Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                            

HERCI A HEREČKY HLÍNSKÉHO DIVADLA V PŘÍRODĚ SE PŘEDSTAVUJÍ

Každé ráno má každý z nás po zazvonění budíku úplně novou příležitost udělat v čase, který nám byl darován, to, co chceme. Herci a herečky hlínského divadla toto dobře ví a proto neváhají obětovat svůj volný čas pro dobrou věc, kterou bezesporu divadlo je a nejen oni, ale i spousta dalších lidiček, kteří vytvoří celé zázemí divadla, postarají se o občerstvení, kvalitní ozvučení, kostýmy a mnohé další věci, o kterých nemá návštěvník divadla ani ponětí.

Jeden moudrý citát říká, že abychom neupadli po smrti v zapomnění, tak máme buď něco napsat, co bude stát za přečtení, anebo dělat věci, které budou stát za to, aby o nich jiní lidé psali. A věřte, že po jedné premiéře divadla na Hlíně jeden z diváků o hercích a herečkách dokonce napsal cituji: „Všichni hrají a zpívají s takovým nasazením, jakoby je to živilo. A možná i víc, vždyť dobrovolně ve svém volnu nacvičovat takový kus jen tak pro pobavení své a svých blízkých bez nároků na plat - to už je skoro oběť. A že vám občas vypadne text, že zpívaná nota spadne pod pult, že vynechává mikroport a musíte si vypomoci podaným mikrofonem, že nefungují baterie … to přece vůbec nevadí. Dokonce mám pocit, že to k takovému představení vlastně patří. Dle mého úsudku se v těch chvílích pozná skutečná profesionalita - herec problém vyřeší s takovou grácií, že to divákovi nejen nevadí, ale dokonce tu hru přijme a je za ni i rád. A to se hlínským bezezbytku povedlo“.

Hlínským divadlem v lesním prostředí, jehož počátky se datují do období mezi dvěma světovými válkami, již prošly desítky herců a hereček. Velcí talentové, šprýmaři, šoumeni, nadšenci a optimisté, lidé veselí a společenští, jejichž jména by se nám určitě všechna nepodařila dát dohromady.

Představíme vám jménem i fotem tedy některé talenty, protože každým rokem přibývají nové a nové tváře, a to je důležité, to drží již tolik let hlínské divadlo při životě…   

 a výborní zvukaři

 

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies