Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

BABINEC 2017

Prosincový BABINEC v pátek 1.12.2017 

Vánoční přípravy jsou v plném proudu a poslední detail, který by neměl chybět, je adventní věneček.
A proto se naše ženy sešly v pátek v podvečer v našem spolku BABINEC, aby si takový věneček dle svých představ vyrobily.
Tento by neměl chybět v žádné domácnosti již na první advent.
V pět hodin bylo vše připravené a začaly se scházet první návštěvnice, mezi kterými byli i děti.
Většina žen si obalila korpusy pouze chvojím s tím, že si ho doma dozdobí, dle svých představ.
Některé ženy si nazdobily svůj věneček hned na místě a měly z něho velkou radost. Při zdobení pomáhali i ti nejmenší.
Celá akce se nesla ve vánočním duchu, kdy si všichni společně povídaly, smály se a pomáhaly si.

 

Podzimní bazárek 4.11.2017

Léto je za námi a zima přímo vybízí k obměně šatníku.

Proto se v sobotu 4. listopadu 2017 od 9:00 hod konal na Obecním úřadu Hlína tradiční podzimní „BAZÁREK“. Prodávalo se nepotřebné a kupovalo se zajímavé. A jak probíhala příprava? Ženy vystavily všechny nabízené věci, které si přinesly maminky k prodeji. Přijímáno bylo pouze zboží čisté a neponičené. Každý prodejce musel mít svou značku, podle které bylo zboží rozpoznatelné. Snažily jsme se BAZÁREK co nejlépe uspořádat, aby přišlo hodně návštěvníků, ale návštěvnost byla velmi malá. Rádi bychom další BAZÁREK na Hlíně uskutečnily příští rok na jaře a doufáme, že se pro tentokrát zúčastní více maminek a ostatních. Do příště se budeme snažit o zajištění lepší informovanosti jak pro naše občany, tak i občany z okolních vesnic.

Celkem bylo prodáno zboží v hodnotě 3.000,- Kč.

Říjnový BABINEC 13.10.2017

V páteční podvečer se sešel náš spolek „BABINEC“, aby si naše ženy vyslechly otázky

a odpovědi týkající se problematiky sebeobrany a chování nátlaku podomním prodejem. Jak všichni víme sebeobrana (sebeochrana) není nic jiného, než celkový způsob jednání těla a mysli v ohrožení. Může jít o ochranu před člověkem, zvířetem nebo čímkoliv, co ohrožuje naši existenci. Věřte, že pocit bezmocnosti a selhání, jež pocítíte v situaci, kdy ohrozí někdo Vás nebo Vaše blízké, je mučivý. Přitom je to snadné změnit! Na naše otázky, jak řešit tyto situace, jak si zvýšit sebevědomí, nám odpovídal pan Mirek Slavík. Názorně nám ukázal skvělé pomůcky, například baterku s paralyzérem, která je velmi lehká a proto je vhodným doplňkem pro napadené ženy. Další ukázkou byly různé pepřové spreje. Každá otázka byla zodpovězena a ženy odcházely s tím, že je lepší umět a nepotřebovat, než neumět a potřebovat……

Květnový BABINEC v  pátek 26.5.2017 

V pátek 26. května se jako každý měsíc sešel náš spolek BABINEC k přátelskému setkání. Tentokrát jsme poseděly, popovídaly si o běžných starostech a radostech a daly si dobré kafé se zákuskem.V mezičase jsme vytvářely z malých křišťálů, které nám zajistila paní Kandová, kytičky. Zakoupené komponenty byly různě pestře zbarvené a různě tvarované. Zvlášť byly okvětní lístky, pestíky, ale i různé tvary lístečků.Každá žena si vybrala svoji barvu a tvar květů a lístků, které se jí zdály být zajímavé, a poté začala komponovat květinu.Byl to příjemný páteční podvečer, nikdo nikam nespěchal, ženy klábosily, vybíraly křišťály a radily se u svých výtvorů. A že jich tentokrát přišlo hodně JKe konci nám paní Růženka, coby naše pokladní, předložila knihu, kterou jsme si prohlédly a ujistily se, že ji vede svědomitě a hlavně s krásnou a zajímavou výzdobou.

Po dokončení našich výtvorů jsme si dané výrobky vyfotily a těšily se z toho, jak nám budou zdobit naše domovy.

A jak se nám vše podařilo? Prohlédněte si na fotkách ……..

Jarní bazárek 8.4.2017

Jarní bazárek dětského oblečení se uskutečnil 8.dubna 2017 na Obecním úřadu Hlína.

Akce probíhala již od pátku, kdy si zaregistrované maminky přinášely svoje věci k prodeji. Tyto věci jsme pak roztřídily podle nabízejících, aby měli nakupující snažší výběr a zboží si mohli lépe prohlédnout. Maminky tak při prodeji svého zboží nemusely být přítomné a po skončení bazárku si už jen vyzvedly své oblečení a utržené peníze. Zakoupit bylo možné jarní a letní oblečení jako např. kalhoty, trička, mikiny, bundy, čepičky, plavky ale i krásné košile a šaty. Věcičky k prodeji byly opravdu pěkné a zachovalé a za symbolickou cenu, ale i přesto se jich spoustu vracelo zpět prodávajícím maminkám. I když k prodeji bylo nabídnuto více jak 1.000 kusů oblečení, nakupujících nepřišlo mnoho. Věříme, že to bylo i tím, že se uskutečnila akce uklízíme celé Česko a ukliďme okolí naší vesnice. Proto doufáme, že plánovaný podzimní bazárek, bude v počtu nakupujících úspěšnější a tím budou i prodávající spokojenější.

Celkově hodnotíme bazárek jako povedený a již se těšíme na další, ten podzimní. Oblečení, které se nerozebralo a bylo zdarma, se darovalo na charitní potřeby. Celkem se prodalo zboží za 4.500,- Kč.

Děkujeme všem nabízejícícm a kupujícím.

Babinec 31.3.2017

Blíží se Velikonoce, které patří k nejvýznamnějším křesťanským svátkům. Zároveň nesmíme zapomenout na zvyky a tradice, které k těmto svátkům patří. Některé jsou již dávno zapomenuté a jiné se dochovaly do dnešní doby. Neodmyslitelně k nim patří malování kraslic. Proto si hlinské ženy pozvaly do BABINCE v páteční podvečer 31. března 2017 brněnskou výtvarnici paní Zdenu Kristovou, která nám ukázala, jak vzniká a jak se pracuje s batikou pomoci horkého vosku na výfukách vajíček. Princip voskové batiky je ve způsobu postupného nanášení vosku. Naše ženy byly připraveny se naučit jednu z dalších technik, jak zdobit kraslice a zkušená výtvarnice jim vše podrobně vysvětlila a poté i ukázala. Nic už tedy nebránilo, abychom se pustily do našich výtvorů, ze kterých jsme samy byly mile překvapeny.Celý podvečer uběhl v klidu a soustředěnosti a každá žena si poté odnášela svoje vysněné a ručně vytvořené kraslice, které si doma ráda přidá do ošatky s ostatně již dříve vyrobenými.

 

Březnový BABINEC 10.3.2017

V páteční podvečer 10. března 2017 se mohly naše ženy dozvědět něco o firmě LR. Tato firma nabízí celou řadu BIO výrobků pro celou rodinu, jak v oblasti tělové a pleťové kosmetiky, tak i v doplňcích stravy určených pro různé potíže či povzbuzení a pročištění organizmu.Nejvíce naše ženy upoutaly výrobky z Aloe Vera patentované certifikátem kvality. U jednotlivých výrobků bylo představeno jeho složení a poté měla každá žena možnost představovaný produkt ochutnat.Všechny tyto produkty se vyrábí v Německu a v naší republice se pouze skladují a jsou určeny pro trh (distribuci).

Myslíme, že tato přednáška byla velmi poutavá a zajímavá v oblasti našeho zdraví. Dle svého uvážení si naše ženy můžou kterékoliv nabízené výrobky zakoupit.

BABINEC 17.2.2017

Spolek „BABINEC“ navštívila v páteční podvečer 17. února 2017 paní Marie Pávková, rodačka z nedalekých Silůvek. Protože jsou okolní vesnice její srdcová záležitost, byla velmi potěšena, když jsme ji pozvaly mezi nás.
Přijela nám popovídat o časech dávno minulých, kdy se hojně u nás nosívaly klobouky. Zároveň sebou přivezla na ukázku dobové klobouky a pro zpestření i dobové spodní prádlo. Tato milá paní měla vše vyladěné do nejmenšího detailu. Ke každému klobouku měla vždy připravené šaty, ale i střevíce, které se v té době nosívaly. Nezapomněla ani na hudbu, která ji ke každé ukázce doprovázela. Všechny modely působily ladně a paní Pávková v nich vypadala, jako kdyby je dennodenně nosívala.
Naše ženy nevycházely z údivu. U některých klobouků nám popovídala i něco málo o historii, která se k nim váže. Například v jedné ukázce měla i klobouk, který nosívala herečka Adina Mandlová (známá z filmů pro pamětníky). Ten získala v Brně, kde Adina žila.
Po přehlídce se s námi pěkně rozloučila a odjela zpět do Brna, kde nyní žije.
Níže si prohlédněte fotky, abyste si udělaly představu, jak tato zajímavá přehlídka vypadala.
 

Přestože řádí chřipková epidemie, sešly se ženy 20. ledna na Obecním úřadě v našem spolku BABINEC, aby si trošku odpočinuly, zapomněly na předvánoční shon a nabraly síly do nového roku. Popovídaly jsme si, jak jsme prožily Vánoční svátky a co nového jsme připravily za recepty pro své nejbližší. Potom jsme se věnovaly přípravě programu pro další letošní setkání našeho BABINCE: co bychom se chtěly dozvědět a co bychom se chtěly naučit vyrábět. Shodly jsme se na rukodělných pracích, na společném výletu, který bychom chtěly absolvovat na podzim tohoto roku, a také na některých přednáškách, které nás budou bavit.

Hned v únoru začneme zavzpomínáním na časy dávno minulé a při této příležitosti proběhne ukázka klobouků z těchto časů.

Pokud Vás to bude zajímat, určitě přijďte mezi nás, budete vítáni.

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies