Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

BABINEC 2015 

Předvánoční BABINEC 27.11.2015 

Již nastal vánoční čas, kdy každý z nás začíná shánět dárky pod stromeček, a zároveň se začíná zajímat o adventní věnec či svíci a další vánoční výzdobu či dekoraci. Proto v pátek proběhla na Obecním úřadu další akce našeho spolku „BABINEC“ a to již tradiční výroba adventních věnců a svící. Někdo si věnec raději koupí, ale vlastnoruční výroba je prostě nejoriginálnější.  

Akce se zúčastnily jak děti tak i dospělí a to v nemalém počtu.

Podívejte se, jak se akce vydařila…….

Říjnový BABINEC v pátek 16.10.2015 

V pátek 16. října 2015 se v podvečerních hodinách uskutečnil předposlední „BABINEC“ tohoto roku, který se nesl v duchu „tvoření z keramické hlíny“.

Pokud jste někdy zatoužili vyzkoušet si tvorbu keramiky, ale nemáte přístup ke keramické peci, kde byste si mohli hotový výrobek vypálit, byl tento kurz určen právě pro Vás. Hroudy surového materiálu, do kterého jsme zabořily naše prsty a tím zapomněly na starosti všedních dní, jsme si všichni maximálně užily. Každá žena či dívka měla možnost se stát přímou účastnicí všedního zázraku, kde z beztvaré hlíny vznikaly originální výtvory. Naše ženy pod vedením paní Salnekové z Ořechova společně zažívaly radost z tvoření i nedočkavost a překvapení z hotových výrobků. Vytvořily jsme si výrobky dle vlastní fantazie, které budou zdobit naše domy. Hotové výrobky si paní Salneková odvezla domů, kde je vypálí v keramické peci a posléze nám je přiveze. Už teď se naše ženy těší, jak bude jejich výrobek vypadat po vypálení v keramické peci.

A jak se nám výtvory povedly, se můžete podívat………..
 

Další setkání našeho spolku „BABINEC“ se uskuteční 27. listopadu 2015 a tentokrát se budou vyrábět adventní věnečky a svícny, jelikož 29. listopadu již začíná 1. Adventní neděle.

BABINEC 2015

Říjnový BABINEC v pátek 16.10.2015 v 17.00 hod. na OÚ Hlína. Více v pozvánce

Podzimní bazárek 10.10.2015 

Další „BAZÁREK“ je za námi. Uskutečnil se 9. - 10. října 2015 v prostorách Obecního úřadu. Rádi bychom tímto poděkovaly všem, kteří nás podporovali a pomáhali s organizací a přípravou. Bazárku jsme udělali značnou propagaci - oznámení bylo otištěno na internetu, byly vylepené plakátky a maminky si to sdělily i ústně. Zájem o prodej byl uspokojivý. Nejvíce převažovaly dětské věcičky – oblečení, boty, hračky, helmy, lyžařské vybavení, brusle zimní i knížky. Sešly se tu i věci pro dospělé, především v dámském textilu, ale i bižuterie, kabelky, věci pro domácnost, atd. Kdo přišel, neodcházel s prázdnou, vybral si každý a za opravdu výhodné ceny. Jen škoda, že oproti zájmu o prodej bylo kupujících poměrně málo. I přesto se prodalo zboží za 8.225,- Kč, což není zanedbatelná částka. Děkujeme všem, co se zúčastnili, ať už jako prodávající nebo kupující. Příští bazárek se uskuteční opět na jaře roku 2016 a doufáme, že kupujících bude již více.

První poprázdninový BABINEC 25.9.2015

Sešly jsme se, abychom tak říkajíc hodily řeč.

Po dvouměsíční prázdninové přestávce se v pátek v podvečerních hodinách opět sešly naše ženy, aby si popovídaly o zážitcích z prázdnin a dovolených a poté se podívaly na komedii Zdeňka Trošky - BABOVŘESKY 3. I přesto, že se nás sešlo méně, než bývá obvyklé, byl to příjemně strávený večer s dobrým jídlem a pitím a hlavně se spoustou zážitků. Domů každá žena odcházela s úsměvem na tváři.

 BABINEC 26.6.2015

V páteční podvečer 26. června se tradičně na Obecním úřadu Hlína sešly ženy ze spolku „BABINEC“, kde si pod vedením paní Zuzanky Roubalové mohly vyzkoušet techniku drátkování.

Každá žena si donesla z domu džbánek, misku nebo hrníček, ostatní pomůcky přinesla paní lektorka, která byla k našim ženám velmi vstřícná, ochotná a hlavně jí nechyběla trpělivost. Setkání mělo veselou atmosféru a ženy se do techniky tak vžily, že jim 2 hodiny utekly jako voda. Jak jim šla práce od ruky, se můžete podívat na fotografie (viz níže).Loučíme se s Vámi na 2 prázdninové měsíce. Přejeme Vám hodně sluníčka, odpočinku a načerpání energie pro naše další setkání. Sejdeme se opět v měsíci září a budeme pokračovat v našich aktivitách. Už teď se těšíme na další naše setkání.

V pátek 22. května se opět spolek „BABINEC“ sešel na Obecním úřadu,kde se konala přednáška „OBEZŘETNOST SE VYPLATÍ „.

Přednášku vedla prap. Kristyna Rosa de Pauli a cílem bylo seznámit seniory s riziky v oblasti domácího násilí, trestné činnosti podvodů, krádeží apod.
Celá přednáška byla doprovázena kasuistikami, dotazy občanů, ale i ukázkami různých zabezpečovacích zařízení rodinných domů , které přinesl pan Chaloupka David.

I když se přednášky zúčastnilo malé množství našich občanů, myslíme si, že byla opravdu poučná a byla podána zábavnou formou.

Zájezd na Floru Olomouc 25.4.2015

V sobotu 25. dubna 2015 uskutečnil spolek „BABINEC“ za podpory Obecního úřadu Hlína zájezd na jarní výstavu Flora Olomouc.V 7:00 hod ráno jsme nastoupili do autobusu a vyrazili směr Olomouc - výstaviště. Cestou do Smetanových sadů již bylo patrné, že bude nádherné a slunečné počasí.

Na výstavišti bylo spousta zajímavých výstav a prodejních akcí. Jak pomůcek na zahradu a dům, tak i do kuchyní i něco pro zdraví. Velmi zajímavá byla prohlídka skleníků s tropickými rostlinami, citrusovými plody, orchidejemi, kaktusy a bonsajemi. Hlavní součástí však byl Jarní zahradnický trh (květiny, zelenina, semena, okrasné rostliny, školkařské výpěstky). A že bylo z čeho vybírat. Dále nás pak zaujaly aranžováné květiny, které můžete vidět na fotkách. Kolem oběda se někteří rozběhli ke stánkům s občerstvením. Lákala je nabídka klobásek, zelňaček, gulášků a ostatních dobrot, nechybělo i pivečko. Cesta domů ubíhala velmi rychle a příjemně. Přes veškeré vyčerpání a únavu, která na nás v autobuse dolehla, můžeme tuto akci považovat za velmi zdařenou. Zde se také můžete pokochat fotkami, které jsme pořídily přímo na výstavě.

Jarní bazárek na Hlíně

I letošní jarní bazárek na Hlíně se vyvedl ke spokojenosti všech. Narůstající zájem ze strany nabízejících, tak i nakupujících nás velmi potěšil.… koupit nějaké hezké, ale ne příliš drahé věci?

Každá maminka dříve či později začne řešit problém, co s dětskou výbavičkou, ze které ten její capart už vyrostl. „Maminky na mateřské dovolené moc peněz navíc nemají, a toto byla příležitost, kdy si za levný peníz mohly koupit nebo vyměnit dětské oblečení.“Kromě oblečení bazárek nabízel i boty, kabelky a další módní doplňky.Celkem se prodalo zboží v hodnotě přes 7.000,- KčDěkujeme všem, co se účastnili, ať už jako prodávající nebo kupující. Příští bazárek se
uskuteční v měsíci říjnu roku 2015.

Únorový BABINEC 27.2.2015

V pátek, 27. února se uskutečnilo další setkání našeho spolku „BABINEC“ .

Při tomto setkání jsme naše ženy a dívky seznámily s hmotou FIMO, která je poměrně novinkou na našem trhu. Ženy byly z této hmoty velmi nadšené a měly pocit, jako by vrátily zpět do dětských let. Modelovací hmoty FIMO jsou polymerové modelovací hmoty, které jsou vysoce kvalitní, měkké a lehké, mají výbornou tvarovou stálost a skvělé barvy. Jednotlivé hmoty lze velice snadno mezi sebou míchat a tím vytvářet širokou škálu vlastních barevných odstínů. 

Vzniklo tak spousta milých přívěšků, náušnic a ozdob. Po zábavném tvoření jsme si našly chvilku, abychom si společně popovídaly při šálku čaje a daly si něco dobrého na zub.

Jak nám to šlo se můžete podívat zde.

 

BABINEC 23.1.2015

V páteční podvečer 23. ledna se tradičně na Obecním úřadu Hlína uskutečnil první BABINEC letošního roku 2015.

Poseděly jsme, poklábosily, popily dobrou kávičku nebo čajík a zamlsaly si na dobrém zákusku. Čas utekl jako voda a my jsme zjistily, že je čas ukončit naše sezení a odebrat se domů. Na příští setkání našeho „BABINCE“ připravíme něco z rukodělných prací. Už teď se můžete těšit.

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies