vajíčko.
Paní Kateřina donesla vše potřebné k výrobě a mohlo se začít.
Nafukovaly se balónky, omotávaly motouzem a nakonec namáčely ve vodním skle. Protože sklo muselo pořádně zaschnout, odnášely si je ženy a dívky domů.
Doma po propíchnutí a vydělání balónku si vajíčko ozdobily dle svých představ.
Pokud nevíte jak na to, podívejte se na fotografie a na výsledný výrobek.

Spolek „BABINEC“ přeje všem našim ženám příjemné prožití velikonočních svátků a spoustu krásných dnů do budoucna.

Únorový babinec 16.2.2018

Dne 16. února proběhlo v budově Obecního úřadu na Hlíně, jak je již zvykem, další tradiční setkání našeho spolku „BABINEC“. Nebylo nás sice mnoho, jelikož je chřipkové období, ale i tak jsme si pěkně popovídaly.
Vyměnily jsme si nové recepty, které si naše ženy vyzkoušely během vánočních svátků
a doplnily je nejrůznějšími rodinnými historkami.
Malé občerstvení i se sladkou „tečkou“ pozvedlo našim ženám náladu a možná bylo i inspirací na další aktivity.

Další setkání se uskuteční v měsíci březnu, kde budeme vyrábět velikonoční dekorace.

Už teď se můžete těšit….

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies