Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

Obec Hlína u Ivančic -> Základní INFO -> ROZHLEDNA -> Návštěvní řád -> Pohlednice, tur. známky...

POHLEDNICE, TURISTICKÉ ZNÁMKY, UPOMÍNKOVÉ PŘEDMĚTY

 z Rozhledny Vladimíra Menšíka

Na rozhledně si můžete vybrat celkem z osmi pohlednic s motivem zejména rozhledny, obce Hlína a města Ivančice. Velmi zajímavá je i pohlednice rozhledny se směrovkami. Nejprodávanější je v současné době pohlednice se samostatným motivem rozhledny, dále je velký zájem o již zmíněnou pohlednici rozhledny se směrovkami a také o velkou pohlednici obce Hlína. Nově si turisté oblíbili i pohlednici měnících se rozhleden, která ukazuje starou i novou rozhlednu na Hlíně.

Pohlednice obce Hlína - velkáPohlednice rozhledny se směrovkamiPohlednice obce Hlína - zelenáPohlednice Ivančic s rozhlednouPohlednice - rozhlednaPohlednice - letecký snímek

Sběratelé turistických známek si zde mohou zakoupit turistickou známku Rozhledna Vladimíra Menšíka a také Rybičková skála. Na turistické hole je zde v prodeji i štítek s rozhlednou.

Turistická známka Rybičková skálaTuristická známka Rozhledna Vladimíra Menšíka na Hlíně

Pokud vás zajímá historie stavby rozhledny, rozhodně si zakupte brožuru o stavbě rozhledny na Hlíně. Naopak turisté ocení praktického Cykloprůvodce okolím Brna anebo Turistickou mapu Mikroregionu Ivančicko.

Cykloprůvodce okolím BrnaTuristická mapa mikroregionu Ivančicko

Obdivovatelé rozhleden pak neodolají fotoskládance s obrázky rozhleden na Jižní Moravě.

Fotoskládanka rozhleden na Jižní Moravě

A pokud chcete mít drobný upomínkový předmět na památku anebo dáreček pro děti, pak si vyberte z nabízené hliněné píšťalky s názvem rozhledny anebo magnetky či klíčenky s obrázkem rozhledny.

Hliněná píšťalkaKlíčenkaMagnetka

A pro vás, které zajímá život a události v malé obci Hlína pak doporučujeme i DVD s názvem Obec Hlína – historie a současnost. A na památku na to, že jste vystoupali oněch 106 schodů až na vrchol rozhledny zde můžete získat i Pamětní list, který byl vydán při slavnostním otevření rozhledny. 

DVD Obec HlínaBrožura Turistická známková místa

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies