Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

HLÍNŠTÍ HASIČI A HASIČKY NA SOUTĚŽÍCH - 2010 -2007

SOUTĚŽE  -  SDH Hlína 2009

Hlína - soutěž hasičských jednotek 13.6.2009

Soutěž družstev dobrovolných hasičů na Hlíně v sobotu 13. června 2009 byla spojena i s oslavou 85. výročí založení sboru dobrovolných hasičů v obci.V jednu hodinu po poledni se konalo slavnostní zahájení a nástup družstev, přítomné přivítal starosta hlínských hasičů Richard Nesvačil a pan Jozef Siacky, který hovořil o historii hasičského sboru v obci. Na akci nechyběl ani starosta obce Miloš Dostalý. Po slavnostních projevech byla předána čestná uznání SDH za záslužnou činnost a také medaile.

Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009

Samotná soutěž jedenácti družstev mužů a šesti družstev žen se rozpoutala po druhé hodině za velké účasti povzbuzujících návštěvníků. K vidění byly i dvě soutěžní družstva hasičů – dětí. SDH Hlína reprezentovala celkem čtyři družstva, jedno družstvo žen, nově ve žlutých tričkách s logem hasičů z Hlíny, tradičně dvě družstva mužů A,B a také další družstvo soutěžící jako smíšené C (ženy i muži) v kategorii muži.

Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009


V kategorii mužů zvítězili hasiči z Kounic, druhé místo získali hasiči z Ketkovic, na třetím místě skončili hasiči z Hlíny, družstvo B. V ženském klání se staly vítězkami ženy a dívky ze Silůvek, druhé byly Ketkovické hasičky a třetí hasičky z Moravských Bránic. Družstvo hasičů z Hlíny A skončilo na čtvrtém místě, hlínští hasiči C, smíšené družstvo žen a mužů obsadilo  šesté místo. Družstvu hlínských hasiček tentokrát nepřálo štěstí a skončily na šestém místě, ale zato jim to v nových žlutých dresech moc slušelo.

Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009


Na všechny vítěze čekaly krásné poháry a další ceny. Soutěžící, návštěvníci i fandové se pak mohli dobře najíst a napít, pobavit, prohlédnout si vystavenou hasičskou techniku a fotovýstavku z činnosti sboru.
Během předávání cen byla vyhlášena i hasiči pořádaná okrsková výtvarná soutěž pro děti, kdy na druhém místě se umístila pětiletá Zuzanka Nosková z Hlíny, která namalovala ve hlínském výtvarném kroužku obrázek týkající se činnosti hasičů, a za tento byla oceněna 2. místem v této soutěži.

Hlína - soutěž hasičů 13.6.2009

Blahopřejeme hasičům i hasičkám z Hlíny za  dobré umístění v soutěži a blahopřejeme i malířce Zuzance!

Říčany - soutěž hasičských jednotek 30. 5. 2009

Poslední květnovou sobotu hlínští hasiči opět trávili na soutěži hasičských jenotek v Říčanech. Obec Hlínu zde reprezentovalo tentokráte jen družstvo mužů, zato s výtečným výsledkem! I přes špatné děštivé počasí a v náročnějším terénu hlínští hasiči ukázali,  že na to mají a skončili na třetím místě z celkového počtu deseti družstev mužů. 

Říčany - závody hasičských jednotek Říčany - závody hasičských jednotek Říčany - závody hasičských jednotek Říčany - závody hasičských jednotek Říčany - závody hasičských jednotek Říčany - závody hasičských jednotek Říčany - závody hasičských jednotek Říčany - závody hasičských jednotek Říčany - závody hasičských jednotek Říčany - závody hasičských jednotek Říčany - závody hasičských jednotek

Ketkovice - soutěž hasičských jednotek 23.5.2009

I další květnový víkend hlínští hasiči, muži i ženy opět zabodovali! Na soutěži hasičských jednotek v Ketkovicích získali muži 3. místo a ženy rovněž 3. místo. Blahopřejeme! Jen tak dál! 

Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů Ketkovice - soutěž hasičů

Ivančice - soutěž hasičských jednotek 10. května 2009

Hlínští hasiči skvěle reprezentují. V nedalekých Ivančicích pokořili všechny soupeře a domů si odváželi vítězství, 1. místo v souteži hasičských jednotek. Blahopřejeme a držíme palce do dalších závodů!

Ivančice - soutěž hasičůIvančice - soutěž hasičůIvančice - soutěž hasičůIvančice - soutěž hasičůIvančice - soutěž hasičůIvančice - soutěž hasičůIvančice - soutěž hasičů

 SOUTĚŽE  -  SDH Hlína 2008

Jak se připravují hlínští hasiči? Podívejte se s námi. Do soutěžních utkání vstoupí  nově i družstvo žen – hasiček z Hlíny!

SDH Hlína pořádal hasičské závody

Sbor dobrovolných hasičů Hlína pořádal v sobotu 21. června 2008 na Hlíně u požární zbrojnice tradiční hasičské závody. Kromě dvou družstev hasičů z Hlíny A a B se nově sestavilo i družstvo hasiček žen, které oslnily svým sportovním výkonem a vyhrály první místo. Hasiči z Hlíny muži-skupina A pak skončili na druhém místě. Celkem se do závodů přihlásilo 5 družstev mužů a 3 družstva žen.

Soutěž hasičů v Dolních Kounicích v neděli 29. června 2008

SOUTĚŽE  -  SDH Hlína 2007

Soutěž požárních družstev na Hlíně dne 23. června 2007

V sobotu po poledni se u hasičky na Hlíně začala sjíždět požární vozidla a místo se postupně zaplňovalo nejen hasiči, ale i spoustou přihlížejících návštěvníků. Na Hlíně se konala další ze soutěží požárních družstev. Do soutěže se přihlásilo celkem 9 družstev hasičů - mužů (Hlína A, Hlína B, Dolní Kounice A, Dolní Kounice B, Prštice, Šaratice, Ketkovice, Kuřim a Omice) a také jedno družstvo žen z Dolních Kounic.

Všechna družstva předvedla skvělou podívanou, ale vítězné poháry a také cenu pro první vítězné družstvo – bečku piva, si mohli odnést jen ti nejlepší. Obě družstva hasičů z Hlíny nastoupila v nových jednotných tričkách s nápisem „Hasí žízeň, hasí oheň! Hasič z Hlíny je mým vzorem!“ a se znakem obce Hlína, a hlavně tvrdě zabojovala. Hlínským hasičům ze skupiny A to vyneslo třetí místo, skupina B skončila na 5 místě. První místo a bečku piva si odváželi hasiči z Dolních Kounic, pohár za druhé místo získali hasiči z Kuřimi. Malou odměnu dostalo i družstvo žen z Kounic, které však k sobě nemělo žádné další soupeřky.

Blahopřejeme hasičům z Hlíny!   A jen tak dál !!!

Soutěž dobrovolných hasičů v Jezeřanech 26. května 2007

V sobotu 26. května 2007 reprezentovali hlínští hasiči naši obec na soutěži družstev SDH v obci Jezeřany. I přes velké problémy s hasičským agregátem se jim celkem dařilo, soutěžit nakonec museli i s vypůjčenou hasičskou stříkačkou od Dolních Kounic.

Soutěž dobrovolných hasičů v Omicích 12. května 2007

V sobotu 12. května 2007 se konala další soutěž dobrovolných hasičů, tentokrát v Omicích. Sbor dobrovolných hasičů z Hlíny byl připraven a akce se účastnily opět obě družstva hasičů.

Soutěž dobrovolných hasičů v Nových Bránicích 5. července 2007

Soutěž dobrovolných hasičů v Mělčanech 25. srpna 2007

 

Soutěž dobrovolných hasičů v Říčanech 9. června 2007

V sobotu 9. června 2007 vyjeli hlínští hasiči na soutěž družstev SDH v obci Říčany. A opět skvěle reprezentovali naši obec. Důkazem toho je 4. a 7. místo.

Soutěž dobrovolných hasičů v Ivančicích 5. května 2007

V sobotu 5. května 2007 se na ivančickém náměstí uskutečnilo vyvrcholení projektu přeshraniční spolupráce mezi Mikoregionem Ivančicko a rakouským partnerským regionem obce Stronsdorf, pod názvem SPOLEČNÉ SPORTOVNÍ SOUTĚŽE DOBROVOLNÝCH HASIČŮ. Během dopoledne začala akce soutěží dobrovolných hasičů z Mikroregionu Ivančicko, poté nastoupila k soutěžnímu klání také družstva obcí rakouského regionu Stronsdorfu. Sbor dobrovolných hasičů z Hlíny, tedy obě družstva, se soutěže také účastnila a velmi dobře reprezentovala naši obec.

Soutěž dobrovolných hasičů v Němčicích 16. června 2007

Hasiči z Hlíny nezaháleli ani v sobotu 16. června 2007, kdy se konala soutěž družstev SDH v obci Němčice.

ROK 2010

Soutěž hasičských družstev na Hlíně

V sobotu 12. června 2010 se uskutečnila soutěž družstev dobrovolných hasičů, kterou na Hlíně pořádalo SDH Hlína. Celkem se soutěže zúčastnilo 9 mužských družstev, z toho dvě družstva A a B reprezentovala Hlínu a 6 ženských družstev, kde Hlína byla opět zastoupena ženským družstvem doplněným jednou mužskou posilou.

A výsledek napínavého utkání musel v případě mužů rozhodnout los, a to u družstva Nových Bránic a Mělčan, která měla stejné časy a los byl na straně Nových Bránic, které si odnesly cenu za první místo. Na druhém místě tedy skončily Mělčany a na třetím místě Ketkovice. V soutěži žen obsadilo hlínské družstvo první místo, na druhém skončily Moravské Bránice a třetí cenu si odnášely ženy ze Silůvek.
Velmi významnou návštěvou, která na Hlínu zavítala a přišla se podívat i na hasičské závody, byl senátor MUDr. Tomáš Julínek, který se na hasičských závodech velmi dobře bavil a také se ujal předávání cen vítězům.
 

 

Sbor dobrovolných hasičů poděkoval svým členům a divadelnímu kroužku za činnost v uplynulém roce uspořádáním příjemného výletu

SDH Hlína uspořádal pro své členy a jejich rodinné příslušníky 23.ledna 2010 zájezd jako poděkování za činnost a práci spojenou s pořádáním společenských akcí, především divadelního představení v přírodě a tradičních rozmarýnových hodů. Jak již bylo na valné hromadě sboru hasičů řečeno slovem starosty sboru, loňský rok byl velmi úspěšný pro celou organizaci jak na poli požární činnosti, tak také při ostatních pořádaných akcích za což patří všem, kteří se podíleli, poděkování. Výbor SDH se proto rozhodl uspořádat tuto akci. Organizačními záležitostmi byli pověřeni Aleš Musil a Martin Dostalý, kteří postupně navštívili ostatní členy s nabídkou účasti. Celkem se přihlásilo 65 zájemců z řad oslovených. Z obce Hlína se odjíždělo zájezdovým autobusem v 16.00 hodin směrem do Rajhradu u Brna, kde byla objednána prohlídka Rajhradských klášterních sklepů, spojená s ochutnávkou vín v těchto sklepech skladovaných. Ta se velmi vydařila a po téměř dvou hodinách zajímavého a poutavého vyprávění pana sklepmistra a ochutnávání vzorků vín se autobusem výprava přesunula do vinného sklepa v Horních Věstonicích. Zde všechny čekalo velmi pěkně vyzdobené prostředí, společná večeře a posezení při dobrém vínu. K poslechu a později i zpěvu hrála cimbálová muzika z Lednice. Kolem jedné hodiny se všichni spokojení, asi i trochu zmrzlí, protože venku bylo téměř 20 stupňů pod nulou vydali autobusem zpět k domovu. 

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies