Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                        Od 1.11.2021 do 28.2.2022 bude rozhledna Vl.Menšíka na Hlíně pro veřejnost uzavřena. Děkujeme za pochopení

 AKTUALITY

  Vážení spoluobčané, dovolte abych Vám touto cestou poděkoval za perfektní a příkladný přístup za ztížených podmínek při budování státní kounikace vedoucí přes obec. Vím, že všem nám to způsobilo nemalé potíže s přístupem do obce a o to je to chválihodnější, protože dle mojich informací nenastal žádný konfliktní stav a vše proběhlo ku spojenosti všech zůčastněných. Silnice je tedy hotova, zbývá dodělat nájezdy v celé délce. Bohužel počasí nedovoluje upravit  je na konečnou podobu, ale v následujících dnech bude firma provádět zasypání štěrkem a úpravu všech sjezdů a nájezdů tak, aby Vám to nepůsobilo potíže. Konečná asfaltová úprava bude provedem za příznivější klimatické situace. Budování kanalizace bude pokračovat  v části dědina a kolem hospody dolů. Zde dojde také ke ztížení dopravní situace, ale již ne v tak náročné variantě, jakou byla oprava státní komunikace. Závěrem tedy ještě jedno velké poděkování všem občanům obce Hlína.           Miloš Dostalý - starosta obce.

Na úředních deskách obce zveřejněn návrh rozpočtu obce Hlína na rok 2022. K nahlédnutí také zde.

Energetický regulační úřad vydal informační leták pro seniory jak postupovat při potížích způsebených změnou dodavatele energií. Jeho znění si můžete prohlédnout zde.

Od 1.12. - do 10.12. nebudou z důvodů nemoci na obecním úřadě Hlína úřední hodiny.

Důležitá zpráva !!! Oznamujeme občanům, že z důvodů nemoci bude smíšené zboží Hoškovi a pohostinství do odvolání zavřeno. Za způsobené komplikace se Hoškovi zákazníkům omlouvají.

  Obec Moravské Bránice nabízí zaměstnání - podrobnosti nabídky naleznete zde.

Informace ke svozu odpadů.  Oznamujeme občanům, že vzhledem k opravě hlavní komunikace procházející obcí, dochází ke změně termínů odvážení popelnic a ostatního odpadu. Místo pravidelného svozu popelnic 25.11. je stanoven náhradní termín na středu 1.prosince. Ostatní odpady ( sklo, plasty, papír ) byly v tomto týdnu vynechány a další odvoz bude až 30.listopadu a 2.prosince.  Z těchto důvodů si Vás dovolujeme požádat, aby jste pokud to bude možné, odevzdávali tento odpad co nejméně a tím zamezili přeplnění nádob a nepořádku kolem nich. V případě potřeby je možné vyzvednout si na obecním úřadě plastové pytle a do těch odpad dočasně ukládat k pozdějšímu odvozu.  Děkujeme za pochopení.          

Od 1.11.2021 do 28.2.2022 bude rozhledna Vl.Menšíka na Hlíně pro veřejnost uzavřena. Děkujeme za pochopení

Zahájení výtvarného kroužku ve čtvrtek 7.10.2021. Více v pozvánce

Vážení spoluobčané,
spustili jsme pro vás službu Mobilní Rozhlas, díky které s vámi nyní můžeme komunikovat moderně a efektivně. Občané, kteří se do Mobilního Rozhlasu zaregistrují, od nás budou dostávat důležité informace o dění v obci Hlína, a to prostřednictvím SMS, e-mailů nebo zpráv do aplikace.
Co vám přinese registrace do Mobilního Rozhlasu?
· poslech běžných hlášení rozhlasu přímo z mobilu
· novinky z úřadu přímo do telefonu
· upozornění na krizové situace - výpadky energií, blížící se vichřice, dopravní uzavírky, atd.
· pozvánky na sportovní a kulturní akce
· pozvánky na brigády dobrovolníků, kteří rádi v obci pomáhají
· účast ve veřejných anketách

Registrace je zdarma. V registračním procesu si můžete nastavit, jaké informace vás zajímají. Vaše údaje budou v bezpečí v souladu s GDPR obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Jak se zaregistrovat?
1. Přes webovou stránku https://obec-hlina.mobilnirozhlas.cz/registrace
2. Přes mobilní aplikaci Mobilní Rozhlas Stáhnout pro Android Stáhnout pro iOS
3. Vyplněním registračního letáku a předáním na úřad obce Hlína

Setkávání maminek s dětmi od 1.9.2021 na obecním úřadě. Více v pozvánce

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!! Z důvodů žádosti společnosti PORR a častých kontrol Policie České republiky, upozorňujeme a žádáme občany, kteří mají povolenku ke vjezdu do obce Hlína, aby ji umístili na viditelné místo v automobilu. Děkujeme

Dobrovolní hasiči Hlína pomáhali na jihu Moravy

Hlinští dobrovolní hasiči pomáhali při odstraňování škod po řádění tornáda na jihu Moravy. Jednotka dobrovolných hasičů Hlína se v pátek 25.6.2021 vydala do Moravské Nové vsi, aby pomohla odstranit následky mimořádné události. Její náplní bylo vyklízení poničených objektů, následné zakrytí střech plachtami a úklid kolem domů. V neděli 27.6.2021 se dobrovolníci vrátili z místa neštěstí a jen těžko hledali slova, kterými by popsali dojmy z celého víkendu.
Dobrovolní hasiči, nesmírně si vážíme toho, že jste všechny své povinnosti hodili za hlavu a byli jste ve správný čas na správném místě.

Obnovená výstava Mikroregionu Ivančicko. Více v pozvánce

Informace policie ČR k postupu při domácím násilí zde, upozornění na podvodné chování zde, Evropský den proti vloupání zde, informační leták STOP vloupání zde

  DŮLEŽITÁ INFORMACE       Vážení spoluobčané, dovolte, abych Vás informoval, že v následujícím období bude v naší obci probíhat výstavba splaškové kanalizace a čistírny odpadních vod. Bude to akce poměrně náročná na celkový život v obci, a tak Vás chci požádat o maximální shovívavost, porozumění a strpení při každodenním setkávání s činností společnosti, která bude výstavbu provádět. Naše obec se zhruba na rok promění ve staveniště, a tak Vás prosím o opatrnost při pohybování se ve staveništi. V týdnu od 29.3.2021 proběhne převzetí staveniště a příjezd techniky a materiálu. Od 12.4.2021 potom začnou výkopové práce a výstavba čistírny odpadních vod. Podrobnější informace organizace výstavby, domovních přípojek a dalších zajímavostí k akci se připravují a budou distribuovány do každé domácnosti v obci a také přístupné na webových stránkách obce. Také v následující době Vás budou kontaktovat projektanti domovních přípojek a vedení obce k upřesnění již dříve plánovaných projektů připojení domácností na řád. Začíná tedy akce, kterou jsme dlouhá léta připravovali a tak věřím, že i úspěšně s pochopením a přispěním Vás všech dokončíme.  Jménem zastupitelstva obce starosta Miloš Dostalý

POZOR ZMĚNA !!!! Poplatek za svoz komunálního odpadu na rok 2021 je 550,- Kč /dospělá osoba na 1 rok, 350,- Kč /dítě na 1 rok. Ostatní poplatky zůstávají nezměněny.

Informace - koronavirus

Jak nakládat s odpady v době koronavirové pandemie najdete zde

Státní zdravotní ústav také vydal rady a doporučení, jak se chovat v domácí karanténě. Jeho znění naleznete zde. 

Státní zdravotní ústav vydal doporučení lidem při současné epidemii a jistě stojí za to se s ním seznámit. Jeho znění naleznete zde.

Od pondělí 10.9.2018 je na našich stránkách spuštěn rezervační systém na multifunkční hřiště , který najdete v záložce Multifunkční hřiště - rezervace hřiště, nebo přímo v tomto odkaze obec-hlina.reservio.com
Možnost rezervace také telefonicky   Gabriela Nosková  777 805 820 
Možnost vyzvednutí klíčů od hřiště
Jaromír Pulgret 777 805 898
Jaromír Kocáb 607 907 903
Gabriela Nosková 777 805 820

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies