Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

BABINEC 2014

BABINEC adventní vazby 28.11.2014

Začal adventní čas, ke kterému neodmyslitelně patří vánoční výzdoba. Zvláště pak adventní věnec se svíčkami připomínající sváteční období.

Pátečního předvánočního tvoření, o který je každým rokem větší a věší zájem, se účastnily jak děti, tak i dospělí a to v nemalém počtu. Setkání mělo přátelskou atmosféru a každá žena si vyrobila právě ten svůj „vysněný věneček“. Všechny vyrobené věnce se vydařily a určitě navodí doma tu pravou vánoční atmosféru.

 Prohlédněte …

 

A protože to bylo poslední setkání v tomto roce, přejeme Vám všem klidné prožití Štědrého večera, hodně radosti u stromečku, pohodu a klid o vánočních svátcích. Do nového roku 2015 hodně zdraví a splnění všech přání a očekávání. 

V pátek, 24. listopadu se uskutečnilo další setkání našeho spolku „BABINEC“ 

Na tomto dalším setkání jsme dělaly něco, co snad ještě nikdy dříve. Pletly jsme na prstech šály! Některé z nás si zakoupily klubka silnější vlny (a přitom zjistily, že vlna není vůbec levná záležitost), jiné si přinesly vlnu z domova. Ochotná Kateřinka z Hájenky nám předvedla prstovou techniku pletení. Kdyby nám někdo řekl dříve, že je něco takového možné, neuvěřily bychom mu…. Ze začátku jsme s tím některé trochu zápasily a průběžně se Kateřinky ptaly, jestli to děláme dobře, a když už jsme udělaly chybu, tak co s tím. Pak už se nám ale prsty míhaly jedna radost. Byly mezi námi i takové šikuly, které vypletly celé klubko. Protože po pletení na prstech se nám vytvořil jakýsi dlouhý had vlny, musely jsme pak tu vlnu různě kroutit a vytvářet řady, které jsme opět tou stejnou vlnou sešívaly jehlou. Až poté bylo dílo hotovo a my jsme se mohly pyšnit svým výrobkem a porovnávat, jak se nám šály podařily. Mrkněte na fotky….

Bazárek na Hlíně 18.10.2014

Bazárek se vyvedl!

Ty, které chtěly prodat, něco prodaly... ty, které chtěly koupit, koupily. Proto hodnotíme letošní podzimní bazárek ke spokojenosti všech. Celkem se prodalo zboží v hodnotě 6.000,- Kč.  Děkujeme všem, co se účastnili, ať už jako prodávající nebo kupující. Příští bazárek se uskuteční v měsíci březnu roku 2015. 

Babinec 19.9.2014 povídání o čínské medicíně

Červnový BABINEC 27.6.2014

V pátek, 27. června se v podvečerních hodinách uskutečnilo poslední předprázdninové posezení žen našeho BABINCE. Popovídaly jsme si o našich akcích, které se doposud uskutečnily a shlédly jsme video, při kterém jsme se upřímně zasmály. 

Po prázdninách se opět budeme těšit na Vaši přízeň. Budeme organizovat další akce, na které budete srdečně zvány.

Přejeme všem nádherné prázdniny, hodně sluníčka a odpočinku.

Květnový BABINEC 16.5.2014

O tom, že i z vázání kytice se dá udělat přitažlivá akce, se mohly naše ženy přesvědčit v pátečním hlinském „BABINCI“.

Myslíte si, že nejde uvázat krásná kytice z rostlin, které Vám rostou na zahradě? To byste se divili! Ženy z našeho spolku měly příležitost vyzkoušet si vázat kytice z různých druhů květin. Stačily k tomu jen trošku šikovné ruce a pod vedením
 floristy pana Pavla šlo vše jako na drátku. Předvedl nám techniku vázání kytic, naučil nás dokonalé úpravě kytic pomocí různých konstrukcí či vycpávek a nakonec jsme si popovídali i o jednotlivých květinách, které se hodí do té, či oné kytice. Na závěr jsme měly příležitost si i zakoupit připravená aranžmá ze suchých květů, které si pro nás pan Pavel připravil.

Myslíme, že se květnový květinový podvečer vydařil a už teď se těšíme na další setkání našeho spolku „BABIBEC“.

Čím více bab, tím zábavnější je náš babinec.

Jarní bazárek na Hlíně 26.4.2014

 

V BABINCI  se pletly košíky  11.4.2014

… a opět proběhl další vydařený podvečer, kdy se naše ženy a dívky mohly opět zdokonalit v rukodělné činnosti.

Sešly se tradičně na Obecním úřadu a pod vedením paní Soni Štoskové si vyrobily ošatku z pedigu na vajíčka, která na Velikonoční pondělí nabídnou koledníkům. Práce s pedigem se jim velice líbila –  ostatně svědčil o tom i počet účastnic.
Myslím, že to byla opět zdařilá akce, která se našim ženám vryje do paměti.

Níže si můžete prohlédnout fotky z této akce.
 

V BABINCI se malovaly vajíčka 14.3.2014

Určitě to znáte…. Rok co rok, každé Velikonoce pro Vás znamenají červené tváře od foukání do těch titěrných dírek ve skořápce bílých nebo dohněda zbarvených vajíček.

Naše ženy to absolvovaly i tento rok a přinesly si na Obecní úřad do „BABINCE“ krásně vyfouknutá vajíčka. Lektorkou pro malování těchto vajíček byla paní Štossová z Tetčic u Brna, která je zároveň i místostarostou této obce. Naučila nás, jak vajíčko pevně držet v dlani, abychom na ně mohly krátkými tahy malovat různé vzory a pak už jsme mohly dát prostor naší fantazii. Na konci jsme měly opravdovou radost ze svých vlastnoručních výrobků. Myslíme, že se nám to podařilo.

Těchto pár fotografií mluví za vše…

 

Na našem příštím setkání bychom se chtěly od této šikovné lektorky naučit uplést ošatku, ze které dáme vajíčka koledníkům, kteří nás přijdou o Velikonocích vymrskat.

Povídání o bylinkách 21.2.2014

Kdo se chtěl dozvědět něco o produktech z léčivých bylin a jejich vlivu na lidský organismus, mohl si vyslechnout přednášku paní MUDr. Marty Kosové z Miroslavi, která přišla do našeho spolku „BABINEC“ v páteční podvečer 21. 2. 2014.

Přestože přednáška trvala asi dvě hodiny, stále bylo čemu naslouchat. Některé ženy měly připraveny dotazy, na které paní MUDr. Kosová ochotně odpovídala. Po ukončení přednášky rozdala paní doktorka vizitky s kontakty, kde je možné si tyto čaje objednat, případně zjistit další informace. Účastnice přednášek si tak mohou doma rozmyslet, zda budou mít o zmiňované čaje zájem. 

Babinec v novém roce 31.1.2014

Spolek BABINEC se samozřejmě sešel i po novém roce. I tentokrát byla účast žen a dívek hojná. Setkání se uskutečnilo v pátek, 31. ledna v podvečerních hodinách v tradičních prostorách Obecního úřadu na Hlíně. A tak jak tomu bývá obvykle, i tentokrát to bylo za účelem naučit se opět něco nového.

Na naše ženy tentokrát nečekalo jen dobré občerstvení, které si samy přinesly, ale pro každou z nich bylo připraveno klubíčko vlny různých barev, ze které si měly vlastnoručně uplést šálu. Nápomocna jim v pletení byla paní Martina z Ořechova, která vše potřebné vysvětlila, a pak už nezbývalo, než se pustit do samotného pletení…. Všechny ženy a dívky se s tím popraly statečně a i když si domů ještě neodnášely hotový výtvor, určitě si ho doma už dopletly.

Na fotkách se můžete podívat, jak jim šlo pletení od ruky.

A co bude v příštím BABINCI? Určitě se máte na co těšit, bude to opět překvapení…. 

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies