Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

ROZMARÝNOVÉ HODY NA HLÍNĚ  - srpen 2008

přípravy …..

Proč navštívit tradiční hody na Hlíně, když se podobné hodové akce konají i v dalších obcích? Protože hlínské hody jsou něčím výjimečným a každoročně něčím překvapí. Už jen délka těchto hodů je přímo neobvyklá, začínají vždy v neděli a hodové veselí pomalu končí až ve středu, takže si určitě vezměte dovolenou, pokud budete chtít tyto oslavy zvládnout se vším všudy.
I když to pravé zahájení hodů vypukne teprve v neděli 24. srpna 2008, my už se nyní můžeme podívat tak trocho „pod pokličku“ všech těch příprav.

V pátek 22. srpna se ochotní a statní hlínští muži sejdou, aby společně v lese porazili a dovezli hodovou máji. Na akci nechybí ani starosta a místostarosta obce, který vybraný strom – máji v lese skácí. Hlínská děvčata zatím dokončují ozdoby pro máji a celé prostranství – náves neboli plac, kde hody budou za několik desítek hodin začínat.
 

 

 stavění máje na návsi - sobota odpoledne

 nedělní zahájení hodů na Hlíně  a další hodové veselí, které končí až ve středu ...

Velké poděkování patří všem pořadatelům letošních hodů, zejména stárkujícím a dalším, kteří pomáhali s přípravami hodů, s vytvořením celého zázemí, občerstvením, výzdobou a  dále všem účinkujícím a také všem, kteří navštívili naše hody a snad se i dobře bavili. 

 

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies