Obec Hlína u Ivančic

OÚ Hlína, adresa: Hlína 19, 664 91 pošta Ivančice, tel.: 546 421 129, fax: 546 410 205, e-mail: obec-hlina@brnensko.com, ou.hlina@worldonline.cz, web: www.obec-hlina.brnensko.com

                                                                                   POZOR ZMĚNA !!! Od 20.6.2017 bude rozhledna Vladimíra Menšíka otevřena kromě pondělí denně od 10.00 do 17.00 hod.                                                                     

Divadlo na Hlíně 2017 

Lesní divadlo na Hlíně zase ožívá nácvikem nového představení pohádky Dařbuján a Pandrhola

Jarní počasí již vytáhlo ven i hlinské ochotníky, kteří se opět po roce začali scházet a dávat dohromady nové divadelní představení, které se v červenci 2017 představí v lesním divadle na Hlíně.

To, že u nás diváků pohádky prostě vedou, je jasné podle návštěvnosti lesního divadla každý rok. A pokud hlinští ochotníci sehrají ještě veselou a vtipnou pohádku, pohled do přeplněného hlediště je opravdu báječný – diváci se smějí a skvěle se baví.

Výběrem letošního divadla se stala česká klasická pohádka, Dařbuján a Pandrhola, filmová komedie z roku 1959 režiséra Martina Friče s Jiřím Sovákem, Rudolfem Hrušínským a Václavem Lohniským v hlavní roli. Film byl natočen na námět pohádky Jana Drdy, který byl i spoluautorem scénáře k tomuto snímku.

Těm mladším z nás raději připomeneme děj pohádky:
Bylo, nebylo malé městečko, ve kterém žil chudý havíř a bohatý sládek – Dařbuján a Pandrhola. Dařbuján hledá pro své dvanácté děťátko kmotra. Vybere si Smrťáka, který je jediný spravedlivý. Smrťák mu za to nabídne, aby se stal lékařem. Bude-li stát Smrťák u hlavy nemocného, může ho uzdravit, bude-li stát na druhé straně, nesmí mu pomoci. Dařbuján však jednoho dne poruší podmínky dohody…

Je to opět další krásná pohádka, kterou má snad každý rád. A tak se určitě těšte, jak zvládnou hlínští ochotníci roli Jiřího Sováka, coby Dařbujána, Rudolfa Hrušínkého, coby záporné postavy pivovarského sládka Pandrholy nebo roli smrťáka v podání Václava Lohniského.
Pohádka Dařbuján a Pandrhola je prošpikována výbornými scénami od začátku až do konce. Nechybí ani vždy potřebný humor. Dalším skvostem pohádky je, když potokem na Kocandě teče pivo. Tohle je opravdu skvělá scéna! Stejně tak jitrnice na tamních sosnách. Uvidíme, jak si s tím vším na Hlíně poradí!

Tak se společně těšíme, že se uvidíme na premiéře Dařbujána a Pandrholy, v podání hlinských ochotníků

sobotu 1.7., v neděli 2.7.2017 a v sobotu 29.7.,v neděli 30.7.2017 vždy v 15.00 hod. v lesním divadle na Hlíně!
 

Novinky

Oslava 740 let obce Silůvky a 120 let SDH Silůvky v sobotu 24.6.2017. Pozvánka a program zde

Letošní divadelní představení najdete zde

Rozklikávací rozpočet Obce Hlína 

Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu