Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

BABINEC 2012

Poslední letošní setkání BABINCE při výrobě adventních věnců.

Nestává se až tak často, aby se na Obecním úřadě na Hlíně sešlo tolik žen, jako v pátek, 30. listopadu v podvečerních hodinách.Protože k předvánoční době tradičně patří výroba adventních věnečků a svící, přišly si je naše ženy vyrobit.Chvojí a drobné předměty k výrobě byly předem nachystány, tak účastnicím nebránilo nic v tom, aby se pustily do výroby.

Vznikaly zde hlavně tradiční i netradiční věnce a věnečky, protože věnce by měly být dva. Jeden vítá příchozí na vstupních dveřích a druhý leží na stole, dotváří atmosféru domova a podtrhuje nevšednost nastávajících dnů.

A jak to všechno dopadlo? Posuďte samy – fotografie mluví za vše.Zkrátka každá žena si odnášela domů svůj vlastní výtvor,svůj povedený věneček s pocitem, že ten její je nejkrásnější.
 

BABINEC pořádal přátelské posezení.

V pátek 16.listopadu se sešly opět v BABINCI naše ženy. Při posezení u kávy nebo čaje si popovídaly tentokrát už v duchu vánoc o pečení cukroví a domlouvaly se na poslední letošní babinec, kde si každá žena může vyrobit svůj adventní věnec.

BABINEC pořádal posezení s kosmetičkou na téma LÍČENÍ.

V pátek v podvečer byl na Hlíně opět BABINEC. Tentokrát se ho zúčastnily některé ženy poprvé a myslíme, že se jim to líbilo. Zavítala k nám totiž naše známá kosmetička Carol a povídala nám vše o líčení, např. jak zdůraznit naše přednosti, popř. jak zakrýt drobné nedostatky. Zároveň nám připomněla, že krása spočívá v sebevědomí a sebejistotě každé ženy. Po krátkém povídání si ženy mezi sebou zvolily mladší a starší ženu, aby je Carol nalíčila. A jak to dopadlo? Podívejte se na fotky a posuďte samy. Myslíme, že ženy odcházely domů spokojeny a s většími zkušenostmi a zároveň se budou těšit na další BABINEC, co přinese nového.

Babinec pořádal mimibazárek

Maminky z Hlíny oslovily spolek Babinec, aby se opět uskutečnil BAZÁREK pro naše nejmenší ratolesti. Akce se konala v pátek 5.10.2012 a v sobotu 6.10.2012 na Obecním úřadě, při které jsme zavzpomínaly na doby našich dětí a zažily při tom i pěkné chvíle. Nabízelo se zboží od botiček až po oblečky nejmenších velikostí.

Myslíme, že tato akce byla opět zdařilá a po domluvě s ženami, bychom chtěly tuto akci opět opakovat na jaře příštího roku s tím, že bychom ji rozšířily o jiné sortimenty.

.

První setkání BABINCE po prázdninách 21.9.2012

V páteční podvečer 21. září 2012 se opět sešly ženy v našem BABINCI.
Vůně čaje a kávy provoněla celou společenskou místnost a nechyběl ani domácí zákusek.
Všechny jsme si vzájemně popovídaly a na závěr si pustily video „babských hodů“, které se konaly koncem srpna.
Při odchodu domů každá z žen přislíbila pomoc při nové akci BAZÁREK, který se uskuteční ve dnech 5. a 6. října 2012.
 

Dne 29.června se uskutečnilo poslední předprázdninové setkání našeho BABINCE.

Tentokrát k nám přišla paní Olga Plachá a naučila nás výrobu papírových krajek. Některé účastnice se naučily jednoduchou technikou vyrobit a zhotovit překrásnou papírovou krajku. Těmto ženám nechyběla trpělivost a odnášely si domů 
 svůj vlastnoruční výrobek, ze kterého měly opravdu radost. Ostatní přihlížející ženy  vše pozorně sledovaly a dokonce některé si zakoupí pomůcky pro tuto techniku a v zimních  měsících se budou touto technikou po večerech bavit. bavit.

Přátelské posezení s BABINCEM

V pátek 18. Května 2012 se konal na Hlíně opět BABINEC.
Ženy a dívky strávily společně příjemný májový podvečer v lehkosti a radosti. Povídaly si o různých receptech na chutné pokrmy, nápadech použitelných v domácnosti a bezva tipech do kuchyně. Konec celého setkání zpříjemnilo video z „babských hodů“, které se u nás konaly před 17 lety.

Babinec pořádal kurz první pomoci v praxi

V pátek 27. dubna 2012 v 17:00 hod spolek BABINEC připravil pro všechny občany Hlíny přednášku pod vedením MUDr. Vladimíry Foralové ze Záchranné služby pro Brno-venkov. Hlínští občané se zde mohli dozvědět, jak funguje záchranná služba a kdy je nutné volat bezodkladně lékaře. Jedno z témat bylo i dušení s neprůchodností dýchacích cest, dehydratace, křeče a bezvědomí. A na závěr jedno z nejdůležitějších - resuscitace dítěte a dospělého za pomoci dispečinku záchranné služby.

Na tom, zda někdo z vašeho blízkého okolí přežije infarkt, mozkovou příhodu nebo těžkou dopravní nehodu, se v první fázi podílíte i vy sami. Pasivní čekání na záchranáře, který ještě často sklidí kritiku za dlouhý dojezd, přestože se snažil o maximální urychlení, je nejčastějším problémem, s nímž se zdravotníci setkávají. Přitom stačí osvojit si několik základních pravidel. Naučit se jasně a srozumitelně vysvětlit situaci a respektovat pokyny operátora, který s vámi mluví po telefonu.

Celá tato přednáška byla velice zajímavá a poučná. Kdo se jí zúčastnil, dozvěděl se, jak funguje Záchranná služba a jaké by měly být základní povinnosti každého občana v poskytování první pomoci.
 

BABINEC pořádá kurz první pomoci v praxi. Více v pozvánce

V pátek 16. března 2012 se konal na Obecním úřadě další BABINEC

Přijela za námi manažerka kanadské společnosti AKUNA a nabídla nám širokou škálu možností, jak se starat o své zdraví. Pověděla nám, jak správně žít, jak se správně stravovat, jak trávit volný čas a jak správně odpočívat. Některé ženy využily ukázkových produktů k zakoupení.
Závěrem jsme slyšely slova - pokud opravdu chceme něco změnit, musíme změnit v první řadě své myšlení – sami sebe a nezabývat se minulostí, na které nic nezměníme, ale připravit se na zítřek.
 

V BABINCI se malovaly kraslice

Kraslice jsou zajímavým a u nás obzvláště vytříbeným projevem lidového umění. Malování kraslic zůstává i dnes oblíbenou činností řady lidí – především žen a to nejen na Slovácku, ale prakticky na celém území ČR. Proto i my, hlinské ženy, dívky a děvčátka jsme se v páteční podvečer dne 24. 2. 2012 sešly na Obecním úřadě, abychom mohly pod vedením paní Dagmar Chlapečkové z Hodonína a paní Mileny Jurigové z Veselí nad Moravou vyzkoušet namalovat kraslice, ale také vyrobit panenky z kukuřičného šustí.

Účast byla hojná, nálada výborná a ukázalo se, že ani našim ženám nechyběla dovednost. Každá si zkusila namalovat vajíčko voskem různých barev, některé daly přednost výrobě slámové kraslice a v neposlední řadě si mohly vyrobit i panenky ze šustí.

Celý podvečer vládla na Obecním úřadu veselá nálada a každá žena i malá dívenka si odnášely domů vlastní výrobek – tu nejkrásnější kraslici. … A která z nich to byla? … No přece ta nejšikovnější :-)
 

První bleší zkušební trh na Hlíně

S novinkou pro rok 2012 přišel hlínský spolek žen a dívek, Babinec. Rozhodly se totiž uspořádat první bleší trh. A tak v sobotu 14. ledna 2011 se v prostorách obecního úřadu zaplnily předem nachystané stoly nejrůznějšími věcmi, které hlínští nabídnuli k odprodeji. Nejvíce převládalo dětské oblečení, hračky, ale také drobné dárkové zboží a další věci. Ceny za nabízené věci se pohybovaly od 5 korun za kus do 300 korun. Celkem se prodalo zboží v částce 2500 korun. Na tuto akci se dostavilo 40 lidí.

Účastníci akce, prodejci i kupující byli spokojeni a tak se Babinec rozhodnul, že určitě tuto akci zopakuje, třeba na podzim letošního roku.
 

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies