Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

MRAZÍK V LESNÍM DIVADLE NA HLÍNĚ 

 

 

 

________________________________________________________________________________

MRAZÍK SE HRÁL I NA FESTIVALU V BUČOVICÍCH

V týdnu od 12. do 17. října 2009 probíhá ve městě Bučovice již třetí ročník Ochotnického festivalu Miroslava Doležala, kterého se již po druhé (v loňském roce s divadelní hrou Noc na Karlštejně) účastnil i hlínský ochotnický kroužek.
Hlínští zde měli v pondělí 12. 10. naposledy odehrát velmi oblíbený pohádkový muzikál Mrazík, což znamenalo velkou změnu, hlavně co se scény jeviště týká. Přesunout celou náročnou scénu jeviště s přírodními doplňky, které mohl návštěvník přírodního divadla na Hlíně shlédnout, ale nebylo možné, neboť sál Katolického domu v Bučovicích má jen menší jeviště. Ale hlínští i přesto vytvořili trošku jinou scénu a také museli trochu improvizovat v jednotlivých výstupech. Scéna se tak musela obejít i bez tolik oblíbeného příjezdu čarodějnice na čtyřkolce, kdy tentokrát jen přifrčela na koloběžce a také chyběly i další dopravní prostředky a vymoženosti jako třeba otáčející se chaloupka Ježibaby nebo sáně dědy Mráze.
I přes počáteční komplikace v přepravě všech kulis a kostýmů do Bučovic se nakonec vše v čas podařilo a sál s téměř dvě stě lidmi praskal ve švech. Hlínští ochotníci opět potvrdili, že jsou výborní herci a zpěváci, kteří jsou schopni se přizpůsobit každému prostředí a zvládnout vše profesionálně. Hostem pondělního večera byl i známý herec Mirek Šimůnek, který se ochotně vyfotil s herečkami hlínského divadla. Na závěr představení dostal každý herec a herečka růži a hlínské divadlo obdrželo z rukou starostky města Bučovice účastnický certifikát spolu se soškou maskota města Bučovice, Zajíce bučovického - zajíce ZABU.
Bučovičtí chválili nejen představení, ale i celou činnost hlínského divadla, kterou znají zejména prostřednictvím obecních webových stránek, které se jim také moc líbily.

A co o Hlínských napsali na webu města Bučovice? – přečtěte si s námi – citujeme:
„Od 19.00, stejně jako v každý festivalový den, pak bylo zahájeno představení ochotnického souboru z obce Hlína u Ivančic. Ti představili své zpracování muzikálu Mrazík. Takřka dvouset členné publikum zažilo devadesát minut vtipně pojaté klasiky doplněné o takřka profesionální výkony zpěváků - herců. Ochotníci z Hlíny tak po loňském představení muzikálu Noc na Karlštejně potvrdili svým výkonem své nadšení pro ochotničení. Atmosféru v sále doplnily profesionálně připravené kulisy, které diváky vtáhly do pohádkové krajiny jedné z nejznámějších ruských pohádek."

Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009 Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009Festival Bučovice 2009

_______________________________________________________________________________________

POSLEDNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ pohádky MRAZÍK přilákalo 780 diváků!

660 dospělých návštěvníků a 120 dětských diváků shlédlo v neděli 13. září naposledy divadelní představení pohádkového muzikálu MRAZÍK. Herci a herečky a všichni další, kteří se na letošním divadle podíleli se jen neradi loučili s touto báječnou pohádkou. Počasí opět hlínským přálo a tak vše proběhlo tak jak má být. 

Poděkování patří všem, kteří divadlo připravili a také divákům, kteří v tak hojném počtu navštívili všechna čtyři představení, která se v lesním divadle na Hlíně letos odehrála. Vždyť celkový počet diváků, kteří shlédnuli čtyři představení  Mrazíka na Hlíně a  jedno představení odehrané v Dukovanech  je úžasných 3 510!

A nezapomeňte, příští rok je tu divadlo opět pro Vás s novou divadelní hrou! Tak se nechte překvapit a za rok se těšíme na Vás!

_________________________________________________________________________________

 

 

Třetí představení pohádkového muzikálu MRAZÍK se stalo rekordním v počtu diváků!

Mrazík v podání hlínského divadla v lesním prostředí předčil všechna očekávání. Velmi úspěšná byla nejen premiéra, kdy přijelo na Hlínu 930 návštěvníků, což bylo zatím nejvíce diváků, kteří kdy na premiéru lesního divadla v jeho historii přijelo.
Obrovský úspěch však zaznamenalo i nedělní podvečerní představení, kdy hlínské divadlo doslova praskalo ve švech. Jeden tisíc jedno sto platících diváků, kteří zavítali na v pořadí třetí hlínské divadlo. Kapacita laviček nestačila, proto děti i dospělí seděli na čem se dalo, na přinesených skládacích židličkách, dekách, taškách a všichni společně vychutnávali skvělou podívanou, jakou bezesporu pohádkový muzikál Mrazík v podání hlínského ochotnického kroužku byl.
Návštěvnost letošního představení Mrazík, které se celkem třikrát odehrálo v hlínském lesním divadle dosáhla celkového počtu 2410 návštěvníků: (premiéra 5.7. = 930 návštěvníků, 1. opakování 1.8. = 380 návštěvníků a 2. opakování 2.8. = 1100 návštěvníků). K tomu počtu můžeme ještě přičíst návštěvnost tohoto představení odehraného v zámeckém parku v Dukovanech dne 26.7., což bylo 320 návštěvníků a celkové číslo pak bude 2730 lidí, kteří shlédnuli divadelní představní Mrazík. Klobouk dolů!!! A velké poděkování všem, kteří obětovali svůj volný čas, dovolené i volné víkendy a podvečery na to, aby hlínské divadlo žilo a vzkvétalo a nadále dělalo dobré jméno naší maličké obci Hlína. Děkujeme všem hlinským i nehlinským, kteří nám pomohli divadlo uskutečnit.

Jen pro srovnání uvedu i statistiku loňského, také velmi úspěšného představní s názvem Noc na Karlštejně, kdy na premiéru dorazilo 900 diváků a celkem se toto představní odehrálo čtyřikrát na Hlíně s celkovým počtem návštěvníků 2347. Takže Mrazík překonal i Noc na Karlštejně!
Děkujeme Vám všem, kteří jste se přijeli na hlínské divadlo podívat!

 

________________________________________________________________________________________

MRAZÍK ZAUJAL I V DUKOVANECH  

V neděli 26. července 2009 odehráli hlínští ochotníci pohádkový muzikál Mrazík netradičně a to v zámeckém parku v Dukovanech (odkaz na obec Dukovany). Divadlo v lesním prostředí muselo doslova sbalit všechny kulisy, dekorace a doplňky a přestěhovat se dočasně do jiného venkovního prostoru. Mrazík opět přilákal nejen dukovanské občany, ale i mnohé další, celkem bylo prodáno 320 vstupenek.
Milé a přívětivé přijetí se dostalo všem hercům a herečkám ze strany dukovanského starosty, který divadlo uvedl a také všechny účinkující pohostil a po shlédnutí představení si hlínské ochotníky dopředu zamluvil již na příští rok. 

Představení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v DukovanechPředstavení Mrazík v zámeckém parku v Dukovanech

________________________________________________________________________________________

POHÁDKOVÝ MUZIKÁL MRAZÍK V LESNÍM DIVADLE NA HLÍNĚ

Premiéra divadla na Hlíně přilákala více jak 900 diváků!

Každé ráno má každý z nás po zazvonění budíku úplně novou příležitost udělat v čase, který nám byl darován, to, co chceme. Herci a herečky hlínského divadla toto dobře ví a proto neváhají obětovat svůj volný čas pro dobrou věc, kterou bezesporu divadlo je a nejen oni, ale i spousta dalších lidiček, kteří vytvoří celé zázemí divadla, postarají se o občerstvení, kvalitní ozvučení, kostýmy a mnohé další věci, o kterých nemá návštěvník divadla ani ponětí.
Jeden moudrý citát říká, že abychom neupadli po smrti v zapomnění, tak máme buď něco napsat, co bude stát za přečtení, anebo dělat věci, které budou stát za to, aby o nich jiní lidé psali. A věřte, že po loňské premiéře divadla se o Hlíně a jejím divadle hodně psalo a jeden z diváků o hercích dokonce napsal cituji:
„Všichni hrají a zpívají s takovým nasazením, jakoby je to živilo. A možná i víc, vždyť dobrovolně ve svém volnu nacvičovat takový kus jen tak pro pobavení své a svých blízkých bez nároků na plat - to už je skoro oběť. A že vám občas vypadne text, že zpívaná nota spadne pod pult, že vynechává mikroport a musíte si vypomoci podaným mikrofonem, že nefungují baterie … to přece vůbec nevadí. Dokonce mám pocit, že to k takovému představení vlastně patří. Dle mého úsudku se v těch chvílích pozná skutečná profesionalita - herec problém vyřeší s takovou grácií, že to divákovi nejen nevadí, ale dokonce tu hru přijme a je za ni i rád. A to se hlínským bezezbytku povedlo“.

Toto byla část úvodních slov pár vteřin před premiérou pohádkového muzikálu MRAZÍK, která se uskutečnila v neděli 5. července 2009 v lesním divadle na Hlíně.

I přes déletrvající nepříliš pěkné počasí spojené s bouřkami se hlínským doslova podařilo „objednat“ na celé odpoledne sluníčko a více jak dvouhodinová hra se opět zařadila mezi velmi úspěšné divadelní hry hlínského divadla. Zájem o představení byl opět obrovský. Již půl hodiny před představením nebylo v hledišti volné místo, a tak další příchozí si posedali na donesené deky, skládací židličky anebo postávali. Fronta návštěvníků nebrala konce ani při třetím zvonění a celkový počet diváků skončil na čísle 930!

DIVÁCI ... POHLEDY DO HLEDIŠTĚ...

divadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍK


A hlínští ochotníci opět předvedli skvělou podívanou plnou krásných písní, veselých scének, vtípků, to vše v úžasných kostýmech. Hravě zvládnuli i kulisy a celkově náročnou scénu, které dominovalo jeviště vyzdobené v letním a zimním období, bíle natřené coby zasněžené stromy, téměř pravý sníh, opravdu se otáčející chaloupka ježibaby i kouzlení Dědečka Hříbečka. Problémem pro ně nebyly ani sáně dědy Mráze, povoz s koňmi nahradila sajdka a baba Jaga „přiletěla“ na čtyřkolce. Vzduchem létaly téměř opravdové kyje loupežníků, Ivánek trefil plyšovou kačenu šípem a z Maruščiny truhlice opravdu vylétnuli holoubci. Kromě postav lidí hráli i postavy zvířátek, takže nechyběl kohoutek, čuníci, kteří táhnuli Marfušku, pejsek Ťapka i kocourek Mourek a další.

HERCI A HEREČKY ...

divadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍK


A herecké výkony všech herců a hereček byly opět excelentní. Rozšafný Ivánek, krásně zpívající cudná Nastěnka, veselý dědeček Hříbeček, baba Jaga - téměř věrná kopie té televizní a mnozí další a další a všichni jako celek připravili skvělou podívanou.

OBČERSTVENÍ...

divadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍK

POHLEDY DO ZÁKULISÍ...

divadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍK


Výborná byla i práce zvukařů, maskérů, nápovědy a další spousty lidiček, kteří pomohli s přípravami divadla. Do toho všeho vůně cigára přímo z udírny, pivo, limo, šumění lesa a slunce nad hlavou…
Závěrečný potlesk nebral konce a tak se ještě přidávaly písničky. Věřím, že mnozí lidé jen tiše záviděli, že jejich obec takové divadlo nemá…. A proto všem, kteří jste neviděli a máte zájem a chuť podívat se na Mrazíka v létě, zajeďte na Hlínu na divadlo 1. a  2. srpna, kdy se bude tato hra opakovat.

ZÁVĚREČNÝ APLAUS...

divadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍK

Velké poděkování patří všem hercům, herečkám i další spoustě lidí, kteří premiéru Mrazíka připravili! Byli jste skvělí!

divadlo 5.7.2009 - MRAZÍKdivadlo 5.7.2009 - MRAZÍK

________________________________________________________________________________________

 

DIVADLO NA HLÍNĚ 2009

 

 

Divadlo v lesním prostředí na Hlíně si vás dovoluje pozvat na premiéru pohádkového muzikálu Mrazík, která se uskuteční v neděli 5. července 2009 v 15.00 hodin. Pro vás, kteří jste pravidelnými návštěvníky hlínského divadla nemusíme připomínat, že jeviště i hlediště divadla najdete v lesíku, kousek od hlínské rozhledny Vladimíra Menšíka, vše je zde velmi dobře označeno. Přijeďte včas, abyste si zajistili příjemné místo na lavičkách pod stromy s dobrým výhledem na celou přírodní scenerii. Během představení se můžete i občerstvit úžasně vonící cigárou vytaženou přímo z udírny i osvěžit dobrým mokem. Opakování představení se uskuteční pak v sobotu 1. srpna a v neděli 2. srpna 2009 a další termíny a bližší informace budou vždy včas upřesněny na internetových stránkách obce Hlína. (V případě velmi nepříznivého, zejména deštivého počasí v neděli 5.7. se premiéra Mrazíka překládá na následující den - pondělí 6. července 2009).

Hlínské divadlo má dlouholetou tradici, která začíná v období mezi dvěma světovými válkami, kdy divadlo v lesním prostředí hrávaly spolky jako hasiči, Sokoli, Orli a další. Amatérský ochotnický spolek při Sboru dobrovolných hasičů na Hlíně každoročně sehraje jedno představení v období letních prázdnin, které je dle zájmu opakováno. Nejúspěšnější zatím byla loňská divadelní hra Noc na Karlštejně, kdy na premiéru přijelo více jak 900 návštěvníků a celkem toto představení bylo odehráno čtyřikrát, včetně dvou nově zavedených večerních představení, s celkovým počtem 2347 návštěvníků.
Divadlo v lesním prostředí bylo dokonce v loňském roce oceněno za svoji činnost v krajském kole soutěže Vesnice roku 2008. Tradičním partnerem divadla je Skupina ČEZ.

Legendární ruská pohádka Mrazík, o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky je opět nabytá skvělými hereckými výkony amatérských ochotníků, kteří přidají pěkné písničky, humorné scénky a to vše v klasických kostýmech pod letní oblohou.

Nezbývá než objednat pěkné počasí a pozvat všechny, kteří mají rádi divadlo i přírodu k nám na Hlínu! Návštěvu divadla v lesním prostředí můžete spojit i s návštěvou hlínské rozhledny Vladimíra Menšíka, která je každý víkend otevřena.

Těšíme se na vás u nás na divadle!

Herecké obsazení - MRAZÍK

Nastěnka – Kristýna Pulgretová
Ivánek – Martin Dostalý
Mrazík – Jozef Sliacky
Marfuška – Milana Šmídová
Macecha – Milana Pulgretová
Tatínek Nastěnky – Milan Hošek
Maminka Ivánka – Miroslava Kocábová
Ježibaba – Vladimír Šnyrch
Dědeček Hříbeček – Milan Hošek
Slepá stařenka – Dana Vodáková
Vypravěčka – Miluška Šnyrchová
Velitel loupežníků – Aleš Musil
Žebrák – Aleš Musil
Pejsek Ťapka – Jirka Pacholík
Kocourek Mourek – Helga Pacholíková
Ženich – Aleš Musil
Maminka Ženicha – Ilona Putnová
Dohazovačka – Gabriela Nosková
Ostatní role – loupežníci, děvečky a zvířátka – hrají chlapci, dívky a děti z Hlíny

__________________________

To, že se v lese na Hlíně už něco děje, vám přiblíží i tyto dubnové fotky z první zkoušky v lesním prostředí divadla. Tak už si znamenejte do kalendáře – neděle 5. července 2009 v 15 hodin – premiéra divadelního představení MRAZÍK v lesním prostředí na Hlíně!

 

Divadlo 2009 MRAZÍK - přípravy, zkouškyDivadlo 2009 MRAZÍK - přípravy, zkouškyDivadlo 2009 MRAZÍK - přípravy, zkouškyDivadlo 2009 MRAZÍK - přípravy, zkouškyDivadlo 2009 MRAZÍK - přípravy, zkouškyDivadlo 2009 MRAZÍK - přípravy, zkouškyDivadlo 2009 MRAZÍK - přípravy, zkouškyDivadlo 2009 MRAZÍK - přípravy, zkouškyDivadlo 2009 MRAZÍK - přípravy, zkouškyDivadlo 2009 MRAZÍK - přípravy, zkouškyDivadlo 2009 MRAZÍK - přípravy, zkouškyDivadlo 2009 MRAZÍK - přípravy, zkoušky 

 

 

 

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies