Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

 

D I V A D L O    2 0 1 1

Sněhurka a sedm trpaslíků - videoukázka

______________________________

 Víkend na Hlíně v lesním divadle

Ojedinělou a historicky první akcí, která se uskutečnila o víkendu 20 . – 21. srpna 2011 na Hlíně, můžeme již nyní zhodnotit jako velmi zdařilou a co do návštěvnosti i počasí velmi úspěšnou.
V tomto předposledním víkendu v měsíci srpnu se na Hlíně tradičně uskutečňuji Rozmarýnové hody. Ale hlínští se pro letošní rok rozhodnuli dát hodům trošku odpočinku, tudíž se nekonaly, a namísto hodů se uskutečnila akce s názvem Víkend v lesním divadle.

Sobota byla ve znamení dechových kapel, které vystupovaly na divadelním jevišti hlínského lesního divadla. A mnozí účinkující z tohoto netradičního jeviště byli doslova paf. A jak říkali, na takových jevištních „prknech“ ještě nehráli a nezpívali a mnohé z nich celkové prostředí i atmosféra divadla velmi nadchnula.

Program dechových kapel byl opravdu zajímavý. Ve 14.00 hodin proběhnul koncert dechové hudby PETROVANKA , od 15. hodiny pak koncertovala SIVICKÁ KAPELA a po ní se předvedla dechová hudba MORAVĚNKA. Vše bylo doprovázeno vyprávěním Libora Pantůčka. Celým program hudby k poslechu moderovali paní Květa Navrátilová a pan Jiří Helán.

Celková návštěvnost dechových kapel pak přesáhla 300 lidí, kteří si přišli poslechnout krásné písně v příjemném prostření lesní krajiny.

A v nedělním víkendovém programu bylo představení lesního divadla Sněhurka a sedm trpaslíků. Počasí nám tentokráte velmi přálo a do přeplněného hlediště dorazilo i 133 diváků se vstupenkami z předchozího divadelního představní z 5. srpna, které nebylo pro déšť celé dohráno. Tito diváci pochopitelně po prokázání se platnou vstupenkou měli na nedělní představení vstup zdarma.

Celému Víkendu v lesním divadle dominovala příjemná atmosféra, krásné počasí, dobré občerstvení a báječná zábava!

 

 

POZVÁNKA na jedinečnou akci! VÍKEND NA HLÍNĚ V LESNÍM DIVADLE

Kdy: sobota 20.8.2011 od 14.00 hodin a neděle 21.8.2011 od 14.00 hodin

Kde: na "prknech" lesního divadla na Hlíně

Máte jedinečnou možnost prožít příjemný víkend na Hlíně v prostorách lesního divadla a užít si tak sobotní koncert dechových kapel -  Petrovanka, Sivická kapela a Moravěnka a také shlédnout v neděli divadelní představení Sněhurka a sedm trpaslíků. Neváhejte a přijeďte k nám na Hlínu. Možná to bude opravdu poslední letošní divadelní představení  a tudíž poslední možnost kdy vidět veselé trpaslíky a spanilou Sněhurku!

 

A přidáváme program obou dnů:

Sobota 20.srpna:         14.00 hodin - koncert dechové hudby PETROVANKA

                                       15.00 hodin - koncert dechové hudby SIVICKÁ KAPELA

                                       16.00 hodin - 18.00 hodin  -  vystoupení dechové hudby MORAVĚNKA doprovázené vyprávěním

                                                                                     Libora Pantůčka

                                       Celým odpolednem Vás potom slovem provedou paní Květa Navrátilová a pan Jiří Helán.

Neděle 21.srpna:       14.00 hodin - divadelní představení pohádky "Sněhurka a sedm trpaslíků" v podání

                                       hlínského ochotnického kroužku při SDH Hlína

    Po oba dva dny občerstvení na místě zajištěno, cesta k lesnímu divadlu vyznačena a parkovací prostory

    zajištěné. 

 

_______________________________________________________

Hlínské divadelníky opět přerušil déšť

V neděli 7. srpna 2011 se konalo další opakování velmi úspěšné divadelní hry Sněhurka a sedm trpaslíků, kterou hlínští tradičně hrají v lesním divadle. Již půl hodiny před začátkem představení bylo provizorní parkoviště na poli u lesa zaplněno vozidly zcela a sehnat místo pro sezení v lesním hledišti bylo již takřka nemožné. A tak nadšení diváci posedali na přinesené plastové židličky a sedátka, další vybavení karimatkou tuto rozprostřeli na zem a sedli si, jiní postávali nebo seděli třeba na mikině či svetru. Není divu, návštěvnost tohoto představení se vyšplhala opět vysoko, prodalo se 862 vstupenek pro dospělé a 55 vstupenek pro děti.
Hlínští ochotníci nastoupili na jeviště velkolepě a s nadšením se pustili do báječné a veselé pohádkové hry. Ale počasí se neslitovalo a asi po 20 minutách jejich hereckých výkonů začalo pršet. Diváci vyčkávali a většina z nich, vybavena pláštěnkami a deštníky zdatně odolávala přívalům dešťové vody. Někteří diváci se odhodlali k odjezdu, protože déšť zesiloval a vidina jeho konce bylo takřka v nenávratnu. Promočení herci dále neúnavně hráli svoje role a stejně promočení diváci je odměňovali potleskem. Nakonec, téměř po odehrané hodině bylo představení ukončeno, protože silný déšť se dostal i do techniky ozvučení a přerušil její činnost a hlínské divadlo utichlo. Zklamaní a promočení herci se smutně dívali k obloze, která nemilosrdně posílala provazce vody…
Přesto ti, co alespoň část divadla viděli, nemusejí litovat, protože to byl opravdový zážitek. A skvělá zpráva pro všechny, kteří by chtěli vidět divadlo ještě jednou a celé (doufejme, že počasí bude milostivé): Pokud jste vlastníky vstupenky ze dne 7.8.2011 na toto představení, které pro déšť nebylo dohráno, přijďte v neděli 21.8.2011 ve 14. 00 hodin na Hlínu, kde budeme opět hrát ono představení a po prokázání se vaší vstupenkou budete mít vstup na představení zdarma a budete mít tak možnost divadlo si celé pořádně vychutnat!

 

___________________________________________________________________________________________

 

______________________________

Po rozpačitém zahájení divadelní sezony v lese na Hlíně zaviněné nepříznivým počasím se  5.července 2011 podařilo sehrát premiéru představení. Byla velmi úspěšná, počasí výborné, herecké výkony skvělé a návštěva rekordní. Přišlo se podívat celkem 1180 platících diváků.

Druhé představení bylo sehráno ve středu 6.července v 15.00 hodin a také toto představení mělo úspěch po všech stránkách a zůčastnilo se ho celkem 621 platících diváků. 

 a několik fotografií z premiéry divadla: foto Jan Rybníček

 

 

 

POZVÁNKA na divadelní představení lesního divadla na Hlíně

Sněhurka a sedm trpaslíků

3. a 5.7.2011

 

Záběry ze zkoušky na divadelní představení v přírodě - květen 2011 

_____________________________________________________________________________________

Jak se zkouší na divadelní představení Sněhurka a 7 trpaslíků?

Kousek za obcí Hlína, v lesíku ze dvou stran obklopeném políčky se nachází malebné zákoutí uprostřed vysokých stromů, které vás při běžné procházce nikterak nezaujme. Ale pokud zde budete procházet nyní, možná zde zastihnete velkou skupinku lidí, hlínských nadšenců, místních ochotníků všech věkových kategorií. Potkáte tu miminka i předškoláky a školní děti, až po dospělé ženy a muže, kteří se opět naplno vrhají do zkoušení nové divadelní hry, bláznivé hudební pohádky Sněhurka a 7 trpaslíků.
Tak jim společně držme pěsti, ať se jim to opět podaří a ať v červenci na „prknech lesního divadla na Hlíně“ opět zazáří a zahrají jako o život pro plné hlediště vás, diváků…

Foto: Jan Rybníček - květen 2011

 

 

______________________________________________________________________________________

 

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ 2011 v lesním prostředí na Hlíně se pomalu připravuje…


Pojem divadlo v lesním prostředí na Hlíně se již značně vžil a je znám nejen na Hlíně, ale i v jejím okolí. Není divu, vždyť za poslední tři roky zažilo hlínské amatérské ochotnické divadlo při Sboru dobrovolných hasičů hlínských doslova boom… Možná je to strukturou divadelních her, které začali ochotníci hrát anebo složením herců a hereček, kdo ví, ale divadlo v lesním prostředí se stalo velmi vyhledávanou kulturní atraktivitou regionu. A proč? Vždyť divadlo a jeho scénu máme dnes ve skoro každém větším městečku? To je pravda, ale divadlo v lesním prostředí má svoji neopakovatelnou jedinečnost. Jiné je při slunečném počasí, jiné je při blížící se bouřce, má svoji vůni, lesní ozvěny, hlasy i barvy přírody, které vám žádné umělé kulisy divadla uzavřeného v místnostech v žádném případě nenahradí. Jedinečnost, výjimečnost, neopakovatelnost, autentičnost, volnost, harmonie, nostalgie půvab….. Tak by se dalo v krátkosti charakterizovat hlínské divadlo v lesním prostředí. Blíží se jaro a hlínští se pomalu začínají scházet a zkoušet. Nechyběli jsme toho a položili jsme jim pár zvídavých otázek…

1. Pomalu začíná jaro a hlínští ochotníci se již začínají scházet a pomalu, ale jistě začínají s nacvičováním nového divadelního představení, které se odehraje v letních měsících v lesním prostředí na Hlíně. Pokud to není již tajemstvím, prozradíte čtenářům, o jakou divadelní hru se bude jednat anebo je necháte ještě trošku napjaté a překvapené a název hry nám neřeknete?


I když v tuto dobu bychom měli mít jasno o vybrané hře, tak bohužel musíme oznámit, že jasno ještě není. Protože Mrazík měl podle ohlasů velký úspěch, tak to bude z 90% pohádka. A zkuste uhodnout jaká. Hlavními postavami je sedm malých mužíků. Ale všechno ještě může být jinak.


2. V posledních letech se divadlu v lesním prostředí velmi dařilo a návštěvnost byla opravdu velmi vysoká. Plánujete nějaké změny v provozu divadla, myslím tím třeba více odehraných her anebo nějaké technické změny či změny a úpravy hlediště či jeviště?
 

Samozřejmě bychom podle zájmu diváků rádi uvedli tolik repríz, abychom zájem uspokojili. Ale vzhledem k složitosti příprav, nedostatku volného času a v neposlední řadě, s ohledem na počasí, je velmi složité uvádět více repríz než jakou laťku jsme doposud nasadili. Co se změn v provozu divadla týče, myslíme, že je velká naděje, že se obecnímu úřadu podaří odkoupit pozemek od majitele, a poté můžeme začít se změnami a úpravami podle našich představ.

3. Kolik předpokládáte, že bude herců a hereček v letošním divadle hrát? A kolik dalších osob, které se na divadle podílí je třeba do akce ještě zapojit? (kulisáci, zvukaři, pomocný personál – tj. stavba hlediště, jeviště, zabezpečení občerstvení – trošku rozvést).


Jak to bývá každým rokem, někteří herci si udělají pauzu a jiní se zase vrátí. Protože však scénář ještě není zpracovaný, nemůžeme uvést přesný počet herců. Aby vše při přípravách probíhalo podle našich představ, byli bychom vděční za pomoc a podporu více příznivců. Ideální by bylo, kdyby se herci mohli věnovat pouze přípravě scény a na ostatní se našli jiní dobrovolníci. Podle zkušeností je to běh na dlouhou trať, ale naděje umírá poslední.


4. Které odehrané představení z vašeho pohledu považujete asi za nejúspěšnější?
 

Z našeho pohledu byla nejúspěšnější ta představení, která byla hraná poslední tři roky, což byla Noc na Karlštejně, pohádka Mrazík a Nejkrásnější válka. Každá z těchto her si našla svůj nemalý okruh příznivců.


5. Jen pro zajímavost – kolik je nejmladšímu a nejstaršímu herci – herečce divadla roků?
 

Nejmladší herečce jsou tři roky a nejstaršímu herci je šedesát čtyři.

6. Nejen čtenáři zpravodaje se již teď velmi těší na nové divadelní představení. Na co byste již nyní budoucí diváky a návštěvníky hlínského divadla nalákali? Na co se mohou těšit? (nějakou zajímavou věc, akci, scénu, neobvyklou podívanou …)


Jak už jsme výše uvedli, připravovaná hra bude pohádka, tradičně se zpěvy a i s humorem. Poněvadž jsme v začátcích příprav, budeme se snažit a doufáme, že se nám to povede, během zkoušek vymyslet neobvyklé a zajímavé scény, kterými naše diváky pobavíme. Na premiéru se můžete už nyní těšit v neděli 3. července 2011. Sledujte tedy pravidelně naše webové stránky a dozvíte se včas všechno o naem divadle.

Odpovídal : kolektiv ochotníků z Hlíny

Diskuse k položce

17.07.2011 21:48:00 - Havalová Jiřina

Obdiv a uznání

Již po páté jsme viděli hlínské ochotníky a vždy jsme byli nadšeeni jejich vystoupením. Prostě úžasné! Patří jim dík za pěkný zážitek.Také děkuji panu starostovi Dostalému, že nám rezervoval místa k sezení. Nakonec nás bylo 31.Rovněž ještě dík panu Rybníčkovi. Za všechny z KČT Kyjov Havalová Jiřina
Určitě, bude-li to možné přijedeme zase příště.

Odpověz na tento komentář
12.07.2011 20:13:00 - Klusáková

Hry na DVD

dobrý den,informace o tom,že hrajete divadlo se k nám dostala až letos a tak bych se chtěla zeptat zda-li náhodou nemáte předchozí představení na DVD a zda by je bylo možné zakoupit?
Mimochodem to co jsme viděli letos bylo úžasné,vzrušující a neopakovatelné moc blahopřejeme.

Odpověz na tento komentář
14.07.2011 11:25:00 - Kamila Veselá, web obce Hlína

Re: Hry na DVD

V případě zájmu o DVD z předchozích představení kontaktujte pana Jendy Rybníčka (foto-video služby)ze Silůvek: +420 723 137 421

E-mail: rybnicek@siluvky.cz


Odpověz na tento komentář
09.07.2011 18:29:00 - Sosnarová

opakování hry

Budete hrát Směhurku i v srpnu. Loni mělo Vaše představení u nás obdiv a úspěch a letos by naši důchodci, chtěli vzít sebou i vnoučata. Děkuji za odpověď za Klub důchodců Opatovice.

Odpověz na tento komentář
09.07.2011 22:46:00 - Miloš Dostalý

Re: opakování hry

Ano, další představení je naplánované na neděli 7.srpna v 15.00 hodin.

Odpověz na tento komentář
11.07.2011 7:05:00 - Sosnarová

Re: Re: opakování hry

Děkuji. Určitě přijedeme. Jen se chci zeptat na vstupné. Zůstává stejné?

Odpověz na tento komentář
11.07.2011 19:52:00 - Miloš Dostalý

Re: Re: Re: opakování hry

Ano stejné, tedy dospělí 60,-Kč a děti 20,- Kč.

Odpověz na tento komentář
22.06.2011 11:29:00 - Aleš Tichý

Mediální partner :-)

http://www.oslavany.info/sedm-trpasliku-na-hline.a209.html

Odpověz na tento komentář
Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies