Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

Obec Hlína u Ivančic -> Společenský život -> Výtvarný kroužek

VÝTVARNÝ KROUŽEK nejen pro děti

 

ROZHOVOR

vedoucí výtvarného kroužku  Pavlou Tkadlecovou

Převzala jsi vedení výtvarného kroužku po Táně Podlipné. Jak ses k této práci dostala?

Jednou za mnou Táňa přišla, jestli se nechci podívat, jak takový kroužek vypadá. Její návrh mě zaujal. Párkrát jsem se tam proto zašla podívat, a když Táňa nemohla, tak jsem jí zastoupila. Asi po půl roce jsem dostala nabídku, jestli bych tento kroužek nechtěla vést,  ani vteřinu jsem neváhala. Od března už tento kroužek vedu sama.

Jaké výtvarné techniky tě nejvíce baví ?

Určitě práce s temperovými barvami a grafika, ale také techniky s netradičním výtvarným materiálem, jako je vata, těstoviny, látka, či přírodniny, protože jsou snadno k sehnání  a závěrečná díla vypadají nádherně. I děti s nimi rády pracují.

Jaké je to vést malé děti k výtvarnému umění a práci?

Pro mě je to naplňující, protože práce s dětmi je mým životním cílem. Myslím si, že děti, které výtvarný kroužek navštěvují, mají k výtvarné činnosti nějaký vztah, proto si vedení tohoto kroužku užívám. Jsou zapálené do práce a nebráním se ani, když přinesou  nějaký nový nápad. Promyslím, jak by se dal realizovat a do nějaké z hodin ho zařadím.

Máš s touto činností již nějaké zkušenosti?

Před tím, než jsem přebrala výtvarný kroužek, jsem měla zkušenosti z praxe na základních školách. S výtvarnou činností jsem se setkala minimálně, ale myslím si, že dětem i tak ukáži nějaké nové výtvarné techniky, které čerpám právě z praxe, od lidí kolem  sebe, ale občas zabrouzdám i na internet.

Jaké máš plány a co nového bys chtěla vnést do činnosti kroužku?

Mé plány jsou takové, aby výtvarný kroužek na Hlíně stále fungoval a děti se mohly někde odreagovat, proto se budu snažit vést tento kroužek, dokud mi to můj čas dovolí. Dále bych chtěla výtvarný kroužek zpestřit tím, že budu zařazovat i pracovní činnosti, aby  se děti naučily i nějaké zručnosti.

Máš jedinečnou možnost říci něco čtenářům anebo je touto cestou pozvat do výtvarného kroužku…

Jsem ráda, že jsem se s takovou možností mohla setkat a doufám, že dětí ve výtvarném kroužku bude přibývat, a že se za námi přijdou podívat i děti, které ve výtvarném kroužku

 

Diskuse k položce

28.10.2010 11:42:00 - Pavlína

Tip na originální dárek - malování pro děti

Měla bych pro Vás tip do výtvarného kroužku pro děti. Moje dcerka si velmi vyhrála v našem dětském centru s vymalováváním dřevěných omalovánek, tahadel.

Přijde mi to jako krásný originální dárek k Vánocům a tak jsem se rozhodla umístit tyto omalovánky na své stránky http://www.mimisecondhand.cz/drevene-hracky_kreativni/ i pro jiné děti, které by tím mohli udělat radost babičkám či maminkám a přitom rozvíjet svoje dovednosti a fantazie…

Třeba by si je ve vašem kurzy děti rádi také vymalovaly.
Přeji krásný den a spousty usměvavých tvářiček

Odpověz na tento komentář
09.09.2010 12:30:00 - kamarádka Zdeňka O. z Ostravy

Pochvala

Práce kroužku se mi moc líbí, je fajn, že máš pořád tak dobré nápady. Ať se daří:-)!

Odpověz na tento komentář

Re: Pochvala

Zadejte kontrolní součet čísel 8,7:
Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies