Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                        Od 1.11.2021 do 28.2.2022 bude rozhledna Vl.Menšíka na Hlíně pro veřejnost uzavřena. Děkujeme za pochopení

ROZMARÝNOVÉ HODY NA HLÍNĚ  - srpen 2008

přípravy …..

Proč navštívit tradiční hody na Hlíně, když se podobné hodové akce konají i v dalších obcích? Protože hlínské hody jsou něčím výjimečným a každoročně něčím překvapí. Už jen délka těchto hodů je přímo neobvyklá, začínají vždy v neděli a hodové veselí pomalu končí až ve středu, takže si určitě vezměte dovolenou, pokud budete chtít tyto oslavy zvládnout se vším všudy.
I když to pravé zahájení hodů vypukne teprve v neděli 24. srpna 2008, my už se nyní můžeme podívat tak trocho „pod pokličku“ všech těch příprav.

V pátek 22. srpna se ochotní a statní hlínští muži sejdou, aby společně v lese porazili a dovezli hodovou máji. Na akci nechybí ani starosta a místostarosta obce, který vybraný strom – máji v lese skácí. Hlínská děvčata zatím dokončují ozdoby pro máji a celé prostranství – náves neboli plac, kde hody budou za několik desítek hodin začínat.
 

 

 stavění máje na návsi - sobota odpoledne

 nedělní zahájení hodů na Hlíně  a další hodové veselí, které končí až ve středu ...

Velké poděkování patří všem pořadatelům letošních hodů, zejména stárkujícím a dalším, kteří pomáhali s přípravami hodů, s vytvořením celého zázemí, občerstvením, výzdobou a  dále všem účinkujícím a také všem, kteří navštívili naše hody a snad se i dobře bavili. 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies