Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                        Od 1.11.2021 do 28.2.2022 bude rozhledna Vl.Menšíka na Hlíně pro veřejnost uzavřena. Děkujeme za pochopení

Obec Hlína u Ivančic -> Společenský život -> Výtvarný kroužek

VÝTVARNÝ KROUŽEK nejen pro děti

 

ROZHOVOR

vedoucí výtvarného kroužku  Pavlou Tkadlecovou

Převzala jsi vedení výtvarného kroužku po Táně Podlipné. Jak ses k této práci dostala?

Jednou za mnou Táňa přišla, jestli se nechci podívat, jak takový kroužek vypadá. Její návrh mě zaujal. Párkrát jsem se tam proto zašla podívat, a když Táňa nemohla, tak jsem jí zastoupila. Asi po půl roce jsem dostala nabídku, jestli bych tento kroužek nechtěla vést,  ani vteřinu jsem neváhala. Od března už tento kroužek vedu sama.

Jaké výtvarné techniky tě nejvíce baví ?

Určitě práce s temperovými barvami a grafika, ale také techniky s netradičním výtvarným materiálem, jako je vata, těstoviny, látka, či přírodniny, protože jsou snadno k sehnání  a závěrečná díla vypadají nádherně. I děti s nimi rády pracují.

Jaké je to vést malé děti k výtvarnému umění a práci?

Pro mě je to naplňující, protože práce s dětmi je mým životním cílem. Myslím si, že děti, které výtvarný kroužek navštěvují, mají k výtvarné činnosti nějaký vztah, proto si vedení tohoto kroužku užívám. Jsou zapálené do práce a nebráním se ani, když přinesou  nějaký nový nápad. Promyslím, jak by se dal realizovat a do nějaké z hodin ho zařadím.

Máš s touto činností již nějaké zkušenosti?

Před tím, než jsem přebrala výtvarný kroužek, jsem měla zkušenosti z praxe na základních školách. S výtvarnou činností jsem se setkala minimálně, ale myslím si, že dětem i tak ukáži nějaké nové výtvarné techniky, které čerpám právě z praxe, od lidí kolem  sebe, ale občas zabrouzdám i na internet.

Jaké máš plány a co nového bys chtěla vnést do činnosti kroužku?

Mé plány jsou takové, aby výtvarný kroužek na Hlíně stále fungoval a děti se mohly někde odreagovat, proto se budu snažit vést tento kroužek, dokud mi to můj čas dovolí. Dále bych chtěla výtvarný kroužek zpestřit tím, že budu zařazovat i pracovní činnosti, aby  se děti naučily i nějaké zručnosti.

Máš jedinečnou možnost říci něco čtenářům anebo je touto cestou pozvat do výtvarného kroužku…

Jsem ráda, že jsem se s takovou možností mohla setkat a doufám, že dětí ve výtvarném kroužku bude přibývat, a že se za námi přijdou podívat i děti, které ve výtvarném kroužku

 

Diskuse k položce

28.10.2010 11:42:00 - Pavlína

Tip na originální dárek - malování pro děti

Měla bych pro Vás tip do výtvarného kroužku pro děti. Moje dcerka si velmi vyhrála v našem dětském centru s vymalováváním dřevěných omalovánek, tahadel.

Přijde mi to jako krásný originální dárek k Vánocům a tak jsem se rozhodla umístit tyto omalovánky na své stránky http://www.mimisecondhand.cz/drevene-hracky_kreativni/ i pro jiné děti, které by tím mohli udělat radost babičkám či maminkám a přitom rozvíjet svoje dovednosti a fantazie…

Třeba by si je ve vašem kurzy děti rádi také vymalovaly.
Přeji krásný den a spousty usměvavých tvářiček

Odpověz na tento komentář
09.09.2010 12:30:00 - kamarádka Zdeňka O. z Ostravy

Pochvala

Práce kroužku se mi moc líbí, je fajn, že máš pořád tak dobré nápady. Ať se daří:-)!

Odpověz na tento komentář
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies