Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                                    POZOR!!! Od 4.3.2023 rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena soboty, neděle a svátky , vždy od 10.00 do 17.00 hod.                             

Divadelní představení NA TÝ LOUCE ZELENÝ - 2007

V pátek 6. července 2007 sehrál amatérský divadelní kroužek při Sboru dobrovolných hasičů na Hlíně divadelní představení s názvem „Na tý louce zelený“.

Představní se hrálo v krásném lesním prostředí „U divadla“, kousek od naší nové rozhledny. I když nám počasí moc nepřálo, divadlo shlédlo celkem 340 dospělých diváků a řada dětských návštěvníků.

Herci jako Vlastislav Bouška, Miroslava Kocábová, Miloš Dostalý, Jozef Sliacky, Milan Hošek, Vladimír a Miluška Šnyrchovi, Helga Pacholíková, Stanislav Musil, Milana Pulgretová a další opět předvedli úžasné představení s řadou pěkných písniček a humorných scének. Přestavení režíroval Jozef Sliacky, scénu vytvářela Milana Pulgretová, zpěvy nacvičil Rudolf Tesař a orchestrální zpracování Jaroslav Beer. Svižná nápověda opět v podání Věry Hoškové. Na pódiu pak vystoupila i další děvčata, mládenci a děti z naší obce – Martin Dostalý, Aleš Musil, Tomáš Hošek, Luboš Fraiberg, David Cesar, Marek Šnyrch, Jan Fraiberg, Tomáš Vávra, Patrik Šnyrch, Daniela Dostalá, Kristýna Pulgretová, Lucie Požárová, Nikola Vávrová, Markéta Dudová, Kristýna Pacholíková a Martina Nesvačinová.

Obec Hlína udržela tradici divadla v přírodním prostředí jen díky velkému hereckému nadšení několika lidí z naší obce, ale také díky dalším občanům, kteří sice divadlo nehrají, ale pomáhají každoročně připravit pódium, hlediště a postarají se i o občerstvení všech návštěvníků. Všichni tito lidé pro vás vytvářejí tu úžasnou atmosféru, ve které se smíchají dobré herecké výkony, milé písničky a vůně lesa s jeho zvuky. Člověk je bohatý tím, co učinil pro druhé, protože dnešní doba má ráda lidi, kteří umějí něco udělat, a ne lidi, kteří se umějí vymlouvat, proč něco neudělali. A v naší malé obci je pořád ještě spousta takovýchto lidí, kteří svůj čas dokážou rozdělit mezi druhé. A právě všem těmto lidem, ať již hercům i nehercům patří velký obdiv a velké poděkování.

Naši herci pak ještě sehráli velmi pěkné a úspěšné divadelní představení Na tý louce zelený i v Židlochovicích v letním kině, ve čtvrtek 2. srpna 2007. Na jejich herecké výkony se přišlo podívat 150 návštěvníků.

Jako každoročně má hlínské divadlo v srpnu opakování své divadelní hry. Letos to bylo v neděli 5. srpna 2007, kdy počasí bylo velmi příznivé s letními teplotami. Představení opět přilákalo desítky návštěvníků, celkem divadlo shlédlo 360 lidí. Hodně lidí spojilo návštěvu divadla i s návštěvou rozhledny. Všichni už se moc těšíme na to, co nám na divadle zahrají zase příští rok!

A takhle to vypadalo na samém začátku našeho představení ...

a takhle se představení rozjelo ...

A to už nahlížíte do zákulisí, kde se naši herci připravovali ...

A během představení i přestávek jste se mohli vydatně občerstvit ...

Naše milá a moc důležitá "paní nápověda". A naše kamera, které neušlo nic ...

A to už je úplný závěr a velký aplaus!!!!

A to už jsou záběry z opakování tohoto divadelního představení, které se uskutečnilo v srpnu 2007.

Na představní přijeli i naši přátelé z divadelního souboru ze Strání. Po představení se konalo za obecním úřadem malé posezení, kde nám Stráňáci hráli k poslechu i k tanci.

Novinky

„Naučné prvky pro děti“

Obec Hlína v roce 2021 dokončila projekt Naučné prvky pro děti. Obec na projekt obdržela účelový finanční dar výši 55.000,- Kč od Nadace ČEZ prostřednictvím Mikroregionu Ivančicko v rámci realizace společného projektu „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2021“, který byl podpořen z grantu Podpora regionů.Náplní projektu byla instalace naučných prvků pro děti u dětského hřiště za obecním úřadem a u rozhledny Vl.Menšíka od společnosti AWOCADO s.r.o., v celkových nákladech 61 105,- Kč vč. DPH. Instalaci provedli zaměstnanci obce.
Realizací projektu došlo v obci k zvýšení přitažlivosti jednotlivých areálů pro návštěvníky. Vzhledem k tomu že se jedná o naučné prvky zaměřené na přírodu zároveň zvyšujeme úroveň znalostí u nejmladší generace.Tento projekt bylo možné uskutečnit díky dlouholeté dobré regionální spolupráci obce Hlína, Nadace ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a Mikroregionu Ivančicko. Našim partnerům tímto děkujeme za spolupráci a podporu.

www.aktivnizona.cz/cs/uvod

 

                                                                                                                                                          
 
                                                       
Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies