Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                            

BABINEC 2012

Poslední letošní setkání BABINCE při výrobě adventních věnců.

Nestává se až tak často, aby se na Obecním úřadě na Hlíně sešlo tolik žen, jako v pátek, 30. listopadu v podvečerních hodinách.Protože k předvánoční době tradičně patří výroba adventních věnečků a svící, přišly si je naše ženy vyrobit.Chvojí a drobné předměty k výrobě byly předem nachystány, tak účastnicím nebránilo nic v tom, aby se pustily do výroby.

Vznikaly zde hlavně tradiční i netradiční věnce a věnečky, protože věnce by měly být dva. Jeden vítá příchozí na vstupních dveřích a druhý leží na stole, dotváří atmosféru domova a podtrhuje nevšednost nastávajících dnů.

A jak to všechno dopadlo? Posuďte samy – fotografie mluví za vše.Zkrátka každá žena si odnášela domů svůj vlastní výtvor,svůj povedený věneček s pocitem, že ten její je nejkrásnější.
 

BABINEC pořádal přátelské posezení.

V pátek 16.listopadu se sešly opět v BABINCI naše ženy. Při posezení u kávy nebo čaje si popovídaly tentokrát už v duchu vánoc o pečení cukroví a domlouvaly se na poslední letošní babinec, kde si každá žena může vyrobit svůj adventní věnec.

BABINEC pořádal posezení s kosmetičkou na téma LÍČENÍ.

V pátek v podvečer byl na Hlíně opět BABINEC. Tentokrát se ho zúčastnily některé ženy poprvé a myslíme, že se jim to líbilo. Zavítala k nám totiž naše známá kosmetička Carol a povídala nám vše o líčení, např. jak zdůraznit naše přednosti, popř. jak zakrýt drobné nedostatky. Zároveň nám připomněla, že krása spočívá v sebevědomí a sebejistotě každé ženy. Po krátkém povídání si ženy mezi sebou zvolily mladší a starší ženu, aby je Carol nalíčila. A jak to dopadlo? Podívejte se na fotky a posuďte samy. Myslíme, že ženy odcházely domů spokojeny a s většími zkušenostmi a zároveň se budou těšit na další BABINEC, co přinese nového.

Babinec pořádal mimibazárek

Maminky z Hlíny oslovily spolek Babinec, aby se opět uskutečnil BAZÁREK pro naše nejmenší ratolesti. Akce se konala v pátek 5.10.2012 a v sobotu 6.10.2012 na Obecním úřadě, při které jsme zavzpomínaly na doby našich dětí a zažily při tom i pěkné chvíle. Nabízelo se zboží od botiček až po oblečky nejmenších velikostí.

Myslíme, že tato akce byla opět zdařilá a po domluvě s ženami, bychom chtěly tuto akci opět opakovat na jaře příštího roku s tím, že bychom ji rozšířily o jiné sortimenty.

.

První setkání BABINCE po prázdninách 21.9.2012

V páteční podvečer 21. září 2012 se opět sešly ženy v našem BABINCI.
Vůně čaje a kávy provoněla celou společenskou místnost a nechyběl ani domácí zákusek.
Všechny jsme si vzájemně popovídaly a na závěr si pustily video „babských hodů“, které se konaly koncem srpna.
Při odchodu domů každá z žen přislíbila pomoc při nové akci BAZÁREK, který se uskuteční ve dnech 5. a 6. října 2012.
 

Dne 29.června se uskutečnilo poslední předprázdninové setkání našeho BABINCE.

Tentokrát k nám přišla paní Olga Plachá a naučila nás výrobu papírových krajek. Některé účastnice se naučily jednoduchou technikou vyrobit a zhotovit překrásnou papírovou krajku. Těmto ženám nechyběla trpělivost a odnášely si domů 
 svůj vlastnoruční výrobek, ze kterého měly opravdu radost. Ostatní přihlížející ženy  vše pozorně sledovaly a dokonce některé si zakoupí pomůcky pro tuto techniku a v zimních  měsících se budou touto technikou po večerech bavit. bavit.

Přátelské posezení s BABINCEM

V pátek 18. Května 2012 se konal na Hlíně opět BABINEC.
Ženy a dívky strávily společně příjemný májový podvečer v lehkosti a radosti. Povídaly si o různých receptech na chutné pokrmy, nápadech použitelných v domácnosti a bezva tipech do kuchyně. Konec celého setkání zpříjemnilo video z „babských hodů“, které se u nás konaly před 17 lety.

Babinec pořádal kurz první pomoci v praxi

V pátek 27. dubna 2012 v 17:00 hod spolek BABINEC připravil pro všechny občany Hlíny přednášku pod vedením MUDr. Vladimíry Foralové ze Záchranné služby pro Brno-venkov. Hlínští občané se zde mohli dozvědět, jak funguje záchranná služba a kdy je nutné volat bezodkladně lékaře. Jedno z témat bylo i dušení s neprůchodností dýchacích cest, dehydratace, křeče a bezvědomí. A na závěr jedno z nejdůležitějších - resuscitace dítěte a dospělého za pomoci dispečinku záchranné služby.

Na tom, zda někdo z vašeho blízkého okolí přežije infarkt, mozkovou příhodu nebo těžkou dopravní nehodu, se v první fázi podílíte i vy sami. Pasivní čekání na záchranáře, který ještě často sklidí kritiku za dlouhý dojezd, přestože se snažil o maximální urychlení, je nejčastějším problémem, s nímž se zdravotníci setkávají. Přitom stačí osvojit si několik základních pravidel. Naučit se jasně a srozumitelně vysvětlit situaci a respektovat pokyny operátora, který s vámi mluví po telefonu.

Celá tato přednáška byla velice zajímavá a poučná. Kdo se jí zúčastnil, dozvěděl se, jak funguje Záchranná služba a jaké by měly být základní povinnosti každého občana v poskytování první pomoci.
 

BABINEC pořádá kurz první pomoci v praxi. Více v pozvánce

V pátek 16. března 2012 se konal na Obecním úřadě další BABINEC

Přijela za námi manažerka kanadské společnosti AKUNA a nabídla nám širokou škálu možností, jak se starat o své zdraví. Pověděla nám, jak správně žít, jak se správně stravovat, jak trávit volný čas a jak správně odpočívat. Některé ženy využily ukázkových produktů k zakoupení.
Závěrem jsme slyšely slova - pokud opravdu chceme něco změnit, musíme změnit v první řadě své myšlení – sami sebe a nezabývat se minulostí, na které nic nezměníme, ale připravit se na zítřek.
 

V BABINCI se malovaly kraslice

Kraslice jsou zajímavým a u nás obzvláště vytříbeným projevem lidového umění. Malování kraslic zůstává i dnes oblíbenou činností řady lidí – především žen a to nejen na Slovácku, ale prakticky na celém území ČR. Proto i my, hlinské ženy, dívky a děvčátka jsme se v páteční podvečer dne 24. 2. 2012 sešly na Obecním úřadě, abychom mohly pod vedením paní Dagmar Chlapečkové z Hodonína a paní Mileny Jurigové z Veselí nad Moravou vyzkoušet namalovat kraslice, ale také vyrobit panenky z kukuřičného šustí.

Účast byla hojná, nálada výborná a ukázalo se, že ani našim ženám nechyběla dovednost. Každá si zkusila namalovat vajíčko voskem různých barev, některé daly přednost výrobě slámové kraslice a v neposlední řadě si mohly vyrobit i panenky ze šustí.

Celý podvečer vládla na Obecním úřadu veselá nálada a každá žena i malá dívenka si odnášely domů vlastní výrobek – tu nejkrásnější kraslici. … A která z nich to byla? … No přece ta nejšikovnější :-)
 

První bleší zkušební trh na Hlíně

S novinkou pro rok 2012 přišel hlínský spolek žen a dívek, Babinec. Rozhodly se totiž uspořádat první bleší trh. A tak v sobotu 14. ledna 2011 se v prostorách obecního úřadu zaplnily předem nachystané stoly nejrůznějšími věcmi, které hlínští nabídnuli k odprodeji. Nejvíce převládalo dětské oblečení, hračky, ale také drobné dárkové zboží a další věci. Ceny za nabízené věci se pohybovaly od 5 korun za kus do 300 korun. Celkem se prodalo zboží v částce 2500 korun. Na tuto akci se dostavilo 40 lidí.

Účastníci akce, prodejci i kupující byli spokojeni a tak se Babinec rozhodnul, že určitě tuto akci zopakuje, třeba na podzim letošního roku.
 

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies