Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

Obec Hlína u Ivančic -> Diskuzní fórum

Vážení diskutující na webových stránkách obce Hlína,

Zajímají nás všechny vaše názory, i ty negativní, ale všechny vaše příspěvky musí splňovat následující podmínky:

  1. Příspěvky nesouvisející s tématem stránky do diskuse nepatří a mohou být smazány. Diskuse není určena k šíření reklamy, spamu, odkazů na komerční webové stránky, k poptávkám nebo nabídkám nelegálně šířeného obsahu. Je také zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků.

  2. Budou smazány všechny příspěvky, které obsahují hrubé urážky, vulgární výrazy, pomluvy, výhružky a agresivní provokace, hanobí rasy, národy a přesvědčení jednotlivců či skupin, poškozují dobré jméno obce Hlína nebo odporují zákonům ČR.

  3. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Do diskuse smí přispívat každý čtenář serveru, který neporušil Pravidla diskuse. Odesláním příspěvku diskutující vyjadřuje souhlas s pravidly diskuse a zavazuje se je dodržovat. Smyslem diskuse je svobodné vyjadřování a výměna názorů.

  4. Diskutující nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity, nesmí zveřejňovat identifikační údaje obětí trestných činů a nesmí publikovat materiály odkazující na dětskou pornografii, dále nesmí porušovat autorská práva nebo propagovat nelegální drogy. Správa webu obce Hlína si vyhrazuje právo posoudit, které příspěvky jsou už za hranicí zákona.

  5. Diskutující nesmí propagovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost či diskriminaci, nesmí vyzývat k násilí či potlačování práv, hanobení rasy, národa a přesvědčení. Diskutující nesmí vyhrožovat ani zastrašovat násilím jednotlivci či skupinám lidí. Nepřípustné jsou urážky, pomluvy, vulgarity, šikana, stalking či ponižování jednotlivce nebo skupin osob. Správa webu obce Hlína si vyhrazuje právo smazat podle vlastního uvážení příspěvek vulgární, obscénní, hrubě urážlivý, agresivní, obsahující nadávky a zjevné provokace.

  6. Diskutující musí respektovat soukromí jiných osob, nesmí zveřejňovat jejich telefonní čísla, adresy či jiné soukromé informace.

  7. Diskutující nesmí publikovat příspěvky pod cizím jménem nebo přezdívkou, jehož užitím by mohlo dojít ze strany ostatních uživatelů k záměně s jiným uživatelem serveru obec Hlína.cz nebo s veřejně známou osobou.

  8. Diskutujícím není povoleno šíření spamu, opakované vkládání stejného textu nebo textu se stejným věcným obsahem, včetně opakovaných odkazů na stejnou webovou stránku.

  9. Není dovoleno publikovat materiály odkazující na stránky s nelegálním obsahem.

Diskuse k položce

21.06.2022 17:14:00 - Iva Nováková

Rodina Křížova

Dobrý den, hledám jakékoliv informace o Aloisi Křížovi, nar.1869 v obci Hlína a jeho rodičích či dalších příbuzných. Jeho otec František Kříž se narodil 1831 ve Zbraslavi. Maminka byla Marie Beránková z Hlíny. Děkuji za jakoukoliv informaci na email jessie5455@email.cz

Odpověz na tento komentář
21.06.2022 17:18:00 - Iva Nováková

Re: Rodina Křížova

Ještě upřesním, že bydleli na Hlíně č.8.

Odpověz na tento komentář
10.09.2021 11:30:00 - Jaroslav Kvasnička

Genocida české soudnictví

od rodin zloděje,gameble­ry,dealery drog s násilím i různých znásilnění kde se i pro 1,–CZK přepadávají lidi postižení a důchodci a z holek a žen prostitutky ( DPH ).I když vím,že jsou na Radnici dobří lidi,které dobře znám,nedávám nikomu z nich Naději,protože i pan Mudr. Vojtěch Adam byl od vlády spíše poskok než poslanec a oni mu vyhrožovali takové zrůdnosti,že nemohl pro nás nic víc udělat.Prvně pán a potom pes je systém v naší politice,oni mají 26 let miliardy nejen CZK a my máme ( lidská jatka,aneb černá kronika hlavní zprávy v 19´30"; h TV NOVA ) hromadná lichvářskoexe­kutorskopsychy­atrická popraviště hromadných hrobů včetně kde nás oberlajtnanti papaláši z Prágl hradu chcou nejlíp naházet někam všechny do jedné díry a vyrabovat naše domy,byty,chaty a pak to rozprodat.Zapomeňte na to,že v Ivančicích něco bude.Ze všech fabrik jsou torza a z ostatních škol atd. zbudou demoliční zříceniny.Nejlíp je se zajet všichni podívat do Pelhřimova,abychom věděli co nás všechny čeká. 10. 11. 2014, 10:30:49 ....80.64.14DĚKUJI ZA SMAZÁNÍ PRAVDY. :)

Odpověz na tento komentář
10.09.2021 11:27:00 - Jaroslav Kvasnička

Genocida české soudnictví

<BR />margael@seznam.cz (29. 11. 2015 06:42)<BR /><BR />smazat<BR />BACHA NA IVETU KLUSÁKOVOU (FALEŠNOU HALASOVOU)!RESTAURACE MODRÁ BENZINKA IVANČICE JE MAFIÁNSKÉ PODVODNICKÉ DOUPĚ této kadeřnice z Jamolice 182 Reagovat na téma Jaroslav Kvasnička, 2015-11-29 03:16:00 Datum: 23.11.2015 Vložil: Jaroslav Kvasnička Titulek: KŘPBOVOOPČR IVANČICE CHOVÁ TYTO SVÉ ČERNÉ KONĚ! INSOLVENČNÍ MAFIE V IVANČICÍCH = LENKA KLUSÁKOVÁ,PHDR. MGR. PETR FOJTÍČEK,JUDR. KAREL MALÁSKA,KRAJSKÝ SOUD BRNO HUSOVA15 A OSP MORAVSKÝ KRUMLOV 13 listopad Odpovědět Datum: 22.11.2015 Vložil: Jaroslav Kvasnička Titulek: VLÁDA ČR CHCE PRO SEBE POZABÍJET NÁS! :( VLÁDA ČR V ČESKÉ ZLODĚJSKOZABÍJÁCKÉ REPUBLICE SI PLATÍ POLICII ČESKÉ REPUBLIKY PROTI OBČANŮM ČR I NOVÝMI ANTONY ZA PŮL BILIONU CZK A VERBUJE NEOPRÁVNĚNĚ NA NÁS ARMÁDU PROTOŽE NÁS CHCE DLE SVÉHO VZORU T.G.MASARYKA PAN PREZIDENT ČR ING. MILOŠ ZEMAN JIMI VÝŠE JMENOVANÝMI NECHAT POSTŘÍLET JAKO NECHAL POLICIÍ A ARMÁDOU POSTŘÍLET T.G.MASARYK VŠECHNY ČESKOSLOVENSKÉ VLASTENCE U ZDI!HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ Odpovědět Datum: 21.11.2015 Vložil: Jaroslav Kvasnička Titulek: DĚTI,VLÁDA ČR VÁS POZABÍJÍ TAKY. Jaroslav Kvasnička V Česku je všechno už dávno v mínusu.Nedivte se ničemu.Nikdo to dohromady nedá.Naopak to všechno zchátrá jako učiliště na Stříbském mlýně.Úsporná opatření vládní garnitury dopadají jen na nás,naše obydlí,naše životní úroveň je bída a nepřirozená smrt.No a dělají ze slušných lidí zločince k obrazu svému z chlapů

Odpověz na tento komentář
06.08.2021 15:19:00 - Lenka

Předci rodiny Štastný

Dobrý den,chtěla bych touto cestou poprosit o pomoc při sestavování rodokmenu. Jmenuji se Lenka Šťastná (Vrbková) a pátrám po předcích svého dědy Rostislava Šťastného (tento narozen na Hlíně č.p. 70) a babičky Květoslavy Závodníkové. Otec dědy se jmenoval Cyril Šťastný a jeho žena Marie Podracká. Pakliže by jste někdo věděl něco více,prosím kontaktujte mě na mail lenka.vrbkova88@gmail.com.<BR />Předem moc děkuji

Odpověz na tento komentář
08.07.2021 22:52:00 - Petra

Bludné balvany

Dobrý den, v sekci Zajímavosti z Hlíny jsem narazila na zmínku o bludných balvanech a moc mě to zaujalo. Předpokládám, že stále existují. Můžete mi někdo poradit, kudy se k nim vydat, kde je najdu? Děkuji Petra

Odpověz na tento komentář
08.07.2019 21:06:00 - Máša

Divadlo

Byla jsem v sobotu na večerním představení a milí ochotníci , jste prostě ÚŽASNÍ! Super zážitek!

Odpověz na tento komentář
05.08.2019 21:08:00 - Bartoňová Bohuslava

Re: Divadlo

Byla jsem na posledním představení s několika přáteli. Někteří viděli vaše divadlo poprvé, Já sama jsem byla po třetí a skláním se před vámi, jste prostě nejlepší ve vašem podání S ČERTY NEJSOU ŽERTY JE LEPŠÍ NEŽ FILMOVÁ. Vaše písničky jsou jedinečné. Získali jste další fandy. Včerejší návštěvnost vypovídá o tom, že to děláte skvěle. Těšíme se na další rok. Bartoňová

Odpověz na tento komentář
07.07.2019 20:14:00 - Petr Kubíček s manželkou

Divadlo na Hlíně 7.7.2019

Zapršelo, ale jsme skalní a jen slabé články odešli!!!!<BR />Děkujeme Všem účinkujícím a pořadatelům a přejeme další nápady na hraní v lesním prostředí!!!

Odpověz na tento komentář
14.01.2017 18:22:00 - Marie Kummerová (Průšová

Názor

Poslední fotky z štědrovečerního zpívání u kostela je prosím Vás co,vím,že byla mlha ale i tak,horší fotky jsem nikdy neviděla.

Odpověz na tento komentář
18.12.2016 15:38:00 - Michna, Molíková

Poděkování

Děkujeme mnohokrát členům Sdh Hlína, kteří Nám s využitím jejich techniky a hasičského vozidla pomohli vyčistit ucpaný domovní odpad.
S pozdravem Michna, Molíková.

Odpověz na tento komentář
30.05.2016 7:37:00 - Chlubná M.

Zápisy, výroční zprávy, registr ...

Na webu Obce Hlína postrádám některé povinně zveřejňované informace, např. odkaz na Registr oznámení podle zákona 159/2006, chybí i Výroční zpráva za rok 2015, která měla být zveřejněna do 1. března letošního roku a nenašla jsem ani Jednací řád ZO Hlína a některá další sdělení. Vhodná by byla i složka dokumentů „Informace z obecního úřadu“ včetně historie, jako mají Neslovice.
Minulou středu bylo na úřadě zavřeno, na dveřích přilepená cedule – školení, ale na webu ani čárka o tom, že nebudou úřední hodiny. Ještě připomínám, že zápis ze zasedání zastupitelstva obce musí být vyhotoven do 10 dnů po jeho skončení. Na základě zákona o obcích, mohou občané obce podle § 16 a § 17, nahlížet do zápisu ze zasedání (a pořizovat si výpisy) už 10 dní po jeho konání přímo na obecním úřadu a nemusí proto čekat měsíce na jeho vyvěšení, i když samotné vyvěšení zabere sotva několik minut a zvládne to každý, kdo si jen trochu rozumí s počítačem. Na úřadě pracuje šikovná účetní, která je současně správcem internetových stránek, tak by neměl být problém informace a sdělení vyvěsit ještě během pracovní doby a včas.

Odpověz na tento komentář
31.05.2016 20:28:00 - Miloš Dostalý

Re: Zápisy, výroční zprávy, registr ...

Děkuji za upozornění na nedostatky a v nejbližších dnech bude sjednána náprava.

Odpověz na tento komentář
30.05.2016 7:39:00 - Chlubná M.

Re: Zápisy, výroční zprávy, registr ...

Jak uvádíte v kontaktech, naše obec má dokonce tři správce internetových stránek, takže zdůvodňovat pozdní vyvěšování dokumentů nedostatkem času (viz zápis 8/2015, kde je poznámka, že to tam neměl kdo dát), je hodně laciná výmluva.
Doposud není na úřední desce vyvěšen „Závěrečný účet obce za rok 2015“ v papírové podobě a za povšimnutí stojí taky, jaká vybledlá, špinavá a roztrhaná státní vlajka visí nad vchodem do budovy OÚ. Vedle těch dvou dalších vypadá jako hadr na holi, takže až budete mít chvilku času, mohla by se vyměnit nebo sundat.

Odpověz na tento komentář
10.05.2016 7:55:00 - Romana Suchankova

podekovani

Za všechny obcany na trase směr Dolni Kounice musim podekovat za rychlou napravu upravy zatravnenych pozemku obce.
S pozdravem
Suchankova

Odpověz na tento komentář
09.05.2016 6:43:00 - Romana Suchankova

uprava v obci

Dobry den,
mam takovy dotaz, proc seceni travy v obci ve smeru na D.Kounice proběhne po prodejnu několikrát do roka a dal uz jakoby uzemi k Hline nepatrilo !
Dekuji za odpověď.
S pozdravem
Suchankova

Odpověz na tento komentář
08.03.2016 14:07:00 - M.H. st.

diskuse-nový začátek

Jsem rád za seriozní přístup k diskusi i k jejím pravidlům. Musíme se smířit se skutečností, že k internetu patří jak svoboda slova, tak jeho svévolné zneužití. Internetové diskuze neslouží pouze k inspiraci, k možnosti obohatit se jiným názorem. Jsou také příležitostí oprostit se od iluzí o lidech, mezi kterými člověk žije. Z původně akademické sítě se internet stal diskusním klubem volně přístupným deviantům, s nimiž slušní lidé mají problém sdílet byť jen virtuální společnost. Procházet internetovou diskusí je záhodno stejně opatrně, jako když člověk našlapuje ulicí, kde sousedé venčí psy.
Nově vznikající diskusi přeji mnoho podnětných návrhů a co nejméně urážek a anonymů.

Odpověz na tento komentář
26.02.2016 16:30:00 - Sam

diskuse

Tak tu máme zase trochu totality - cenzura

Odpověz na tento komentář
07.03.2016 9:47:00 - Ivo

Re: diskuse

Počujťe Sam(o,e,a). A čo si vy prestavujete pod takovým slovem ';';cenzura';';?

Pravidla diskuze jsou nastavena rozumne a at ctu, jak ctu, nic tam neni o mazani nepohodlnych prizpevku, ktere by, nedej boze, byly proti oficialnim stanoviskum obce, jak to nastinujes.

Nicmene, ocividne te dlouhy text podminek pouzivani diskuze mate, tak si to pojdme projit a vysvetlit, abychom pak nemuseli zbytecne osocovat obec z nejakych nekalosti.

Bod 1)
Jiste vsichni chapeme, ze plnit diskuzi bezpredmetnymi prispevky od temat typu co jsem mel na veceri az po reklamu na zvetseni penisu by nikomu neprospelo.

B0d 2)
Kdyz zde napises ';';Ivo je idiot';'; tak to nikomu neprospeje, obec ani obcany to nijak kulturne neobohati a navic se muzes dopustit trestneho cinu (pomluva, hanobeni rasy, naroda a presvedceni,...). A co kdyz, Ivo je jen debil, nikoli imbecil a uz vubec ne idiot, to jej jiste pak zamrzi.

Bod 3)
Dani za anonymitu je to, ze podepsat se muzeme jak chceme. Ti co maji nejaky naznak moralky a stoji si za svymi nazory pouziji sve jmeno ci prijmeni ci prezdivku, ktera je vseobecne v obci znama. Jini se skryji za nic nerikajici prezdviku a v horsim pripade za jmeno nekoho jineho. No a tento bod je zde prave proto, aby kdyz nekdo nema koule na to, aby se podepsal svym jmenem, tak aby se alespon podepisoval jmenem, ktere neni lehce zamenitelne za nekoho v obci.

Odpověz na tento komentář
07.03.2016 9:48:00 - Ivo

Re: Re: diskuse

Bod 4)
Vyplyva ze zakona. Obec jako provozovatel stranek, nemuze podporovat nelegalni cinnost.

Bod 5)
Vyplyva ze zakona. No, po pravde, zni to jako variace na bod 2 a jiste by se ty dva body daly hezky spojit do jednoho.

Bod 6)
Vyplyva ze zakona. Nakladani s personalnimi udaji.

Bod 7)
Opet tady mame trochu prekryv, tentokrat s bodem 3. Jiste by se daly spojit do jednoho kratkeho a krasneho odstavce, kde by bylo receno: ';Nenutime vas podepisovat se svym jmenem, ale kdyz uz chcete prispivat anonymne, pouzijte prosim jmeno ci prezdivku, ktera neni zamenitelna s jinymi lidmi v obci';.

Bod 8)
No opet trochu opakovani, tentokrat s bodem 1.

Bod 9)
A finalne opet opakovani, tentokrat opakujeme bod 4.

Jiste, muzeme rici, ze podminky by sly trochu vypilovat, ale na druhou stranu se rika, ze opakovani je matka moudrosti.

Kazdopadne nikde tam neni nic o tom, ze kdyz nejaky/nejaka/nejake Sam ma niternou potrebu vyjadrit jistou analogii mezi predeslym rezimem a zpusobem, jakym bylo mozno tehdy sirit sve nazory, a soucasnymi pravidly prispivani na obecni stranky, tak ze by se vyjadrit nemohl/a/o. I prestoze takovy prispevek ma v podstate nulovou informacni hodnotu, nikoho v obci nijak vedomostne neobohati, nepoukaze na nejaky realny problem, ktery by obec mela resit a jeste nuti ostatni, kterym kvalita obsahu obecnich stranek neni uplne lhostejna, k tomu odpovidat a an

Odpověz na tento komentář
07.03.2016 9:51:00 - Ivo

Re: Re: Re: diskuse

...uplne lhostejna, k tomu odpovidat a analyzovat podminky pouziti diskuze, aby vyvratil narceni z neobjektivnosti.

Doufam, ze nyni jiz pravidlum diskuze rozumis a pokud jeste budes mit potrebu nejak pravidla komentovat, tak to bude konstuktivne napr. tim, ze navrhnes pravidla kratsi, srozumitelnejsi a bez opakujicich se sekci, tim si jiste ziskas vetsi pozornost a vdek spoluobcanu.

P.S.:
Tesim se na nove stranky, tam treba system cloveka upozorni, ze jeho prispevek ma omezenou delku

Odpověz na tento komentář
Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies