Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

Obec Hlína u Ivančic -> Co se děje na Hlíně - AKCE -> Rok 2017 na Hlíně - Akce

Akce na Hlíně - rok 2017

Vánoční zpívání 24.12.2017

Adventní koncert na Hlíně 10.12.2017

Vítání občánků na Hlíně 5.11.2017

V neděli 5. listopadu 2017 se na Obecním úřadě Hlína konalo již po sedmé Vítání občánků. Slavnostním vítáním provázela místostarostka paní Jana Vašulínová, hlavní slovo a slavnostní řeč pak pronesl starosta obce pan Miloš Dostalý. Celkem jsme do stavu občanů hlinských přivítali pět dětí. Celou sváteční atmosféru ještě umocnilo vystoupení děvčat Veroniky Nesvačilové a Zuzany Noskové , které zazpívaly písničku a Lucky Chaloupkové a Katky Chaloupkové, které zahrály na flétnu.. Po slavnostním úvodu byly předány věcné a peněžité dary dětem a rodičům, kdy každé dítě obdrželo od obce Hlína finanční částku 1.500 korun, pamětní knížku, kytici květin pro maminky , plyšovou hračku pro děti a novou medaili Obce Hlína . Na závěr se uskutečnil přípitek všech rodičů s představiteli obce. A pak už se jen fotilo v kolébce i na křesle. Krásné fotky si zde mohli na památku pořídit rodičové, vítaní občánci i jejich sourozenci

A koho všeho jsme v tento sváteční den přivítali?
Elu Sedláčkovou s rodiči Ladou a Adamem Sedláčkovými.
Kryštofa Chaloupku s rodiči Evou a Vojtem Chaloupkovými 
Jonathana Aboulaiche s rodiči Janou a Mustaphem Aboulaiche
Jonáše Velčovského s rodiči Janou a Ivem Velčovskými
Milana Popelku s rodiči Klárou Mezníkovou a Milanem Popelkou
Blahopřejeme všem dětem a jejich rodičům a přejeme jim hodně lásky a zdraví, spokojené dětství a radost ze života.

Rozmarýnové hody na Hlíně 2017

 

Den dětí na Hlíně 3.6.2017

Den Matek na Hlíně 14.5.2017

10. výročí otevření rozhledny Vladimíra Menšíka na Hlíně 30.4.2017

Rozhledna Vladimíra Menšíka na Hlíně oslavila deset let svého života
Nedělní ráno, 30. dubna 2017 se zapíše jako další významný den do Pamětní knihy obce Hlína. V tento den, Rozhledna Vladimíra Menšíka na Hlíně oslavila své desáté narozeniny, tedy deset let od svého slavnostního otevření, které se tehdy konalo v neděli 29.4.2007.
Hlínským přálo i velmi pěkné počasí, které si snad pro tento den objednali, neboť předchozí i následující dny byly ve znamení chladu, deště a silného větru. Každý, kdo si v neděli udělal výlet na Hlínu mohl spatřit zaplněné prostranství před rozhlednou, kde nechybělo pódium pro účinkující, stany s občerstvením i stánky s doplňkovým prodejem, lavičky pro diváky a skákací hrad i trampolína pro děti. Postupně se zaplňovala i příjezdová cesta do Hlíny, při které parkovali motoristé i cyklisté, přijíždějící se podívat na narozeninovou oslavu naší rozhledny.
Po desáté hodině dopolední začaly oslavy vystoupením lidového souboru Oslavánek, flétnového souboru Terezy Tomáškové a pěveckého sboru Tomáše Pavlíka, ze Základní umělecké školy v Oslavanech. Velmi příjemné vystoupení dětí vystřídalo vystoupení místního ochotnického spolku, které mělo největší sledovanost. Hlínští ochotníci zazpívali a zatančili celkem 14 písniček ze šesti muzikálových představení, které se hrály v lesním divadle na Hlíně. Na závěr pozvali všechny diváky na premiéru nového divadla na Hlínu, a to pohádky Dařbuján a Pandrhola, kterou sehrají hlínští divadelníci v červenci v lesním divadle.
V poledne nám výborně zahrála dechová hudba Dubňanka společně s Jiřím Helánem a pak již nastal slavnostní akt, proslov starosty obce a významných hostů. Starosta obce Hlína, Miloš Dostalý, zhodnotil uplynulých deset let života rozhledny, zmínili veselé i smutnější historky spojené s rozhlednou a hlavně popřál hlínské rozhledně hodně návštěvníků a hodně hrdých a nadšených obyvatelů Hlíny, kteří si váží toho, že rozhledna je jednou z velkých atraktivit nejen mikroregionu Ivančicko.
Popřát rozhledně přišel i její „duchovní otec“ pan Josef Flíček z Klubu českých turistů, který byl hlavním aktérem myšlenky stavby rozhledny na Hlíně, a také předseda klubu ivančických turistů pan Antonín Moravec.
Od architekta rozhledny Vladimíra Čuhela jsme se dozvěděli, že návrh pohody rozhledny vznikl při dobrém moku v hospůdce a že to byla týmová práce.
Navštívit rozhlednu přišel také syn Vladimíra Menšíka, pan Petr Menšík, který pohovořil o sportovní i charitativní činnosti Menšíkovy jedenáctky.
 

Pak na pódium nastoupila opět oblíbená dechová kapela Dubňanka, kterou vystřídala trampská skupina Šero ze Šemíkovic, jenž hrála až do pozdních večerních hodin. Návštěvníci, kterých v tento den zavítalo na Hlínu zhruba kolem jednoho tisíce, si mohli kromě bohatého kulturního programu prohlédnout i výstavu, která mapovala život rozhledny, včetně jejího plánování, výstavby i současných úprav okolí rozhledny.
 

Při slavnostním otevření Menšíkovy rozhledny v roce 2007 se poprvé začala prodávat turistická známka se siluetou rozhledny. Dosud je tato známka nejprodávanějším suvenýrem na rozhledně. U příležitosti desátého výročí byla vydána nová turistická známka rozhledny, jejíž prodej byl zahájen právě v den oslav desátého výročí a je omezen pouze na měsíc květen.
 

A vzhledem k tomu, že oslava narozenin rozhledny se konala v poslední dubnový den, tedy v den pálení čarodějnic, připravila obec Hlína pro návštěvníky rozhledny i večerní zapálení hranice s čarodějnicí přímo u rozhledny Vladimíra Menšíka.
Poděkování patří zejména všem hlínským občanů, ale i dalším dobrovolníkům, kteří pomáhali s přípravami celého náročného dne a zajistili rozhledně velmi důstojnou oslavu. Poděkování patří také hlavnímu mediálnímu partnerovi akce, Českému rozhlasu Brno.
 

Tříkrálový koncert na Hlíně 8.1.2017

Novoroční výšlap na Hlíně 1.1.2017

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies