Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

Obec Hlína u Ivančic -> Co se děje na Hlíně - AKCE -> Archiv -> ROK 2015 na Hlíně - AKCE

Akce na Hlíně - rok 2015

Vánoční zpívaní 24.12.2015

Na Štědrý den odpoledne se již stalo tradicí zajít k místnímu kostelu svaté Kunhuty a společně si se sousedy a přáteli zazpívat vánoční písně a koledy. Nejinak tomu bylo i 24.prosince 2015, kdy si většina hlinských přišla zazpívat a popřát vzájemně krásné vánoční svátky.

 

Adventní koncert 13.12.2015

 

 

Průvod andělů na Hlíně 5.12.2015

V sobotu 5. prosince 2015 se na Hlíně konala velmi příjemná akce a to průvod andílků a čertíků . O půl páté odpoledne se před budovou obecního úřadu shromáždil zástup několika desítek andělů, andílků, čertíků i dalších lidiček bez těchto pěkných masek, kteří společně v průvodu s mnoha světýlky v lucerničkách vyrazili k procházce naší obcí. Za zvuku vánočních písniček z místního rozhlasu prošly téměř celou obec a poté dorazili  zpět na obecní úřad, kde každé z dětí dostalo lampión štěstí, na který si mohly napsat své přání ježíškovi. Společně jsme si potom lampióny za obecním úřadem vypustili. Hra světel na noční obloze byla pro děti kouzelným zážitkem. Poté Mikuláš s andělem a čerty postupně navštívili všechny děti doma a předali jim balíček sladkostí od obecního úřadu.

Vítání občánků 29.11.2015

V neděli 29. listopadu 2015 se na Obecním úřadě Hlína konalo již po páté Vítání občánků. Slavnostním vítáním provázela místostarostka paní Jana Vašulínová, hlavní slovo a slavnostní řeč pak pronesl starosta obce pan Miloš Dostalý. Celkem jsme do stavu občanů hlinských přivítali dvě holčičky. Celou sváteční atmosféru ještě umocnilo vystoupení děvčat Veroniky Nesvačilové a Zuzany Noskové a Nely Noskové, které recitovaly básničky a písničky. Po slavnostním úvodu byly předány věcné a peněžité dary dětem a rodičům, kdy každé dítě obdrželo od obce Hlína finanční částku 1.500 korun, pamětní knížku, kytici květin pro maminky , plyšovou hračku pro děti a novou medaili Obce Hlína . Na závěr se uskutečnil přípitek všech rodičů s představiteli obce. A pak už se jen fotilo v kolébce i na křesle. Krásné fotky si zde mohli na památku pořídit rodičové, vítaní občánci i jejich sourozenci

A koho všeho jsme v tento sváteční den přivítali?
Julinku Kandovou s rodiči Kateřinou a Vlastimilem Kandovými .
Barborku Chaloupkovou s rodiči Kateřinou a Davidem Chaloupkovými
Blahopřejeme všem dětem a jejich rodičům a přejeme jim hodně lásky a zdraví, spokojené dětství a radost ze života.
 

Drakiáda 4.10.2015

Den dětí 31.5.2015

V neděli 31.5.2015 proběhlo u rozhledny Vladimíra Menšíka na Hlíně zábavné odpoledne ke dni dětí s názvem pirátské odpoledne. Za dávných dob, kdy země byla pokryta z větší části oceány, zabloudili i do našich končin a schovali si zde naloupený poklad. U rozhledny se na nedělní odpoledne objevila dávno ztracená cesta. Výprava skupinek 5-6 dětí se vydala a úspěšně plnila všechny nastražené pasti a úkoly a na konci cesty odhalili dávno zapomenutou ztracenou loď, ve které byl ukrytý poklad pirátů.

Toto odpoledne se velmi vydařilo a děti i s rodiči postupně plnili úkoly na sedmi stanovištích. Největší zážitek si děti odnášely na posledním stanovišti, kde bojovaly s piráty, kteří bránili poklad.
Po tomto boji si z pokladu vzaly svou odměnu – dárkový balíček
Mimo toho si mohly u rozhledny zaskákat na trampolínách a v pracovních dílničkách vyrobit tričko s pirátskými motivy. Na závěr tohoto odpoledne byl za rozhlednou táborák, kde si opékaly špekáčky.
Obecní úřad děkuje všem, kteří se podíleli na organizaci a zdárném průběhu tohoto odpoledne.
 

Den matek na Hlíně 10.5.2015

Nedělní odpoledne 10. května 2015 patřilo jako každý rok všem maminkám, které společně v Pohostinství paní Koudelné oslavily svůj Svátek matek.
Hlinské děti secvičily pásmo básniček, písniček a tanečního vystoupení a letos zahrály poprvé divadelní představení s názvem Z deníku kocoura Modroočka, které se jim velice povedlo. Zaplněná místnost všemi maminkami a babičkami, zkrátka všemi ženami matkami radostně tleskala. Přítomným ženám popřál i místostarosta pan Ing.Miroslav Pacholík a každá žena dostala karafiát a malý dáreček a také kávu se zákuskem a chlebíček. Poděkování patří nejen všem dětem, která maminky potěšily svým vystoupením, ale slečně Tereze Mezníkové, která celé pásmo s dětmi nacvičila.
 

Košt slivovice 14.3.2015

Košt slivovice na Hlíně se konal 14.3.2015, letos bylo 21 hodnotících, ale byl slabý rok na počet vzorků. Počet hodnocených vzorků bylo jen 7 z toho 3 pálenky - slivovice a 4 meruňkovice. Hodnotilo se počtem bodů od 1 do 3. Kdo dostal největší počet bodů vyhrál.
Výsledky byly následující
1.místo  Milan Hošek - Slivovice - 51 bodů
2.místo Jiří Vaňura - meruňkovice - 50 bodů
3.místo Milan Hošek . meruňkovice - 44 bodů
 

Masopust na Hlíně 7.2.2015 

Masopustní veselí ovládnulo v sobotu 7. Února 2015 po poledni i naši obec. Asi třicet masek včetně dětí se postupně sešlo před pohostinstvím paní Koudelné a společně za hudebního doprovodu se vydalo na průvod obcí. Složení masek bylo různé, objevili se zde vikingové, mnich, doktoři z pohádky šíleně smutná princezna, vodníci, hokejista, tučňáci a mnohé další masky. Masky prošly celou obcí, tancovaly, zpívaly a dováděly, v některých domech byly i pohoštěny.
Večer se pak konala v místním pohostinství paní Koudelné masopustní zábava s bohatou tombolou,K tanci i poslechu hrál v téměř plné hospodě opět pan Leszczynski.
 

Tříkrálový koncert 4.1.2015

V neděli 4.1.2015 se v kostele sv. Kunhuty konal již po třetí Tříkrálový koncert. Proběhlo příjemné odpoledne se zpěvy Pěveckého sboru Blahoslava Hajnce. Před tímto koncertem probíhala po obci tříkrálová sbírka na které se vybralo 9.437,-Kč. Děkujeme všem kteří přispěli.

Novoroční výšlap 1.1.2015

1.1.2015 si po silvestrovských oslavách jak je již několik let zvykem, vyšli hlinští k pomníčku, kde tragicky zahynul 15.3.1965 npor. letectva Rostislav Minsk z 20.stíhacího a bombardovacího leteckého pluku Náměšť nad Oslavou, ve věku 25 let.

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies