Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

BABINEC 2011

Poslední BABINEC v roce 2011

Vánoce přicházejí a je tu období setkání a posezení koncem roku. Jedno takové posezení se uskutečnilo i u nás na Hlíně v BABINCI, kterého se zúčastnilo dvacet jedna žen všech věkových kategorií.

Podvečer krásně ubíhal při povídání a nějaké té skleničce vína a přitom jsme se naučily od Terezky Mezníkové jak s péčí, láskou a vtipem zabalit vánoční dárky, aby obdarovaní hned věděli, že je máme rádi.

Setkání se vydařilo - Vánoce 2011 mohou přijít i do našich rodin s přáním štěstí a zdraví všem.

V roce 2012 se na Vás bubu opět těšit.

Marie Čechová

Babinec opět tvořil adventní věnce

Blíží se nejkrásnější svátky v roce - Vánoce

V tomto roce snad ještě dříve než v minulém, nás zachvátilo dárkové šílenství , ale nesmíme také zapomínat na naše byty a domy. Vytvořit to správné prostředí, prostoupené nádechem Vánoc - to je to pravé. Snad všichni máme rádi Vánoce i atmosféru, která ji obklopuje a doprovází.

V sobotu 26.listopadu se na obecním úřadě uskutečnil plánovaný BABINEC, určený převážně pro hlinské ženy a dívky. Jéjej, to bylo lidiček, ...! Sešlo se nás něco kolem 25, abychom se připravily na vánoční svátky. Každá si mohla vytvořit adventní věneček , nebo svícen podle svých představ a možností. Přítomné ženy potěšilo i to, že si přímo na místě mohly zakoupit různé vánoční ozdůbky, svícny a dekorační předměty za příznivé ceny.

Přišla nás navštívit i regionální televize z Primy, která se o naší akci dozvěděla z internetu. Paní redaktorka udělala krátký úvodní rozhovor s panem starostou a pak jednotlivé výrobky zdokumentovala. Kdy budeme v těchto regionálních zprávách ještě nevíme, ale brzy se to dozvíme.

Celým podvečerem se nesla Obecním úřadem výborná nálada doprovázená koledami a každá žena si odnášela domů věneček nebo svícen vyrobený podle svých představ.

Marie Čechová

A jedna pozvánka na příští setkání

Není hlína jako Hlína. Když se napíše s malým písmenem, tak možná, ale když se napíše s velkým písmenem, pak to není ledajaká Hlína, ale konkrétní – naše malá vesnička, kde se stále něco děje.

Jelikož se blíží Vánoce, je potřeba se na ně pomalu připravit a tak Vás zveme na vánoční tvoření svícnů nebo vánočních věnečků pro potěšení.

A co budeme potřebovat? dobrou náladu a chuť tvořit.

Všechno ostatní bude zajištěno - korpusy na věnečky, bodce na svíčky a chvojí. Ostatní drobnosti si můžete zakoupit přímo na místě.

Jestliže nebudete vědět jak na to, můžete se inspirovat

s pomocí některých obrázků,které budou pro Vás připraveny.

Kdy? 25.listopadu 2011

V kolik hodin? 18.00 hod

Kde? Obecní úřad

Výroba bude dobrovolná, ale určitě každého potěší, když si první adventní svíčku zapálí na vlastnoručně vyzdobeném věnečku.
 

Těšíme se na Vás.

Babinec si povídal o kosmetice

V květnu tohoto roku jsem převzala od paní Jany Vašulínové Hlinský BABINEC.

Snažíme se s ženami scházet přibližně jednou do měsíce (mimo prázdniny) a trávíme příjemné chvíle u čaje nebo kávy.

Předáváme si již vyzkoušené recepty, probíráme události, které se staly v uplynulém měsíci a občas si dáme i něco dobrého na zub.

„ V BABINCI není nic povinností - nemusíme, ale chceme - se poradit a podělit o zkušenosti a radosti „

Poslední říjnový podvečer jsme věnovaly ženám všech věkových kategorií. O tomto večeru si mohly zkonzultovat své otázky ohledně péče o pleť. Přišla mezi nás kosmetička Carol Cania z Ivančic, která nám určila podle přístroje hydrataci a pružnost pleti a odpověděla na všechny otázky, které naše ženy zajímaly. Celým podvečerem se Obecním úřadem nesla dobrá nálada a smích, že ty, co tam byly, se zajisté dobře bavily, a ty, které nedorazily, jistě dorazí příště.

Protože se blíží čas adventu a s ním krásné tradice, tak bychom rády koncem listopadu zkusily vyrobit vlastní adventní věnečky. Samozřejmě, výroba bude dobrovolná a nikoho nutit nebudeme, ale určitě každého potěší, když si první adventní neděli zapálí svíčku na vlastnoručně vyzdobeném věnečku.

Doufám, že tento BABINEC bude opět probíhat ve stejném klidu a pohodě jako ty předchozí.

Marie Čechová

Babinec si povídal o Indii

Ve čtvrtek 14.4.2011 se setkaly v prostorách obecního úřadu ženy z Babince na malém posezení, při kterém paní Viléma Enžlová, jedna z aktivních členek místního Babince a kronikářka obce, připravila pro všechny zajímavé povídání o Indii. Podělila se s námi o své postřehy a vzpomínky na období, kdy v Indii žila společně s manželem, který tu několik let pracoval. Seznámila nás s životem obyčejných lidí a s některými zvyklostmi a obřady. Celé vyprávění bylo provázeno fotografiemi. Paní Enžlová také ukázala některé suvenýry, které si z této exotické země tehdy dovezli, např. svícen ve tvaru kobry, sošku bůžka, obrázek ze slámy, který znázorňoval indickou krajinu a mnohé další pěkné věci. Celé povídání provázela vůně hořících tyčinek. Nakonec byla malá módní přehlídka, když se jedna z žen, paní Valešová převlékla do indického sárí.

Dále na tomto setkání zakladatelka a vedoucí Babince paní Jana Vašulínová předala celý svůj Babinec oficiálně paní Marii Čechové, která dále povede hlínský Babinec. A proč tato změna ve vedení babince?

Paní Jana Vašulínová se po loňských volbách do obecních zastupitelstev stala neuvolněnou místostarostou a vzhledem k těmto dalším náročným povinnostem a ještě svému zaměstnání, jí již nezbývalo příliš času na to, aby se nadále věnovala Babinci naplno, tak jako dříve. Samozřejmě, že zůstává nadále členkou Babince, protože bez ní bychom si Babinec již nedokázali představit. Nové vedoucí Babince paní Marii Čechové přejeme mnoho zdaru, tvůrčích nápadů, inspirací a energie při vedení Babince!

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies