Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

HASIČI HLÍNA - AKCE ROK 2014

Výročí založení 90 let od založení 7.6.2014

V sobotu 7. června 2014 se na Hlíně uskutečnila oslava výročí 90ti let od založení SDH Hlína a soutěž hasičských zásahových jednotek. Celým program provázel pan Igor Kučera . Začátek byl v 11.00 hod kdy všechny přítomné přivítal Starosta hasičů Pan Richard Nesvačil, potom následovalo předávání diplomů a ocenění zasloužilým členům sboru. Byla možnost si zde prohlédnout starou hasičskou stříkačku z roku 1932 a koňskou stříkačku z Moravských Bránic se kterou předvedli hasiči zásah. Samotná hasičská soutěž pak začínala od 14.00 hod. Zúčastnilo celkem 5 družstev mužů – Hlína, Silůvky, Kratochvilka, Lesní Hluboká a Moravské Bránice. Také přijela soutěžit 2 družstva žen ze Silůvek a z Lesní Hluboké. A byl to velký soutěžní boj. Nakonec první místo si odnesli muži ze Silůvek v čase18,38, na druhém místě skončili muži z Lesní Hluboké s časem 20,91 , třetí byli Hasiči z Hlíny v čase 22,00, na čtvrtém místě byly Moravské Bránice s časem 55,82 a čtvrtí byli muži z Kratochvilky v čase 1,12,03. Výsledek ženských závodnic byl následující: První byly ženy ze Silůvek v čase 20,51, druhé ženy z Lesní Hluboké v čase 25,28. Následovalo slavnostní nastoupení, předání pohárů a cen, příjemná zábava, dobré jídlo a pití a to vše za velmi pěkného počasí.

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies