Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

Rok 2013

Strašidýlka z dýní

Rozpis prací výtvarného kroužku na rok 2013/2014

Vážení a milí rodiče, na další rok výtvarného kroužku jsem vytvořila plán, abyste zhruba věděli, co se bude dít.

U některých námětů je v závorce uvedena pomůcka, kterou budeme potřebovat, pokud byste měli chuť a čas ji sehnat, nebo ji měli doma a nedělalo by Vám problém ji přinést, byla bych moc ráda. Pokud se to nepovede, nevadí, zajistím sama. Prosila bych vás, abyste ji přinesly již před touto hodinou, abych věděla, jaké množství mám shánět já.

Předem děkuji za spolupráci a těším se na další setkávání. Pavla Tkadlecová

ROZPIS PRACÍ ZDE

Poděkování paní Táni Podlipné

O září roku 2006 vedla paní Táňa Podlipná každou středu podvečer výtvarný kroužek pro děti a případně i jejich rodiče. Po více jak šesti letech, na konci února 2013 se paní Táňa rozhodnula svoje vedení kroužku ukončit. Předala tak svůj kroužek a s ním i řady spokojených dětí slečně Pavle Tkadlecové. Paní Táňa vedla děti s láskou k výtvarné činnosti, učila je novým a zajímavým technikám a hlavně je nechala v nich samotných probouzet radost z toho, co vytvářely. A tak vznikala téměř mistrovská díla jednotlivců nebo společná tvorba skupinová. Důkazem byly úspěchy v nejrůznějších výtvarných soutěžích. Děti společně s Táňou vytvořily například velkou kachlíkovou mozaiku s motivem kostela, která tvoří ústřední dekoraci v zasedací místnosti obecního úřadu a olejomalbu stárků hlinských hodů. Výtvarný kroužek byl otevřen ke všem dětem i dospělým, kteří projevovali zájem o výtvarné vzdělávání. Táňa se snažila u dětí rozvíjet výtvarné cítění a myšlení, které je základem výtvarné komunikace. V úzké vazbě s touto náplní tvorby bylo i poznávání výrazových možností jednotlivých technik. Zkoumání možností přístupu k výtvarnému sdělení v kresbě, malbě, modelování, objektové a akční tvorbě. Milá Táňo, dovol nám prostřednictvím zpravodaje abychom Ti poděkovali za oněch šest krásných a tvořivých let, které jsi strávila s dětmi v kroužku. Děkujeme za nadšení, píli, nové nápady a tvořivou empatii, pohodu a radost, kterou jsi všem předávala. 

 

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies