Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

Obec Hlína u Ivančic -> Co se děje na Hlíně - AKCE -> Archiv -> ROK 2013 na Hlíně - AKCE

Akce na Hlíně - rok 2013

Zpívání u kostela 24.12.2013

Adventní koncert na Hlíně 8.12.2013

Průvod andělů na Hlíně 7.12.2013

Vítání občánků na Hlíně 24.11.2013

V neděli 24. listopadu 2013 se na Obecním úřadě Hlína konala velmi příjemná akce a to Vítání občánků. Slavnostním vítáním provázela místostarostka paní Jana Vašulínová, hlavní slovo a slavnostní řeč pak pronesl starosta obce pan Miloš Dostalý. Celkem jsme do stavu občanů hlinských přivítali čtyři dětí, dva kluky a dvě dívky.Slečna Tereza Mezníková pak nacvičila a sestavila s místními dětmi velmi hezké pásmo písniček a básniček, které celou sváteční atmosféru ještě umocnilo. Básničky a písničky recitovala Zuzanka Nosková, Verunka Nesvačilová a Verunka Kulhavá. Po slavnostním úvodu byly předány věcné a peněžité dary dětem a rodičům, kdy každé dítě obdrželo od obce Hlína finanční částku 1.500 korun, pamětní knížku, kytici květin pro maminky a plyšovou hračku pro děti. Na závěr se uskutečnil přípitek všech rodičů s představiteli obce a děti zazpívaly písničku Vítej na světě.A pak už se jen  fotilo, v kolébce i na křesle. Krásné fotky si zde mohli na památku pořídit rodičové, vítaní občánci i jejich sourozenci

 A koho všeho jsme v tento sváteční den přivítali?

Lilianu Kandovou s rodiči Kateřinou Kandovou a Vlastimilem Kandem
Veroniku Vaňurovou s rodiči Veronikou Svobodovou a Lubomírem Vaňurou
Patrika Chaloupku s rodiči Evou Chaloupkovou a Vojtěchem Chaloupkou
Aleše Uje s rodiči Renatou Ujovou a Kamilem Ujem, kteří se z důvodů nemoci nemohli dostavit

Blahopřejeme všem dětem a jejich rodičům a přejeme jim hodně lásky a zdraví, spokojené dětství a radost ze života.A děkujeme všem organizátorům této akce a také dětem za milé vystoupení! 

Drakiáda 13.10.2013

V neděli 13.10.2013 se na Hlíně u rozhledny uskutečnil 8.ročník drakiády. V dopoledních hodinách to vypadalo že draci kvůli bezvětří létat nebudou, ale kolem druhé hodiny začalo foukat a tak se opět u rozhledny sešlo asi patnáct dětí s rodiči pouštět draky. Letošní drakiáda měla jednu zvláštnost a to, že se sem přijela předvést naše zásahová jednotka s nově vybaveným zásahovým autem a předvedla nám tématické cvičení. Odpoledne u rozhledny se vydařilo i když nám vítr vydržel asi jen dvě hodiny a každé z dětí si odnášelo malý dárek za účast při letošní drakiádě.

Tradiční rozmarýnové hody na Hlíně 25. - 27.8.2013

Rozmarýnové hody na Hlíně nepřekazilo ani deštivé počasí

Závěr měsíce srpna patří na hlíně tradičně hodovému veselí. Přípravných prací je spousta a pracovní nasazení vrcholí v sobotu, kdy téměř všichni muži a chlapci staví na place u kostela hodovou máji. Na place nechyběla i střelnice a kolotoč a také byla přistavena i obecní skákací trampolína včetně skákacího nafukovacího hradu zapůjčeného od Mikroregionu Ivančicko. To nám ještě svítilo sluníčko a tak všichni věřili, že počasí vydrží.
Nedělní ráno zahajuje mše svatá se svěcením rozmarýn, vína, piva i koláčů. Po mši svaté se u kostela vysvětilo nové hasičské auto, které bylo zakoupeno na jaře a následně zrekonstruováno pro zásahovou jednotku. Nedělní dopoledne pak patří stárkům, kteří obchází dědinu a zvou na hody. Odpoledne se ale již zhoršilo počasí a tak hodový průvod vyšel později až kolem čtvrté hodiny. Večer stárci zaváděli již s deštníky a po děváté večer byla propuštěna i kapela, neboť silný déšť neustával. Ale zábava nekončila, pustily se dechovky z okna hasičky a přitom se sedělo, povídalo a někdo si i sem tam zatancoval pod stanem.

V pondělí celý den propršelo tak se rozhodovalo jestli zábavu úplně zrušit nebo přestěhovat do hospody. Nakonec byly vytaženy všechny stany, které obec vlastní i měla zapůjčené, a vytvořil se takový malý stanový kulturák před hasičskou zbrojnicí. Pod stan se nastěhovali muzikanti a konala se parádní zábava. Dokonce se za muziku i připlácelo, aby hráli ještě o dvě hodiny déle, a tak se zpívalo a tančilo až do čtyř do rána.
Počasí se ani v úterý neumoudřilo, a tak byla kapela opět umístěna pod stan před hasičku a celé hodové úterní odpoledne i večer probíhalo pod stany. Nálada byla dobrá, dokonce pod tím malým prostorem byla i mája - umělý vánoční stromeček. Po zavedení mladých stárků zavedli ženáči a při večerní zábavě si připravily ženské tradiční vystoupení. V jedenáct hodin večer ženy a dívky zatancovaly a sehrály scénku na písničku Holky z naší školky. Nechyběli zpěváci této slavné písně – Kotvald a Hložek a to v převlecích pánové Aleš Musil a Jarek Obdržálek. Ženy a dívky se pak převlékaly dle jednotlivých slok této písně, kdy byly k vidění holky ze školy, ze základní a pak i střední školy. Ženy tak rozproudily zábavu a nadšené obecenstvo, že kapela musela opět protahovat a to až do půl třetí  ráno.

Den dětí Mikroregionu Ivančicko 15.6.2013

Obec Hlína se zúčastnila akce dne dětí Mikroregionu Ivančicko, který se uskutečnil na zámku v Hrubšicích  15.6.2013 od 10.00 hod. Již před desátou hodinou bylo parkoviště i část obce Hrubšice zaplněny auty. Na nádvoří zámku měla každá obec mikroregionu svůj prostor k propagaci obce a Hlína zde prezentovala rozhlednu Vladimíra Menšíka a  divadlo, nejen minulých let , ale byla zde i pozvánka na letošní divadelní představení Noc na Karlštejně. O rozhlednu i divadlo jevili návštěvníci velký zájem. Během celého dne probíhala různá vystoupení dětských kroužků jednotlivých obcí , který zahájila Základní umělecká škola Ivančice s  muzikálovým vystoupením Popelka, potom pokračovaly ostatní jako např. aerobik, mažoretky, cvičení pejsků. Okolo zámku bylo možné si zasoutěžit s popeláři, hasiči a policií a zaskákat si na trampolínách i skákacích hradech. Uvnitř zámku bylo možné shlédnout tvorbu různých kroužků, kde se obec Hlína prezentovala s výrobky výtvarného kroužku, babince . Celý den k tomu všemu krásně hřálo sluníčko a všichni odcházeli z akce spokojení.

 

Den dětí na Hlíně u rozhledny 9.6.2013 

V neděli 9. června 2013 se na Hlíně u Rozhledny Vladimíra Menšíka uskutečnil tradiční Den dětí s velkolepou oslavou. Středisko volného času Ivančice připravilo pro děti soutěžní zábavu a to v převlecích za rytíře, prince a princezny . Děti absolvovaly soutěžní disciplíny na jednotlivých stanovištích, kde dostávaly razítka a ty pak po skončení vyměnily za balíčky sladkostí. Po absolvování soutěží si mohly nechat namalovat na obličej krásný obrázek. K dobré náladě hrála veselá hudba a nechyběly ani dvě nové trampolíny.

Den matek na Hlíně 12.5.2013

Nedělní odpoledne 12. května 2013 patřilo všem maminkám, které společně v Pohostinství paní Koudelné oslavily svůj Svátek matek.
Hlínské děti jako každý rok  secvičily pásmo básniček , písniček, hry na klavír a na kytaru a letos dokonce i jedno taneční vystoupení, které na pódiu v místním pohostinství směle a s úsměvem předvedly. Zaplněná místnost všemi maminkami a babičkami, zkrátka všemi ženami matkami radostně tleskala. Přítomným ženám popřál i starosta Miloš Dostalý a každá žena dostala karafiát a také kávu se zákuskem a chlebíček. Nechybělo ani  přáníčko, které pro každou maminku připravily děti ve výtvarném kroužku. Účinkujících sedm dětí bylo také oceněno a to balíčkem sladkostí. K tanci a poslechu pak hrál pan Leszczynski a nálada byla veselá.
Hlavní poděkování patří nejen všem dětem, které maminky potěšily svým vystoupením, ale také paní Gábině Noskové ,slečně Tereze Mezníkové, které celé pásmo s dětmi nacvičily a tuto příjemnou akci připravily a Pavle Tkadlecové , která s dětmi připravila krásná přáníčka.

Dětský masopust 2.2.2013

 

Tříkrálový koncert na Hlíně 5.1.2013

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies