Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

50 000 návštěvník rozhledny

Hlínská rozhledna Vladimíra Menšíka přivítala již padesátitisícího návštěvníka!

Další důvod k oslavě mají opět hlínští občané. Po velmi vydaření premiéře divadla v lesním prostředí, která do Hlíny přilákala 1180 diváků, je v popředí zase jejich rozhledna, která v sobotu 30.července 2011 v poledních hodinách přivítala padesátitisícího návštěvníka.

Majitelem padesátitisící vstupenky na hlínskou rozhlednu se stal pan Milan Valachovič z Gbelů na Slovensku, který se svými kamarády dorazil na naši rozhlednu na kole. Zástupci obce Hlína, která je majitelem rozhledny, tedy starosta pan Miloš Dostalý a místostarostka paní Jana Vašulínová byli při této slavnostní události a padesátitisícímu návštěvníkovi předali věcný dar v podobě dalekohledu, různých upomínkových předmětů a také dekretu o doživotním vstupu na rozhlednu zdarma. Pan Valachovič zápisem v pamětní knize návštěv poděkoval za přijetí a obdarování a také neopomněl na vrcholku rozhledny vyzkoušet nový dalekohled.

Přijďte i vy na naši rozhlednu, rozhlédnout se po okolí a podívat se na krásy naší krajiny. Rozhledna je pro vás v době letních prázdnin otevřena nejen o víkendech (10.00 -17.00 hodin), ale i ve všední dny, kromě pondělí, a to od 10.00 do 17.00 hodin.

 

Rozhledna Vladimíra Menšíka na Hlíně již přivítala čtyřicetitisícího návštěvníka

Naše rozhledna, která byla postavena před třemi lety, o uplynulém víkendu přivítala již svého čtyřicetitisícího návštěvníka.
V neděli před obědem se jím stala paní Jarmila Zahradníková, která přijela na rozhlednu z nedalekého Brna. A jak nám sdělila, přijela se na rozhlednu podívat poprvé. Paní Zahradníková se zapsala do pamětní knihy rozhledny a obdržela od starosty obce pana Dostalého knihu o zajímavých turistických místech Jižní Moravy s věnování a propagační a upomínkové předměty.
Připomeňme ještě návštěvnost rozhledny, která byla slavnostně otevřena 29.4.2007. Po třech měsících od svého otevření přivítala desetitisícího návštěvníka, celkem tedy za rok 2007 navštívilo rozhlednu 15 617 osob, v roce 2008 celkem 10 890 lidí, za rok 2009 to bylo 10 796 a 13.června 2010 vystoupil již čtyřicetitisící návštěvník.
 Rozhledna je otevřena od dubna do října pravidelně v sobotu, v neděli a ve svátky vždy od 10 do 17 hodin, od listopadu do března je to pak pouze v neděli od 13 do 15 hodin. Návštěvu v jiné dny a hodiny lze předem domluvit pro skupinu více jak 10 osob na telefonním čísle 723 095 552. Aktuální informace k provozu a pozvánky na akce u rozhledny najdete na webových stránkách obce Hlína: www.obec-hlina.cz – v odkaze rozhledna. 

  

Na hlínskou rozhlednu již vystoupal třicetitisící návštěvník

Rozhledny patřily od nepaměti k ozdobám moravské i české krajiny a také se v posledních letech staly žádaným turistickým cílem mnoha návštěvníků. Velice mladičká rozhledna Vladimíra Menšíka na Hlíně, která byla postavena před dvěma lety, o květnové víkendu přivítala již svého třicetitisícího návštěvníka.
V neděli 17. 5.2009 odpoledne se jím stal pan Petr Kořínek ze Žďárce u Tišnova, který dorazil na rozhlednu na motorce. A jak nám sdělil, přijel se na rozhlednu podívat již podruhé, poprvé byl na rozhledně v záři roku 2008. Pan Kořínek se zapsal  do pamětní knihy rozhledny a obdržel několik propagačních a upomínkových předmětů.
Připomeňme ještě návštěvnost rozhledny, která byla slavnostně otevřena 29.4.2007. Po třech měsících od svého otevření přivítala desetitisícího návštěvníka, celkem tedy za rok 2007 navštívilo rozhlednu 15 617 osob, za uplynulý rok 2008 na ni vystoupalo celkem 10 890 lidí a 17. května 2009 již rozhlednu shlédnul i třicetitisící návštěvník.

Třicetitisící návštěvník 17.5.2009 Třicetitisící návštěvník 17.5.2009Třicetitisící návštěvník 17.5.2009Třicetitisící návštěvník 17.5.2009Třicetitisící návštěvník 17.5.2009Třicetitisící návštěvník 17.5.2009

Desetitisící návštěvník rozhledny

Neděle 5. srpna 2007 se stala pro obec Hlína dalším velmi významným dnem. Tento den, kdy se na Hlíně hrálo tradiční divadlo v lesním prostředí, se stal i důležitým dnem pro nově otevřenou Rozhlednu Vladimíra Menšíka na Hlíně.

Rozhledna, která je otevřena pouhé tři měsíce, a to vždy jen o víkendech, přivítala v neděli 5. srpna po 13. hodině svého desetitisícového návštěvníka. Tímto návštěvníkem se stala paní Bohumila Tomášková z Litomyšle. Paní Tomášková obdržela z rukou starosty obce Hlína Miloše Dostalého a místostarosty Ing. Miroslava Pacholíka slibované překvapení, dalekohled, knižní publikaci o krásách obcí a měst v Jihomoravském kraji, propagační materiály obce Hlína a také dekret opravňující k doživotnímu bezplatnému vstupu na rozhlednu.  Desetitisícová návštěvnice byla oceněním i dárky mile překvapena.

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies