Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

HASIČI   HLÍNA   -   AKCE   rok   2011

Soutěž hasičských družstev na Hlíně

V sobotu 11. června 2011 se na Hlíně uskutečnila soutěž hasičských zásahových jednotek. Soutěže se účastnilo celkem 7 družstev mužů – Ketkovice, Mělčany, Dolní Kounice, Střelice, Prštice a Hlína A a B. Také přijela soutěžit 3 družstva žen ze Silůvek, Nových Bránic a Mělčan. Neúčast družstva žen z Hlíny byla z důvodu svatby na Hlíně. Takže Hlínu reprezentovala pouze dvě družstva mužů.

A byl to velký soutěžní boj. Nakonec první místo si odnesli muži z Mělčan s časem 16,86, na druhém místě skončili s rozdílem několika vteřin muži z Dolních Kounic s časem 16,92 a třetí byli muži ze Střelic s časem 19,42. Hlína A skončila na pátém místě a Hlína B na sedmém místě. Výsledek ženských závodnic byl následující: První byly ženy z Nových Bránic, druhé ženy z Silůvek a třetí ženy z Mělčan.

Následovalo slavnostní nastoupení, předání pohárů a cen, příjemná zábava, dobré jídlo a pití a to vše za pěkného počasí.

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies