Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

 Krátký záznam z představení

______________________________________________________________________

 

DIVADLO 2010

_____________________________________________________________________

Opět jsme „válčili“ na festivalu divadel v Bučovicích

 

Hlínští ochotníci se ve středu 6. října 2010 opět účastnili Ochotnického festivalu Miroslava Doležala v Bučovicích, na kterém se každoročně během jednoho týdne prezentují nejrůznější divadelní soubory. V týdnu od 3. do 9. října 2010 se nejen bučovičtí občané mohli podívat v sále Katolického domu Bučovice na nejrůznější komedie a muzikály v podání Ochotníků z Kozlan, Ochotnického souboru z Bílovic nad Svitavou, Koryčan, Hlíny, Slavkova u Brna, Mouřínova, místních Bučovic i pražských studentů hereckých škol.
Středeční večer patřil Nejkrásnější válce v podání hlínských herců a hereček a hostem a průvodcem tohoto večera byl významný herec a dabér pan Vladimír Brabec. Katolický dům v Bučovicích se svým velmi malým hereckým jevištěm byl celý zaplněn, na hlínské se přišlo podívat více jak 250 diváků. Hlínští herci museli velmi rychle reagovat na malé jeviště, kterému museli přizpůsobit všechny kulisy a hlavně náročné herecké scény, které vyžadovaly větší prostor, na který jsou v divadle v přírodě na Hlíně vždy zvyklí. Přesto se jim opět zdařilo předvést zajímavou podívanou. Jejich skvělý herecký výkon ocenilo nadšené a rozesmáté publikum, které tleskalo humorným scénám i písničkám. Na závěr dostali hlínští tradiční ocenění, sošku bučovického zajíčka a také nechybělo focení s hercem Vladimírem Brabcem.

 

 

 

 

Poslední repríza divadelního představení Nejkrásnější válka

Nejkrásnější válka“ se rozloučila s prázdninami
V neděli 29. srpna 2010 se na rozloučení s prázdninami uskutečnilo v prostorách lesního divadla
na Hlíně poslední představení divadelního muzikálu „Nejkrásnější válka“. Toto představení
shlédlo přibližně 200 osob.
Všechna odehraná představení tohoto muzikálu (bez představení na poslední chvíli odloženého
vzhledem k nepříznivému počasí), uskutečněná v prostředí hlínského divadla a také v zámeckém
parku v Dukovanech v měsících červenci a srpnu navštívilo téměř 2 000 diváků.
Těšme se spolu, co si pro nás hlínští divadelnící připraví na příští rok.

 

_____________________________________________________________________

 Netradiční svatba v netradičním prostředí
Dávno minula doba, kdy se oddávalo jen v kostelech a na úřadech. Dnes si můžete
dovolit svatební obřad téměř kdekoliv, dle vašeho přání, gusta, zájmů, tradice nebo prostě
náhodného nápadu. Hlínští již zažili dvě svatby na rozhledně Vladimíra Menšíka a v letošním
srpnu je čekala další netradiční svatební novinka.
Budoucí manželé Dobrovodští, tedy slečna Lucie Faltýnková z Brna a pan Jiří Dobrovodský
z Prštic, mají v oblibě přírodu, tramping a vůbec les a jeho krásy. Proto je asi
nadchlo i prostředí hlínského lesního divadla, které, jak nám sdělili, několikrát navštívili
a nakonec si ho vybrali pro svůj velký den.
Říci jeden druhému sladké ano při svatební obřadu se těmto dvěma lidem opravdu
podařilo na jevišti lesního divadla a to ve čtvrtek 26. srpna 2010 v 11 hodin. Oddávajícím
byl místostarosta města Ivančice pan Jaroslav Pospíchal a matrikářka paní Bc. Michaela
Leitnerová. Po svatebním obřadu se zde konala i slavnostní hostina a vlastně i svatební
noc, protože všichni svatební hosté i novomanželé zde pořádně oslavovali a poté zde přenocovali
do druhého dne ve stanech nebo i pod širákem.
Obecní úřad Hlína i firma Madrev nepožadovali žádné poplatky za umožnění této
akce, pouze možnost využití fotografií z jejich svatby a zveřejnění jejich jmen na webových
stránkách obce Hlína a v médiích. Vždyť právě takováto akce přispívá k větší medializaci
a návštěvnosti naší malebné obce.
Popřejme tedy mladým novomanželům jen to dobré v jejich novém společném životě.
Věříme, že na Hlínu a její lesní divadlo určitě nezapomenou a budou nadále jeho pravidelnými
návštěvníky.

________________________________________________________________________________________________

Nejkrásnější válku v neděli 8. srpna navštívilo více jak 800 diváků

V neděli 8. srpna se na Hlíně odehrálo další představení v přírodním divadle. Po velmi úspěšné premiéře a dvou dalších opakováních v červenci, která byla poznamenána deštěm, bylo toto představení uskutečněno za velmi pěkného počasí, s návštěvností více jak 800 diváků. K 550 platícím divákům musíme připočítat dalších 300 diváků, kteří zde uplatnili lístky z červencových představení, která nebyla sehrána kvůli deštivému počasí.
Herci a herečky hlínského divadla opět předvedli skvělou podívanou, plnou divokého humoru, veselých scének, pěkných písní, to vše v pečlivě upraveném a nazdobeném jevišti přírodního divadla.
Na závěr představení vystoupil na pódium senátor MUDr. Tomáš Julínek, který hlínským ochotníkům předal šek na 10 000 korun z Nadačního fondu Dobrá volba. Peněžní částka byla darována jako příspěvek na podporu kulturní činnosti v obci Hlína, na činnost divadla v lesním prostředí. Děkujeme panu MUDr. Tomáši Julínkovi!


 

 

 

_______________________________________________________________________________________

Hráli jsme divadlo i v Dukovanech v Zámeckém parku

 

 

Na divadlo na Hlíně Vás zve i senátor MUDr. Tomáš Julínek.  Více nadjete zde.

 

_______________________________________________________________________________________

 Informace pro diváky, kteří si zakoupili vstupenky a představení neviděli.

Pořadatelé akce se omlouvají všem, kteří si zakoupili vstupenky a představení neshlédli z důvodu rozmarů počasí za způsobené potíže a vyhlašují, že tyto vstupenky zůstavají v platnosti a mohou být použity při plánované repríze představení 8.srpna 2010 v 15.00 hodin. Ti z Vás, kteří se představení nemohou nebo nechtějí zúčastnit a požadují vrácení vložených finančních prostředků, kontaktujte, prosím, pana Nesvačila na tel. čísle 724 291 156.

_______________________________________________________________________________________

 

DIVADLO 2010

Hlínským ochotníkům nepřálo počasí, ale zato mají ty nejlepší diváky – fanoušky!

    

Premiéra divadelního muzikálu Nejkrásnější válka v podání hlínských herců a hereček proběhla v neděli 4. července odpoledne za krásného počasí. Na premiéru přijelo nebo přišlo a zaplnilo celé hlediště 610 dospělých diváků a 40 dětí. Hlínští ochotníci opět předvedli, že jsou skvělými herci, zpěváky i tanečníky, zkrátka že prostě „umí“! Divadelní představení dominovaly veselé scénky, písně, tance, to vše ve velmi precizně připraveném přírodním jevišti.
V pondělí 5. července se uskutečnilo další představení tohoto muzikálu, tentokrát večerní představení, které začínalo v půl sedmé večer. Návštěvnost byla opět skvělá, již půl hodiny před představením bylo zaplněno celé hlediště. Bohužel, ke smůle hlínských, nepřálo jim znovu počasí. Právě půl hodiny před začátkem představení se strhla velká bouře, trvalý silný déšť, který nemilosrdně zmáčel natěšené diváky, smutné herce i barevné kulisy. Celému spolku herců i hereček bylo do pláče, když déšť neustával a postupně odjížděli zklamaní diváci. Návštěvníkům divadla bylo oznámeno, že o své představení nepřijdou a prostřednictvím webových stránek obce Hlína byli informováni o tom, zda-li bude či nebude představení v náhradním termínu, tedy následující den, kdy by mohli uplatnit již zakoupené vstupenky a shlédnout tak vytoužené představení.
Příští den se hlínští rozhodovali, zda-li představení sehrají a bedlivě sledovali vývoj počasí. Nakonec se na internetových stránkách obce objevila zpráva, že představení bude odehráno v úterý 6. července v 15 hodin.
Před třetí hodinou odpolední se tedy již do třetice zaplnilo lesní hlediště dychtivými diváky a všichni s malými obavami vzhlíželi k obloze, zda-li bude počasí na jejich straně či nikoli.
Všechno ale v životě nejde hladce a štěstí, alespoň co se týká počasí, nebylo rozhodně na straně hlínských. Půl hodiny po představení se nad Hlínou opět přehnala bouřka. Hlínští ale hrát nepřestali i když při déletrvajícím dešti a silném větru postupně odcházeli domů, do sucha a tepla návštěvníci divadla. Ale ne všichni! Z téměř pěti set diváků zůstala po bouřce a dešti v lesním hledišti téměř padesátka nadšenců, kterým ani déšť či vítr nevadil. A hlínští hráli pro těchto padesát lidiček tak, jako by se na ně dívalo tisíc diváků v přeplněném hledišti. Déšť postupně zaplavil i aparaturu a tak se nakonec hrálo a zpívalo bez mikrofonů a hudba se pouštěla z autorádia, z rychle přistaveného vozidla. Vytrvalí fanoušci, kteří zůstali až do konce tedy nepřišli o nic a vychutnali si báječné představení s maximálním nasazením všech hlínských ochotníků, kteří bez ozvučení svými hlasy překonávali vítr a svým nadšením dokázali, že zvládnou i nemožné. Sehráli Nejkrásnější válku za bouřlivých podmínek s velkým aplausem a tím nejlepším publikem!!!

Díky vám všem, byli jste báječní a skvělí fanoušci – diváci! A o tom, že je to pravda vás přesvědčí třeba verš, který poslali do diskuse na web obce pár minut po představení jedni manželé – citujeme:


„AČ ZAHNALY NÁS DVAKRÁT DEŠTĚ – FANDÍME VÁM, PŘÍJDEM JEŠTĚ!!!“

 

 

Osoby a obsazení

Sponzoři divadla 

 

V přírodním divadle na Hlíně se odehraje Nejkrásnější válka

S příchodem jara začali hlínští ochotníci opět pravidelně zkoušet novou divadelní hru s názvem NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁLKA, která bude mít svoji premiéru v neděli 4. července 2010 v lesním divadle na Hlíně.

Večerní představení je plánováno na následující den 5. července 2010 v 18.30 hodin. Další opakování této hry bude 8. srpna 2010 v 15.00 hodin. Před termínem konání vždy sledujte naše webové stránky, kde bude aktuální situace a případné změny v termínech konání divadla a to vzhledem k možné nepřízni počasí!


A že je to opět velmi veselá hra plná vtipných scének, písní a tance, o tom se můžete přesvědčit právě při její premiéře. A pro vás, kteří jste nikdy hru neviděli krátce nastíníme její děj…. A více už opravdu až na divadle…


Děj divadelního muzikálu o nevyčerpatelném tématu vztahu mužů a žen, jehož libreto napsal na motivy Aristofanovy komedie Lysistrata známý kreslíř Vladimír Renčín, je zasazen do Řecka před naším letopočtem do období války mezi Athénami a Spartou. Jeho komedie Lysistrata, pojednávající o tom, jak ženy vezmou „věci veřejné“ do svých rukou a za pomoci svých ženských předností donutí muže, aby zanechali nesmyslného válčení a věnovali se věcem opravdu užitečným. Patří k nejznámějším dílům antické dramatické literatury a její poslání přežívá do dnešních dnů. Děj se odehrává ve starém Řecku, když se utrmácení athénští muži vracejí z vítězné války proti Spartě. Manželky vojáků se radují, že si po měsících odloučení konečně užijí svých partnerů i manželských radovánek. Avšak v zápětí se dovídají, že to není na dlouho, neboť jejich muži se doma dlouho neohřejí. To se ale athénské ženy dopálí a přijmou plán chytré a dosud svobodné Lysistraty, která navrhne spojit své síly proti mužům, dokud nedají s válkami pokoj.
Hra je od doby svého vzniku divácky velmi oblíbená, neboť je plná nejen vtipných dialogů a scén, ale také písniček a tance.

Hlínští ochotníci se pravidelně scházeli na svoje zkoušky a nácviky v prostorách obecního úřadu na Hlíně a s příchodem lepšího počasí, začali od dubna zkoušet přímo na místě, na divadelním plácku uprostřed lesní přírody. Zatím na místě chybí tradiční lavičky, které vytvoří celé hlediště pro diváky a na hereckém jevišti jsou pouze malé zbytky „kulis“ ještě z minulého divadla, které se však včas přetvoří a doplní novými kulisami a vytvoří se opět úžasná přírodní scéna divadla v přírodě, kterou můžete vychutnat jedině u nás na Hlíně….
Tak už si poznamenejte do kalendářů a diářů, že v neděli 4.7. v 15.00 hodin začíná premiéra Nejkrásnější války v lesním divadle na Hlíně!

 

Osoby a obsazení


Radní           ..............................................Vladimír Šnyrch
Thukid          ............................................Jozef Sliacky
Lukianos     .............................................Aleš Musil
Heybalides  .............................................Vlastislav Bouška
Julián           .............................................Milan Hošek
Damianos   ..............................................Martin Dostalý
Phoebé        ..............................................Milana Pulgretová
Lysistrata   ..............................................Milana Šmídová
Myrtyla        ..............................................Gabriela Nosková
Andria          ...............................................Ilona Putnová
Erodiké       ................................................Miluška Šnyrchová
Xavérie       ................................................Kristýna Pulgretová
Kalonika     ................................................Helga Pacholíková


A další herci a herečci, dívky a chlapci z Hlíny, přesný seznam všech herců bude včas upřesněn a doplněn.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies