Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

Obec Hlína u Ivančic -> Obecní knihovna

OBECNÍ   KNIHOVNA NA HLÍNĚ

Odkaz na online katalog - knihovny Hlína

Pokud máte  zájem,  navštivte  naši  obecní  knihovnu. Knihovna byla   zřízena  dne 17. října 2003  a provozována v prozatímních prostorách obecního úřadu až do roku 2006. Dne 4. srpna 2006 byla slavnostně otevřena nová knihovna v prostorách bývalé obecní školy.

Navštívit knihovnu můžete každý čtvrtek od 16.30 do 18.30 hodin. V současné době si můžete vypůjčit z celkového počtu asi 2500 knih. V každém roce je sortiment knihovny doplňován o některé nové knižní tituly. Z obce Hlína navštěvuje pravidelně knihovnu asi 33 čtenářů, dospělých i dětí.

Součástí knihovny je také počítač s připojením na internet, který mohou všichni občané Hlíny bezplatně využívat.

Vedoucí knihovny je paní Jana Vašulínová, kontakt: 607665625.

ŽÁNRY

 • Romány pro ženy
 • Klasická beletrie
 • Historie
 • Napínavé romány
 • Detektivky
 • Cestopisy
 • Záhady
 • Bydlení – knihy i časopisy
 • Zahrada
 • Ruční práce
 • Humor 
 • Příroda
 • Dětská literatura
 • Romány pro dívky
 • Literatura faktu

Malé zamyšlení nad knihami …

Když někdo napíše knihu, tak to nejdřív vůbec žádná kniha není, ale jenom balík popsaných papírů. Z té hromady listů musí nakladatel, lektor, grafik, sazeč, tiskař a knihvazač s velkou láskou a dovedností vytvořit krásnou knihu.

Nestačí mít krásnou knihovnu, když k ní člověk nemá osobní vztah. Tak jak je třeba mít v bytě kuchyni a koupelnu, tak je třeba mít i koutek, v němž je pár desítek knih. Tento koutek dodává vašemu bytu atmosféru. Už sám pojem „být doma“ je spojen s představou pohody. A nic nedokáže vyzařovat takovou pohodu, jako naši staří přátelé, knihy.

Mnoho osudů lidí,“ píše Eduardo de Amicis, „bylo předurčeno tím, jestli měli doma knihovnu nebo ne. Dům bez knih má v sobě cosi vulgárního, cosi hospodského …“

Kniha užívaná v pravidelných dávkách, působí jako báječný, nervy posilující lék nebo jako vitamínový přípravek, a nakonec vás udělá tak silnými, že můžete s klidným svědomím říci: Ať se nám stane cokoli, my to vydržíme!

Proto si udržujte zdraví čtením. Čtěte, abyste poznali, jak mnohé z toho, co ještě dnes berete smrtelně vážně, je směšné, hloupé a nedůležité, čtěte, abyste poznali, že všechno, co jste považovali za strašlivé rány osudu: starosti v povolání, trápení s láskou a světobol, prožili a přežili už jiní, a jak přežili! Čtěte, abyste poznali, že svět je veliké a nádherné tajemství, překypující velkolepými překvapeními, kouzelnými zážitky a nekonečnými dobrodružstvími.

Lidem, kteří hodně četli, se žije snáz. Pomalu získají duševní převahu, která jim pomáhá překonat těžkosti života a dělá je vnímavějšími pro jeho velké krásy.

A kupujte knihy! Investujete tak peníze tím nejlepším způsobem. Nic lepšího nemůžete udělat. Protože za utváření svého života jste odpovědní vy. Musíte používat své hlavy, jestli se chcete dostat dál a být šťastnější. Pánbůh nám dal dva konce: jedním, abychom chodili, a druhým, abychom mysleli. Nás úspěch v životě závisí od toho, který z těch dvou konců budeme používat častěji. Věřte mi, že neexistuje nic zajímavějšího, než opravdu moudrý člověk, který umí svůj horní konec správně používat.

A TEĎ JEDNO NEJ...

Nejaktivnější čtenářka v roce 2006 si vypůjčila a přečetla celkem 107 knih. Na druhém místě skončila čtenářka se 77 knihami a na třetí příčce čtenář s 69 knihami.

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies